Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Dátum a čas

Dnes je štvrtok, 21.10.2021, 13:41:53

Sviatok

Meniny má Uršuľa, Anatol, Anatólia, Antília

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Anketa

Triedite odpad?

Celkom hlasov:
162
Hlasovanie začalo:
13. 8. 2018
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 174
TÝŽDEŇ: 1196
CELKOM: 251664

Obsah

.

.

 

 

Srdečne Vás vítame na oficiálnej stránke Obecného stolnotenisového klubu Ľubeľa. Nájdete tu základné informácie o našom klube a výsledky a umiestnenie jednotlivých družstiev v aktuálnom súťažnom ročníku. Dozviete sa tu aj o našej mimošportovej činnosti a aktivitách, ktoré prispievajú k dobrému chodu nášho klubu.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť momentky z našich tradičných akcií, ako je Vianočný turnaj a predsezónne posedenie pri guľáši s rodinnými príslušníkmi.

V archíve sú zase informácie o účinkovaní našich družstiev v predchádzajúcich sezónach.

 

Náš klub je súčasťou Slovenského stolnotenisového zväzu. V našom okrese sú stolnotenisové súťaže riadené prostredníctvom Okresného stolnotenisového zväzu Liptovský Mikuláš. Všetky jeho informácie sú nepretržite aktualizované na stránke http://www.ostzlm.sk/

.

Milí priatelia nášho klubu,

všetkým, ktorí prispeli na chod nášho klubu darovaním 2% zo svojich daní, chceme čo najsrdečnejšie poďakovať. Veríme, že svojou činnosťou a dobrou reprezentáciou našej obce si udržíme vašu priazeň aj v nasledujúcom období.

 

ĎAKUJEME!!!

3.kolo 16.10.2021

Máme za sebou ďalšie kolo stolnotenisových súťaží. Nebolo síce také úspešné, ako to predchádzajúce, ale stále si udržujeme aspoň vyrovnanú bilanciu. Teraz to bola taká sínusovka - vysoká výhra a vysoká prehra, tesná výhra a tesná prehra. Ktoré družstvá sa tešili a ktoré nie sa dozviete v nasledujúcom komentári:

Tentokrát všetky naše družstvá odohrali svoje zápasy v sobotu. Doma sa konečne predstavili aj zostávajúce dve družstvá a obidve úspešne. Ale poďme pekne po poriadku. A-čko privítalo na domácich stoloch súpera z Baničného. Hosťom síce vstup do súťaží nevyšiel podľa predstáv, zápasy s týmto družstvom však bývajú vyrovnané a o úspechu rozhodujú naozaj deatily a momentálna forma hráčov. A tak to bolo aj v tomto zápase. Úvod bol vyrovnaný, ale v jeho polovici sa hostia dostali do 2-bodového vedenia a s naším družstvom to nevyzeralo dobre. Hráči sa však nevzdávali a aj keď nie všetkým sa hra darila, v závere zápasu dokázali otočiť skóre v svoj prospech. Posledná dvojhra rozhodla o našom najtesnejšom víťazstve 10:8. Pre hostí trošku krutý výsledok a remíza by bola asi spravodlivejšia, o našom úspechu však rozhodla väčšia vyrovnanosť kádra a skvelý výkon Martina Javoreka.

B-čko privítalo súpera z Podtúrne, nováčika súťaže. Naše družstvo síce muselo pred zápasom trošku improvizovať so zostavou, ale aj tak bolo v tomto zápase vysokým favoritom. Navyše hostia pricestovali na zápas v nie najsilnejšej zostave, takže rola favorita bola ešte jasnejšia. Napriek tomu to naši hráči vôbec nepodcenili, pustili sa do súpera naplno a prakticky od úvodu bolo jasné, kto dnes uspeje. Otázkou tak bola len výška konečného skóre a to sa zastavilo na čísle 17:1. O dominancii našich hráčov jasne svedčí aj fakt, že hosťujúci hráči okrem jediného víťazného duelu získali vo zvyšných sedemnástich len tri sety.

Po dvoch domácich zápasoch si konečne u súperov zahrali aj naše zostávajúce družstvá C-čko aj D-čko. C-čko nastúpilo proti Gymnáziu LM a zápas im moc nevyšiel. Domáci sa pred sezónou posilnili a ak nastúpia v kompletnej zostave, sú veľmi silné družstvo a môžu ašpirovať na medailové umiestnenie. Aj napriek tomu sme očakávali, že naši hráči ich výraznejši potrápa a zápas bude mať vyrovnaneší priebeh. Taký však bol len jeho úvod, keď po prvej runde bol stav 3:3. Od tohto monentu však už naši hráči nedokázali uhrať takmer nič a tak nečudo, že na konci stretnutia bol na ukazovateli skóre stav 4:14. Takže po vysokom víťazstve v minulom kole takmer rovnako vysoká prehra. Nič sa však nedeje, súťaž je ešte len na začiatku. Stabilita výkonov však bude potrebná, aby sme sa v tabuľke dokázali pohybovať v kľudných vodách. 

Ako posledné prichádza na rad D-čko, ktoré po dvoch víťazstvách vycestovalo na svoj zápas do Pavlovej Vsi. Tento súper je však trošku iného rangu, ako boli tí predchádzajúci a naši hráči sa o tom aj sami presvedčili. Nezachytili hneď úvod zápasu a zo stavu 1:5 sa veľmi ťažko vracia do zápasu. Naši hráči to však skúsili, znížili na 3:6, a po ďalších dvoch trojbodových šnúrach na oboch stranách ešte aj na 6:9. Domáci si však už v dobre rozbehnutom zápase nedali víťazstvo vziať, a tak už aj naše posledné družstvo okúsilo trpkosť prehry. Konečný výsledok 7:11 určite zamrzí, potešiteľné však je, že v družstve dostávajú príležitosť všetci hráči a na ich hre je vidno progres. Ak to pretavia aj do výsledkov, bude to ešte radostnejšie.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Režim podľa COVID automatu

COVID automat jednoznačne určuje podmienky, za ktorých je pre jednotlivé farby okresu možné usporiadať hromadné podujatia, do ktorých spadajú aj naše tréningy a zápasy. Pre jednoduchšiu orientáciu ich tu v skratke uvádzame:

zelená a oranžová farba - režim ZÁKLAD (bez obmedzení)

červená farba - tréningy režim ZÁKLAD, max. počet hráčov 10

                          zápasy režim OTP (očkovaní-testovaní-prekonali COVID)

bordová farba - trénigy režim ZÁKLAD, max. počet hráčov 6

                          zápasy režim OTP

čierna farba - tréningy aj zápasy sú zakázané

Vzhľadom na doterajšie skúsenosti s počtom hráčov, ktorí sa tréningov pravidelne zúčastňujú, budú naše tréningy pri červenej farbe prebiehať v režime ZÁKLAD a pri bordovej farbe v režime OTP. 

2.kolo 8.-9.10.2021

Stolnotenisové súťaže pokračovali ďalším kolom a oproti tomu prvému sme si výsledkovo ešte polepšili. Potešiteľné je, že už každé z našich družstiev dosiahlo víťazstvo a jedno z nich dokonca ešte nestaratilo ani bod. Pozrime sa teda na to, ako si naše družstvá v tomto kole počínali:

V piatok odohrali svoje zápasy dve naše družstvá. A-čko sa predstavilo v Lokci a to je pôda, kde sa body nezískavajú. ľahko. Domáci nemali najlepší úvod do sezóny a keďže v prvom kole prehralo aj naše družstvo, bolo otázkou, kto sa na zápas lepšie pripravil a kto ho aj lepšie zvládne. Na naše potešenie to bolo naše družstvo a to celkom jasne. Tón zápasu udali naše víťazné štvorhry a keď sme po prvej runde viedli 5:1, zdalo sa byť všetko jasné. Ale aj domáci hráči majú svoju kvalitu a dokázali sa ešte vrátiť do zápasu, keď znížili na 5:7. To však bolo z ich strany takmer všetko. Posledný úsek naši hráči opäť zvádli na jednotku, zo šiestich duelov zvíťazili v piatich a tak si odniesli domov cenné víťazstvo 12:6. Možno trošku prekvapivé, ale podľa priebehu hry úplne zaslúžené.

V piatok odohralo svoj zápas aj B-čko a to u susedov v Partizánskej Ľupči, ktorí od tejto sezóne hrávajú domáce zápasy v novej herni na fotbalovom ihrisku. Úvod zápasu našim hráčom nevyšiel, keď prehrali obidve štvorhry. Domáci dokonca zvýšili svoj náskok na 3 body (stav 4:1), ale naši hráči ho hneď vzápätí stiahli na rozdiel jedného bodu (4:5) a výsledok bol na vážkach. Prišla však šnúra šiestich vyrovnaných zápasov, kde o osude takmer každého setu rozhodovali 1-2 loptičky a tie na potvoru priali skôr domácim ako našim hráčom. Premietnuté do výsledku, v druhej polovici zápasu dokázali naši hráči len dvakrát zdolať súpera a tak sa zápas skončil prehrou nášho družstva 6:12. Priebeh zápasu však bol vyrovnanejší, ako hovorí jeho konečný výsledok.

Tak ako v minulom kole, aj teraz sa na domácich stoloch predstavilo C-čko aj D-čko, ktoré odohrali svoj zápas súbežne.  C-čko privítalo rezervu Podtúrne a po minulotýždňovom neúspechu chceli hráči zabodovať naplno. Zdravotné problémy síce aj teraz zasiahli do zostavy, ale neboli to nečakané komplikácie a zostava na zápas sa nemusela meniť na poslednú chvíľu. Ani teraz však nezačali naši hráči najlepšie a prehrali obidve štvorhry. Treba sa nám nad tým zamyslieť a niekdy ich aj potrénovať, lebo zlý úvod nepridáva na pohode a niekedy môže ten bodík na konci zápasu chýbať. Našťastie, vôbec to nebol tento prípad. Naši hráči hneď v prvej runde vyrovnali na 3:3 a od tohto momentu boli pánmi na stoloch. Súperovi už v zostávajúcom priebehu zápasu nedovolili nič, aj keď zopár duelov bolo tesnejších, konečný výsledok 15:3 je veľavravný.

Ako posledné sme si v našom komente nechali D-čko. To privítalo na svojich stoloch nováčika z Kvačian a u takého družstva neviete, čo môžete od neho očakávať. Víťazstvo v prvom kole však dalo našim hráčom krídla a prejavilo sa to aj na ich hre. Víťazné štvorhry ich navyše nakopli do výborného výkonu a tak o víťazovi tohto zápasu nebolo od jeho úvodu pochýb. Otázkou tak bola len jeho výška a tá sa vyšplhala na úctyhodných 15:3, rovnako ako v súbežne hranom zápase nášho C-čka. Ako keby sa družstvá pretekali, kto vyhrá vyšším rozdielom. Naše D-čko je teda aj po druhom kole bez straty bodu a veríme, že takýto výborný vstup do súťaží pridá našim hráčom na pohode a chuti do ďalších zápasov.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Sezóna začala - 1.kolo 1.-2.10.2021

Konečne je to tu! Takmer presne po roku sa opäť rozbehli stolnotenisové súťaže v Žilinskom kraji aj na Liptove. Pandémia COVID-19 je síce stále tu, ale prijaté opatrenia na úrovni vlády a jej podriadených orgánov nám dávajú šancu, že sa nezopakuje minulá sezóna, ktorú sme boli nútení po druhom kole ukončiť. Do nastávajúcej sezóny sme opäť prihlásili štyri družstvá, ktoré budú hrať v 4., 6., 7. a 8.lige. Aj keď tesne pred začiatkom sezóny to vyzeralo, že kvôli nezáujmu hráčov z nej D-čko odhlásime, nakoniec zostalo všetko tak. Dodržiavanie prísnych pravidiel ohľadom COVIDU-19 v kombinácii s rôznymi zdravotno-pracovno-súkromnými problémami s hráčskym kádrom pred nás kladú zvýšené nároky. Vzhľadom na to budeme spokojní, ak všetky družstvá bez väčších problémov udržia príslušnosť k svojej súťažnej triede. Hneď prvé kolo potvrdilo, že sezóna bude ťažká a že bude potrebné pristúpiť k reprezentácii klubu a aj obce s maximálnou snahou, aby sme nemuseli dobiehať stratené body na konci súťaže. Tu je komentár k zápasom našich jednotlivých družstiev:

Ako prvé začalo svoju súťaž A-čko, ktoré už v piatok nastúpilo v 4.lige na stoloch ŠKST Ružomberok. Domáce družstvo má so svojou širokou základňou reálne predpoklady bojovať o celkové prvenstvo. Aj preto naše družstvo ako nováčik vôbec nebolo favoritom, ale nešlo tam ani v porazeneckej nálade. Po vyrovnaných štvorhrách sa naši hráči do polovice zápasu celkom držali, aj keď domáci boli neustále o 1-2 body vpredu. Druhá polovica zápasu však našim hráčom vôbec nevyšla, od stavu 4:5 získali z deviatich dvojhier len jednu, a tak sa zápas skončil jasným víťazstvom domácich a prehrou nášho družstva 5:13, ktorá pomerne presne odzrkadlila rozdiel vo výkonnosti hráčov.

Ostatné naše družstvá odohrali svoje zápasy v sobotu. Už o 14:00 nastúpilo B-čko na svoj prvý zápas v Bobrovci. Naše družstvo nastúpilo v silnej zostave a proti domácim boli favoritom. To niekedy zväzuje ruky a vo štvorhrách a v prvej runde to bolo aj trošku vidno. Z prvých šiestich duelov boli až štyri mimoriadne vyrovnané a v tesných koncovkách sa po dvakrát tešili domáci aj naši hráči. Potom však už zobrali opraty zápasu naši hráči pevne do svojich rúk, v zostávajúcom priebehu v drvivej väčšine duelov pomerne jasne dominovali a nedali domácim šancu pomýšľať na nejaký úspešný výsledok. Potešilo, že bodovali všetci naši hráči a tak nečudo, že zápas sa skončil víťazstvom nášho družstva 12:6.

Na domácich stoloch sa predstavilo C-čko aj D-čko, ktoré odohrali svoj zápas súbežne a privítali súperov z rovnakého klubu Partizánska Ľupča. Zdravotné problémy výrazne skomplikovali zostavu obidvoch našich družstiev a jedno z nich na to aj doplatilo. Ale poďme pekne po poriadku a začnim najskôr C-čkom. Tomu na poslednú chvíľu vypadol zo zostavy jeden zo stabilných hráčov a tak museli v zápase nastúpiť až dvaja hráči, ktorí v minulej sezóne hrávali za D-čko. Aj napriek tomu bol zápas od úvodu minoriadne vyrovnaný a žiadne z družstiev si nevypracovalo viac ako 1-bodový náskok. Chlieb sa lámal v  jeho závere, keď sa hostia dostali do 2-bodového vedenia a aj s miernou dávkou šťastia si ho ustrážili až do konca. Naše družstvo tak prehralo najtesnejším rozdielom 8:10 a nebyť spomínaných problémov, bola by veľká šanca na víťazstvo.

Na problém so zostavou C-čka muselo zareagovať ja D-čko, za ktoré museli nastúpiť aj dvaja úplní nováčikovia. Od nich sa reálne body čakať nedali a tak bolo na ostatných hráčoch, ako sa s touto situáciou vysporiadajú. A tí sa zhostili tejto úlohy mimoriadne dobre. Aj keď nezačali práve najlepšie, prehrali obidve štvorhry a hneď bol stav 0:2. Rýchlo však dokázali zápas nielen vyrovnať, ale aj otočiť vo svoj prospech. Dostali sa do síce mierneho, ale dôležitého 2-bodového náskoku. Hostia  sa však nevzdávali, dokázali vyrovnať na 8:8 a tak o všetkom rozhodovali posledné dva duely. Tie zvládli lepšie naši hráči, hoci ten jeden len o povestný chlp, a tak do súťaže vstúpilo toto naše družstvo víťazstvom 10:8.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Vyžrebovanie súťaží

V stredu a v piatok prebehlo vyžrebovanie súťaží, ktoré riadi OSTZ Liptovský Mikuláš. Podľa pôvodných predpokladov začínajú všetky súťaže 1. resp. 2. októbra, ak do toho negatívne nezasiahne pandemická situácia. Po minuloročnej anulovanej sezóne je však maximálnou snahou zväzu nastávajúcu sezónu odohrať. Napomôcť tomu môže aj vládou prijatý športový COVID automat, kde sú jednoznačne určené podmienky, za ktorých je pre jednotlivé farby okresu možné usporiadať hromadné podujatia, do ktorých spadajú aj naše tréningy a zápasy. Pri splnení podmienky OTP (očkovaní-testovaní-prekonali COVID) je možné odohrať zápasy aj pri bordovej farbe, teda druhej najnepriaznivejšej. Všetci hráči si musia uvedomiť, že bez splnenia týchto podmienok nebude po zhoršení pandemickej situácie možné na zápas nastúpiť a preto sa podľa toho musia zariadiť. Pre jednoduché posúdenie možností v každej situácii prikladáme COVID protokol, vydaný SSTZ, ktorým sa musíme riadiť.

. COVID - 19 protokol SSTZ č1.pdf (98.21 kB)

 

Výsledok stretnutia členov OSTK

V piatok 27.8. sa uskutočnilo avizované stretnutie členov nášho klubu. Účasť bola ako tradične nízka, zúčastnilo sa ho len 10 členov, hoci hrať by chcel každý.....Dôvody neúčasti sú rôzne, to si musí každý vysporiadať sám so sebou. Podľa predbežných rozhovorov s členmi a ich záujmu prihlásime do novej sezóny 4 družstvá dospelých a podľa možností aspoň jedno mládežnícke družstvo žiakov alebo dorastencov. Vedúcimi jednotlivých družstiev budú: A- Martin Javorek, B-Tomáš Gejdoš, C- Daniel Urban, D-Ján Vrbenský. Družstvá budú v sezóne hrávať doma spolu A s B a C s D. Hráči, ktorí budú základom jednotlivých družstiev, nech komunikujú s vedúcimi svojich družstiev ohľadom zápasov. Na základe našej finančnej situácie a predpokladaného príjmu od obce aj SSTZ sme sa dohodli, že si preplatíme športovú výstroj (poťah, tenisky alebo dres) do výšky 40€ (po predložení bločku). Tréningy zostávajú zatiaľ v termínoch utorok/štvrtok/sobota. o 18:00hod. Plánovaný začiatok súťaží je na prvý októbrový víkend, ak nezasiahne vyššia moc. Zaoberali sme sa aj prípravou nášho Vianočného turnaja. Vzhľadom na to, že vianočné sviatky vychádzajú na víkendové dni, dohodli sme sa, že turnaj prebehne v utorok 28.12. 2021, čas si ešte upresníme podľa možností hráčov.

 

Pozvánka na predsezónne stretnutie členov OSTK

Keďže začiatok novej sezóny sa blíži rýchlym tempom, je najvyšší čas porozmýšľať o tom, koľko družstiev do nej prihlásime. Preto predseda nášho klubu pozýva všetkých členov na tradičné stretnutie pred začiatkom novej sezóny, aby sme sa dohodli na ďalšom postupe. Stretnutie bude v piatok 27.8.2021 o 18:30hod. v telocvični ZŠ a MŠ. Žiadame preto všetkých našich členov, aby si zorganizovali svoje súkromné záležitosti tak, aby sa mohli tohto stretnutia zúčastniť. Termín podania prihlášok družstiev do novej sezóny je totiž už 6.9.2021 a počet prihlásených družstiev bude do veľkej miery závisieť od toho, na čom sa na stretnutí dohodneme. 

 

Nečakaný "postup" do 4.ligy

Naše A-čko sa po štyroch sezónach opäť predstaví v krajskej súťaži, konkrétne v 4.lige východ. Hoci kvôli pandémii koronavítusu COVID-19 bola sezóna 2020/21 zrušená a so žiadnych súťaží teda neboli postupy ani zostupy, podarilo sa nám v rámci rozsiahlych prevodov od 2.ligy až po 4.ligu získať právo štartu v spomínanej súťaži. Ponúklo nám ju družstvo z Východnej a po porade medzi hráčmi sme ich ponuku prijali. V rozhodovaní určite zavážila aj skutočnosť, že sme sa na nastávajúcu sezónu posilnili o nášho odchovanca Milana Hrnčiara, ktorý túto súťaž už viac sezón hrával. V A-čku bude teda pätica vyrovnaných hráčov a to môže v boji o majstrovské body veľmi zavážiť. Kvalitné výkony sú však aj odrazom tréningov, preto je najvyšší čas so serióznou prípravou a to nielen pre hráčov A-čka. Treba už len dúfať, že sa nebude opakovať vlaňajši sezóna, ktorá bola v histórii stolného tenisu na Slovensku prvou, čo bola od 1.ligy až po najnižšie okresné súťaže zrušená.

 

Oficiálny začiatok tréningov

Pretože pevne veríme, že vlaňajšia sezóna sa nebude opakovať a odohráme ju bez prerušení, je potrebné sa na ňu aj adekvátne pripraviť. Fyzickú prípravu mohol a môže absolvovať každý aj individuálne, ale hernú činnosť je potrebné pilovať v telocvični za stolom. Preto oznamujeme všetkým hráčom nášho klubu, že 27.7.2021 je oficiálny začiatok tréningov, ktoré budú prebiehať v zaužívanom rytme utorok-štvrtok-sobota. Vzhľadom na ročné obdobie budú tréningy zatiaľ začínať o 18:30hod a neskôr sa budeme posúvať k tradičnému času 17:30. Chceme upozorniť všetkých hráčov, že pri tréningoch musia byť dodržané všetky podmienky, ktoré stanovili príslušné štátne orgány na ochranu obyvateľstva pred šírením pandémie koronavírusu COVID-19.

 

Posedenie na začiatku sezóny

V sobotu 3.7.2021 sa uskutočnil tradičný guľáš, ktorým tradične otvárame našu novú stolnotenisovú sezónu. Tentokrát sme rozložili riady na chatke u Hrnčiarovcov v Liptovských Kľačanoch. Pri predbežnom zisťovaní záujmu to nevyzeralo na veľkú účasť a tak sme uvažovali, či ten guľáš budeme vôbec variť a či si neopečieme len klobásky. Ale tradícia je tradícia a tak sme sa nachystali na guľáš. A dobre sme urobili. Zrazu sa prihlásil ten aj onen a nakoniec sme sa zišli skoro všetci, ktorí nemali nejaké iné povinnosti. Ku kotlíku sa postavil Janko Oško, prípravu surovín si vzali na starosť ostatní a robota nám pekne odsýpala. Kým sa varil guľáš, ostatní debatovali najmä o aktuálnej situácii a výhľade na novú sezónu. Na všetkých bolo vidieť, že výnutená prestávka je už veľmi dlhá, že im stolný tenis chýba a len ich tak svrbia dlane, aby mohli opäť začať.

Veľmi milo nás prekvapil zakladateľ a nestor stolného tenisu v Ľubeli, Karol Zubaj, ktorý sa po viacročnej odmlke opäť ukázal medzi nami. Zhodou okolností je 3.júl aj deň jeho narodenín a tak sme mu k tomuto sviatku srdečne pogratulovali. O to viac, že oslavu jeho vlaňajších okrúhlych narodenín sme kvôli pandémii a neskorším Karolovým zdravotným problémom stále odsúvali. Ale ako sa hovorí, radšej neskoro ako nikdy. Veríme, že jeho účasť na guľáši je znamenie, že si nájde čas a zájde medzi nás častejšie, či už na zápas, turnaj alebo len tak na tréning pokecať o veciach všedných. Vždy bude medzi nami vítaný!

.

Na záver jedna poznámka ku guľášu. Ako tradične, bol výborný a chutil všetkým a to až tak, že nezostalo ani do jednej fľašky zobrať domov. Takže nabudúce si treba odobrať na začiatku......

 

Posilnenie kádra

Po vaic ako desiatich rokoch s k nám z Bešeňovej vracia náš odchovanec Milan Hrnčiar. Veríme, že Milan ako neúnavný bojovník prinesie do nášho družstva nielen hráčsku kvalitu, ale aj novú chuť do hry, zlepšenie našej výkonnosti a tomu zodpovedajúce postavenie v tabuľke.

.

 

Milí návštevníci našej stránky

Predchádzajúca sezóna 2020/21 mala vzhľadom na zlú pandemickú situáciu v našej krajine atypický priebeh a bola veľmi krátka. Družstvá odohrali len 2 kolá, následne boli všetky súťaže prerušené a viac kôl sa už ani neodohralo. Takýto priebeh súťaží nezažil nikto, ani tí najstarší pamätníci. Veríme, že zlepšujúca sa situácia bude pokračovať a nenastanú také komplikácie, ktoré by opäť zasiahli (nielen) do športových súťaží. Prispieť k tomu môže každý z nás.......

Keďže momentálna situácia ohľadom pandémie sa vyvíja priaznivo, veríme, že súťaže sa začnú podľa predpokladov a preto sa chceme na nastávajúcu sezónu pripraviť čo najlepšie Preto sme dohodli s pani riaditeľkou ZŠ a MŠ Ivetou Kališovou, že môžme začať s tréningovým procesom podľa zaužívaného harmonogramu, t.j. utorok-štvrtok-sobota. Kľúče sú u Duška Hrnčiara, kto má záujem, môže sa s ním dohodnúť.

Začiatky oficiálnej činnosti stolného tenisu v obci Ľubeľa sa datujú do druhej polovice 70-tych rokov 20. storočia a sú neodmysliteľne spojené s menom Karol Zubaj. V tom období sa prisťahoval so svojou rodinou do našej obce a v novootvorenej telocvični videl obrovský potenciál pre svoj obľúbený šport – stolný tenis. Musel ale vynaložiť obrovské úsilie, aby dokázal presvedčiť kompetentných ľudí o pozitívach svojej myšlienky. Nakoniec však vynaložená námaha priniesla svoje ovocie a dňa 13.8.1978 zakladá Karol Zubaj spolu s malou skupinou nadšencov stolnotenisový oddiel pri TJ Partizán Ľubeľa a zároveň sa stáva jeho predsedom. Prvými členmi a zároveň aj hráčmi spolu s ním boli Pavel Bubniak, Ladislav Kandera, Ľubomír Kubík, Miroslav Kubík a Pavol Kubík. Novovzniknutý oddiel vstúpil v súťažnom ročníku 1978/79 do svojej prvej sezóny ako účastník IV.triedy a to hneď víťazne, keď v prvom oficiálnom majstrovskom zápase porazil Pavčinu Lehotu na ich stoloch 8:2.

Tréningy aj majstrovské zápasy prebiehali v telocvični miestnej ZDŠ a okrem hráčov stolnotenisového oddielu sa ich často a radi zúčastňovali aj neregistrovaní hráči, z ktorých mnohí sa postupne stávali aj členmi a hráčmi oddielu. S pribúdajúcim počtom hráčov sa postupne zvyšoval aj počet družstiev a v časoch najväčšieho rozmachu mal stolnotenisový oddiel v majstrovských súťažiach tri družstvá dospelých a jedno družstvo žiakov pri celkovom počte 22 aktívnych hráčov.

V prvých rokoch nového milénia sa začala do popredia dostávať otázka spôsobu ďalšieho fungovania stolnotenisového hnutia v obci. Po mnohých vnútroodielových diskusiách padlo rozhodnutie o odčlenení stolnotenisového oddielu od TJ Partizán Ľubeľa, ktoré aj s prispením orgánov TJ prebehlo korektne a bez najmenších problémov. Súbežne s tým spracoval prípravný výbor stanovy nového klubu a po ich registrácii na ministerstve vnútra vzniká 12.6.2002 Obecný stolnotenisový klub Ľubeľa ako občianske združenie s právnou subjektivitou. Prvým predsedom klubu sa symbolicky stal zakladateľ stolnotenisového oddielu a nestor stolnotenisového hnutia v Ľubeli Karol Zubaj. Postupne sa na predsedníckej stoličke vystriedali Ladislav Kandera, Vladimír Guoth, Ján Oško a v súčasnosti šéfuje klubu Dušan Hrnčiar.

Klub má momentálne 23 aktívnych hráčov v štyroch družstvách mužov, ktoré účinkujú v týchto majstrovských súťažiach:

„A“ družstvo – 4.liga východ Žilinského kraja

„B“ družstvo – 6.liga okresu Liptovský Mikuláš

„C“ družstvo – 7.liga okresu Liptovský Mikuláš

„D“ družstvo – 8.liga okresu Liptovský Mikuláš

Tak ako vlani, aj do novej sezóny chceme prihlásiť do súťaže aspoň jedno mládežnícke družstvo. Podľa záujmu mládeže uvidíme, či to bude družstvo žiakov alebo dorastencov alebo aj obidve. Z dôvodu nízkeho záujmu v našom okrese nás prichýlia do súťaží v susednom okrese Ružomberok. Veríme, že takýmto spôsobom sa nám podarí podchytiť nádejných adeptov, z ktorých môžu časom vyrásť naši nástupcovia.

Okrem majstrovských súťaží je klub častým usporiadateľom Majstrovstiev okresu jednotlivcov a tradičného Turnaja veteránov Liptova. Nezabudnuteľnú športovú ale najmä spoločenskú atmosféru má náš domáci Vianočný turnaj o najlepšieho hráča klubu, ktorý pravidelne vypĺňa prestávku v majstrovských súťažiach počas vianočných a novoročných sviatkov.

Takto vyzerala vlajka, ktorá vznikla pri príležitosti založenia

stolnotenisvého oddielu pri TJ Partizán Ľubeľa

      .            .

Hráči OSTK Ľubeľa, zoradení podľa úspešnosti v sezóne 2019/20:

Keďže vlaňajšia sezóna bola anulovaná, je do úvahy braná úspešnosť hráčov z poslednej úplne odohranej sezóny a tou bola sezóna 2019/20. Oproti vlaňajšku sme pridali len Milana Hrnčiara, ktorý sa k nám po rokoch, stravených v Bešeňovej, opäť vracia.

Hrnčiar Milan

Hrnčiar Dušan 

Javorek Martin

Oravec Branislav

Oravec Štefan 

Kubík Branislav

Urban Ján 

Kandera Ladislav

Oško Ján 

Gejdoš Tomáš 

Švec Alino 

Guoth Vladimír 

Urban Daniel

Pavlanin Rastislav 

Javorek Michal 

Kovács Gejza 

Vyšňan František 

Gejdoš Tomáš I. 

Vrbenský Ján 

Guoth Frederik 

Obrcian Stanislav 

Repa David

Javorek Matej

Umiestnenie a výsledky našich družstiev v aktuálnej sezóne

 

Družstvo "A", 4.liga Východ, Žilinský kraj  https://www.pinec.info/htm/rozpis/?soutez=6744

Družstvo "B", 6.liga, okres Liptovský Mikuláš  https://www.pinec.info/htm/rozpis/?soutez=6844

Družstvo "C", 7.liga, okres Liptovský Mikuláš  https://www.pinec.info/htm/rozpis/?soutez=6845

Družstvo "D", 8.liga, okres Liptovský Mikuláš  https://www.pinec.info/htm/rozpis/?soutez=6846

 

Pre viac informácií kliknite na odkaz pri jednotlivom družstve. Po otvorení nového okna môžete získať informácie o postavení príslušného družstva v tabuľke a jeho dosiahnutých výsledkoch, úspešnosť jeho hráčov a množstvo iných zaujímavých informácií a štatistických údajov.

Názov združenia: Obecný stolnotenisový klub Ľubeľa 
Sídlo združenia: Ľubeľa 91, 032 14 Ľubeľa, Slovenská republika 
Právna forma: Občianske združenie 
Dátum vzniku: 12.06.2002 
IČO: 37812327 
DIČ: 2021667758 
Hracia miestnosť: Telocvičňa ZŠ Ľubeľa 
Číslo účtu: SK80 7500 0000 0040 2228 8488 

Predseda OSTK Ľubeľa:
Ing. Dušan Hrnčiar 

Členovia výkonného výboru:
Martin Javorek
Tomáš Gejdoš
Ing. Daniel Urban
Ján Vrbenský 

Hospodár:
Ing. Branislav Oravec 

Hlavný kontrolór:
Ing. Rastislav Pavlanin