Menu
Obec Ľubeľa
ObecĽubeľa

OSTK

.

.

Srdečne Vás vítame na oficiálnej stránke Obecného stolnotenisového klubu Ľubeľa. Nájdete tu základné informácie o našom klube ako aj výsledky a umiestnenie jednotlivých družstiev v aktuálnom súťažnom ročníku. Dozviete sa tu aj o našej mimošportovej činnosti a aktivitách, ktoré prispievajú k dobrému chodu nášho klubu.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť momentky z našich tradičných akcií, ako je napríklad Vianočný turnaj a predsezónne posedenie pri guľáši s rodinnými príslušníkmi.

V archíve sú zase informácie o účinkovaní našich družstiev v predchádzajúcich sezónach.

Náš klub je súčasťou Slovenského stolnotenisového zväzu. V našom okrese sú stolnotenisové súťaže riadené prostredníctvom Okresného stolnotenisového zväzu Liptovský Mikuláš. Všetky jeho informácie sú nepretržite aktualizované na stránke www.ostzlm.sk

.

Milí priatelia nášho klubu,

všetkým, ktorí prispeli na chod nášho klubu darovaním 2% zo svojich daní, chceme čo najsrdečnejšie poďakovať. Veríme, že svojou činnosťou a dobrou reprezentáciou našej obce si udržíme vašu priazeň aj v nasledujúcom období.

ĎAKUJEME!!!

10.kolo okresných súťaží, 23.11 a 2.12.2023

V tomto kole odohrali svoje zápasy len naše družstvá z okresných súťaží. A keďže D-čko si svoj zápas predohralo už minulý týždeň, v akcii tak boli tento týždeň len naše dve družstvá zo 6.ligy. Ako sa im darilo sa dočítate v komentároch nižšie.

6.liga

Začnem najskôr B-čkom, ktoré na svoj zápas nastúpilo už od 13:00 a to u súpera v Podtúrni. Družstvá sa nachádzajú na opačných póloch tabuľky (naše na treťom a súper na predposlednom mieste), takže favorit zápasu bol jasný a akákoľvek strata čo i len bodu by bola nepríjemným prekvapením na náš účet. A to aj napriek tomu, že pred zápasom boli v našom družstve trochu problémy so zostavou a do zápasu musel naskočiť prvýkrát v tejto sezóne J.Urban. Nielen jeho, ale aj výkony ostatných hráčov však nedali domácim najmenšiu šancu pomýšľať na dobrý výsledok. Od úvodu zápasu totiž chytili naši hráči jeho vývoj pevne do svojich rúk a nebyť niektorých zakopnutí, ktorvie, či by to dnes nebolo na nulu. Ale aj s víťazstvom 15:3 bola v našom družstve spokojnosť, stále náš drží na medailovej pozícii.

Druhé naše družstvo C-čko privítalo v sobotu na domácich stoloch súpera VITALIT L.Hrádok.  Hostia sa trochu nečakane pohybujú v spodnej časti tabuľky a keďže naše družstvo je na jej chvoste, bola tu jedna z posledných možností konečne bodovať a zamotať ešte situáciu. Úvod zápasu však vyšiel lepšie hosťom, keď zvládli obidve štvorhry a aj prvé dve dvojhry a získali sľubný 4-bodový náskok. V predchádzajúcich zápasoch by to už naši hráči zrejme v hlavách zabalili, ale dnes bolo na nich vidno, že ešte skúsia zabojovať a nedajú to súperovi ľahko. Získali nasledujúce dve dvojhry a udržali sa tak v kontakte so súperom. Po dueloch druhej rundy stav stretnutia vyrovnali a po tretej runde boli dokonca vo vedení 8:6. Záver zápasu bol dramatický a vyzeralo to všelijako. Hostia znížili na rozdiel jedného bodu a o všetkom rozhodovala posledná dvojhra. Tú si už ale náš hráč rozumnou hrou postrážil a získal vytúžený desiaty bod. Konečne tak prišiel v tejto sezóne deň, keď aj hráči tohoto družstva mohli zažiť víťaznú oslavu. Veríme, že aj toto víťazstvo 10:8 pomôže v boji o záchranu.

 7.liga

Ako sme spomínali už v úvode, zápas tohoto kola si naše D-čko predohralo už 23.11.2023, keď na domácich stoloch privítalo susedov z Partizánskej Ľupče. Nášmu družstvu sa celkom neočakávane naskytla šanca bojovať o medailové pozície a hráči tak aj k zápasom pristupujú. Základom je postaviť od úvodu čo najsilnejšiu zostavu a potom sa prestriedať, nech si zahrá každý. Správny princíp!  Dnešný súper sa pohybuje na spodku tabuľky spolu s ďalšou trojicou družstiev, takže favoritom  v zápase bolo určite naše družstvo. Ale každý zápas začína za stavu 0:0 a na to naši hráči trochu pozabudli. Mali síce dobrý nástup a viedli 3:1 aj 5:2, ale súper sa ich stále držal ako kliešť a vždy dokázal znížiť. Zlom nastal v poslednej tretine zápasu, keď od stavu 7:5 získali naši hráči 5 zo 6-ich duelov a zápas sa tak skončil víťazstvom nášho družstva v pomere 12:6. Priebeh zápasu však bol vyrovnanejší, aj keď víťazstvo nášho družstva je úplne zaslúžené.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

Na základe výzvy SSTZ pre rok 2022 požiadal náš klub o príspevok pre hráčov do 23 rokov, ktorí za náš klub v sledovanom období odohrali minimálne predpísaný počet zápasov v majstrovských súťažiach. Jednalo sa o dvanástich hráčov: Michal Javorek, Frederik Guoth, Dávid Repa, Peter Budvesel, Denis Černý, Martin Durčák, Tomáš Grivalský, Michal Hollý, Lukáš Hrnčiar, Matej Javorek, Mário Jurkovič a Šimon Mikláš. Po splnení všetkých administratívnych úkonov nám bol schválený príspevok 160€ na jedného hráča, celkovo teda 1920€, ktoré boli po podpise Zmluvy číslo MK2022/1 so SSTZ prevedené na náš bankový účet. Poskytnuté peniaze boli použité na preplatenie športového vybavenia a športovej výstroje, ktoré sme pre náš klub a pre hráčov zakúpili. V prílohe je vystavená faktúra na spomínané športové vybavenie a športovú výstroj.

Faktúra 2022001

4.dvojkolo v 3.lige krajskej súťaže (zápas č.8 a č.9), 9.kolo okresných súťaží, 21.-25.11.2023

V tomto týždni sa predstavili v akcii všetky naše družstvá. Výsledky, ktoré dosiahli, potvrdili dlhodobý trend, čo ale nie je u každého družstva pochvala. Ako sa jednotlivým družstvám darilo sa dočítate v nasledujúcich komentároch.

3.liga

Vo štvrtom dvojkole privítalo naše A-čko liptovských súperov, ale zápasy neodohralo v jeden deň. Už vo štvrtok predohrávalo pôvodný doobedňajší zápas s Iľanovom. Hostia majú dobrú sezónu a pohybujú sa v hornej polovici tabuľky, kým naše družstvo sa trápi a v zápasoch nedokáže predviesť to, čo má natrénované. Aj preto sa nachádza v závere tabuľky s minimálnym náskokom pred posledným družstvom. Hostia preto boli pred týmto zápasom favoritom. Neprišli naň však v najsilnejšej zostave a to dalo nášmu družstvu šancu na úspešný výsledok. Po vyrovnaných štvorhrách zvládli lepšie prvú rundu naši hráči a dostali sa do 2-bodového vedenia. V druhej runde si získaný náskok naďalej udržiavali a boli blízko k cennému víťazstvu. Posledná runda im však nevyšla podľa predstáv, keď za stavu 7:5 nezvládli koncovky obidvoch 5-setových duelov a zápas tak skončil remízou 7:7. Po sérii prehier je pre naše družstvo aj bod dobrý, ale podľa priebehu zápasu s ním boli určite spokojnejší hostia.

V sobotu poobede privítalo naše družstvo na domácich stoloch ďalšieho liptovského súpera, tentokrát z Východnej. Hosťom v tejto sezóne nejde karta podľa ich predstáv a pred týmto zápasom boli v tabuľke tesne pred naším družstvom. Body potrebujú obidve družstvá ako soľ a tak to bol pre obidve družstvá dôležitý zápas. Lepšie ho začali naši hráči, keď získali obidve štvorhry a dostali hostí pod mierny tlak. Tí sa však z neho veľmi rýchlo dostali, keď po prvej runde stav stretnutia vyrovnali a po druhej boli už v 2-bodovom vedení. Posledná runda bola riadnym bojom, všetky duely sa hrali na 5 setov, ale šťastena nebola našim hráčom naklonená. Hneď prvé dva duely získali pre seba hostia a o víťazovi bolo rozhodnuté. Posledné dva duely síce získali naši hráči, ale tie už len kozmeticky upravili výsledok. Prehra 6:8 a postavenie v tabuľke ukazuje, že maximom nášho družstva zrejme bude udržať aspoň terajšie 10.miesto.

6.liga

V tejto súťaži figurujú dve naše družstvá. B-čko si svoj zápas už tradične predohrávalo a už v utorok privítalo na domácich stoloch súpera zo Závažnej Poruby. Obidve družstvá boli v tabuľke plece pri pleci s rovnakým bodovým ziskom, aj preto nemal zápas vyloženého favorita. Zápas začali lepšie naši hráči, keď získali pre seba obidve štvorhry. V ďalšom priebehu sa družstvá striedali v 2-bodových zásahoch až do stavu 4:4. Vtedy opäť udreli naši hráči, ale už 3-bodovou šnúrou a tento náskok už hostia nedokázali zlikvidovať. V zostávajúcej časti zápasu získali hostia už len 2 body a to na úspešný výsledok nemohlo stačiť. Naši hráči tak dotiahli zápas do víťazného konca v pomere 12:6 a tým sa dostali na 3.miesto v tabuľke s reálnou šancou na konečné medailové umiestnenie.

V rovnakej súťaži vycestovalo naše C-čko na svoj zápas do Nižnej Boce. Hoci domáci nemajú v tejto sezóne takú kvalitu, ako po iné roky, stále sa pohybujú v hornej polovici tabuľky a v tomto zápase boli jasným favoritom. Tento predpoklad sa napĺňal hneď od úvodných duelov, hoci naši hráči mali v úvode aj trocha smolu, keď domáci lepšie zvládli dva 5-setové duely. To akoby dokazovalo, že k bodom v tomto zápase je cesta zarúbaná. Pritom našim hráčom snahu uprieť nemôžeme, ale rozdiel vo výkonnosti jednotlivých hráčov bol zrejmý. Domáci tak od úvodu získavali na svoju stranu bod za bodom a tento priebeh len sem-tam prerušil bod aj pre naše družstvo. Zápas tak skončil jednoznačným víťazstvom domácich, z nášho pohľadu prehrou 5:13.

7.liga

Komentáre tradične končíme naším D-čkom, ktoré vycestovalo na svoj zápas do Kvačian. Obidve družstvá sú v tejto súťaži nováčikmi a darí sa im pomerne dobre, keď sa pohybujú v hornej polovici tabuľky. Zdá sa, že na súťaž si rýchlo zvykli a nemajú problém s vyššou hernou kvalitou tejto súťaže. Aj tento ich zápas mal veľmi dobrú úroveň, o čo sa pričinili obidve družstvá. Zápas bol od úvodu mimoriadne vyrovnaný, keď na víťazný duel nášho hráča dokázali domáci takmer okamžite odpovedať a skóre vyrovnať. Otázkou tak bolo to, či si dokážu naši hráči udržať vedenie na dlhšiu dobu. Do poslednej rundy sa im to nepodarilo a tak o všetkom rozhodovali posledné štyri duely. Prvé dva vyšli lepšie našim hráčom a boli blízko k víťazstvu. Ale ako dovtedy, aj teraz dokázali domáci náskok nášho družstva dorovnať a zápas sa tak skončil remízou 9:9. Škoda, víťazstvo nebolo ďaleko.

 

8.kolo okresných súťaží, 13.-18.11.2023

Tento týždeň zasiahli do bojov len naše družstvá z okresných súťaží. Začali už v pondelok a skončili v sobotu, takže kolo bolo riadne rozťahané.  Výsledok 2 víťazstvá a 1 prehra boli podľa predpokladov, u niektorých však celkom prekvapilo dosiahnuté skóre. Ako sa jednotlivým družstvám vodilo sa dočítate v komentároch nižšie.

6.liga

V tejto súťaži figurujú dve naše družstvá. Začnem najskôr B-čkom, ktoré svoj zápas predohrávalo už v pondelok a to vo Východnej. Aj keď bodový rozdiel v tabuľke nebol medzi súpermi veľký, reálne bolo naše družstvo pomerne jasným favoritom. Začiatok zápasu však bol vyrovnaný, keď družstvá si podelili body za štvorhry. Dôležitým pre vývoj zápasu sa ukázali zápasy prvej rundy; hneď prvé dva súboje boli veľmi tesné, ale našťastie pre nás ich lepšie zvládli naši hráči. To zobralo domácim vietor z plachiet a naopak našich hráčov poriadne nakoplo. V ďalšom priebehu zápasu už išlo všetko podľa predpokladov a skóre narastalo v náš prospech. Pravdou však je aj to, že viacero zápasov bolo veľmi tesných, ale všetky koncovky v nich zvládli lepšie naši hráči. Konečný stav 14:4 je tak pre domácich trochu krutý.

Druhé naše družstvo C-čko privítalo v sobotu na domácich stoloch družstvo z Bobrovca. Hostia sú trochu nečakaným, ale podľa predvádzaných výkonov úplne zaslúženým lídrom súťaže, kým naše družstvo sa nachádza na jej chvoste. Zápas mal teda jednoznačného favorita a úspechom by bolo už aj to, keby naši hráči držali aspoň sčasti vyrovnaný priebeh zápasu. Ani v tomto zápase sa však zázraky nekonali a favorit si uhral svoje. Naši hráči pohrozili len v úvode, keď získali hneď prvú dvojhru. Ako sa však neskôr ukázalo, bol to jediný získaný bod v tomto zápase. Rozdiel v kvalite obidvoch kádrov bol zrejmý a hostia hrali len toľko, koľko bolo na víťazstvo treba. Vyrovnaných tak bolo len zopár duelov, ostatné mali jednoznačný priebeh a preto nečudo, že zápas sa skončil výsledkom 1:17.

 7.liga

Komentáre končíme naším D-čkom, ktoré svoj zápas predohralo vo štvrtok, keď na domácich stoloch privítalo súpera z Bobrovca. Obidve družstvá sa pohybujú v hornej polovici tabuľky s minimálnym bodovým rozdielom, hoci hostia v nej stoja o niečo vyššie. Preto sa aj naši hráči na tento zápas riadne chystali, aby súperovi ukázali, kto je lepší. Tomu zodpovedal aj zostava, keď sme nastúpili v tej najsilnejšej možnej. A to ešte bola dvojica hráčov pripravená na striedanie, keby bolo treba. Zápas mal vyrovnaný začiatok, keď každé z družstiev získalo jednu štvorhru. Potom ale naši hráči potiahli šnúru 5-ich víťazstiev a tým sa dostali na koňa. Hostia sa síce snažili, ale stačilo to len na to, aby sa náskok nášho družstva nezväčšoval. V závere však naši hráči opäť potiahli 5-bodovú šnúru a zápas tak skončil jednoznačným víťazstvom nášho družstva 14:4. Až nečakane vysokým, ale podľa výkonu úplne zaslúženým.

 

3.dvojkolo v 3.lige krajskej súťaže (zápas č.6 a č.7), 7.kolo okresných súťaží, 9.-11.11.2023

Aj v tomto týždni zasiahli do hry všetky naše družstvá, ale výsledkovo to bolo ešte slabšie, ako v minulom kole. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale po prvej tretine odohraných zápasov to vyzerá tak, že dve z našich družstiev budú mať problémy udržať sa vo svojej súťaži. Do konca je však ešte ďaleko a situácia sa môže zlepšiť, treba už ale začať bodovať. Komentáre k zápasom jednotlivých družstiev sú tu.

3.liga

Tretie dvojkolo odohralo naše A-čko u súperov na Kysuciach. Výrazným hendikepom bola neúčasť nášej jednotky, napriek tomu chceli hráči zabojovať a najmä u prvého z dvojice súperov skúsiť bodovať. Tým bola rezerva Kysuckého Nového Mesta. Začiatok zápasu tomu aj celkom zodpovedal, keď sme dokázali vyhrať obidve štvorhry. Tým sme dostali domácich trochu pod tlak, ale hneď nato prišiel náš tradičný výpadok. Domáci otočili z 0:2 na 5:2 a na koňa sa dostali oni. V ďalšom priebehu už naši hráči nemali možno aj psychickú silu vzoprieť sa nepriaznivému vývoju a zápas tak skončil prehrou 5:9, už štvrtou takou v rade.

Na popoludňajší zápas za druhým súperom sme cestovali do pár kilometrov vzdialeného Zákopčia. Ak ich družstvo nastúpi v plnej sile, sú výkonostne jednoznačne pred nami a šanca na zisk bodu je minimálna. Ale zase každý zápas začína od stavu 0:0 a stať sa môže všeličo. Domáci však nenechali nič na náhodu a od úvodných loptičiek potvrdzovali papierové predpoklady. Niekoľko zápasov bolo celkom vyrovnaných a niektoré aj naši hráči získali vo svoj prospech, o víťazstve domácich však nebolo žiadnych pochýb. Výsledkom toho bola druhá prehra v tento deň, tentokrát v pomere 4:10.

Vzhľadom na výsledky ostatných zápasov sme sa ocitli takmer na spodku tabuľky a od nabližšieho družstva už máme výraznejší odstup. Práve toto družstvo však privítame o dva týždne na domácich stoloch a ak chceme ešte skúsiť zabojovať o postup v tabuľke smerom vyššie, musíme naplno zabodovať. Ťažká situácia, ale nevzdávame to!

6.liga

V tejto súťaži figurujú dve naše družstvá a obidve odohrali svoje zápasy na domácich stoloch. B-čko si svoj zápas predohrávalo už vo štvrtok, keď privítalo súpera z Jamníka. Rozdiel v kvalite obidvoch družstiev je výrazný, kým naše družstvo viac-menej bojuje o medailové pozície, súper o záchranu. A tieto papierové predpoklady sa v tomto zápase do bodky naplnili. Hostia trošku potrápili našich hráčov len v úvode, keď v prvej runde získali dva body a držali sa v tesnom závese. V nasledujúcom priebehu však už naši hráči nenechali nič na náhodu, pridávali na svoje konto jeden bod za druhým a hosťom v zostávajúcich dueloch prenechali len jeden bod. Zápas sa tak skončil očakávaným vysokým víťazstvom nášho družstva v pomere 15:3. V tabuľke sa naše družstvo drží vo vyrovnanej hornej polovici.

V rovnakej súťaži privítalo naše C-čko na domácich stoloch družstvo Gymnázium L.Mikuláš. Naše družstvo spadlo na chvost tabuľky a každý zápas je preň veľmi dôležitý. Navyše súper neprišiel v optimálnej zostave a tak bola šanca získať dôležité body v boji o záchranu. Úvod zápasu bol vyrovnaný, súperi si rovnomerne podelili body za štvorhry aj prvú rundu. V tej druhej runde však hosti získali tesný náskok a hoci sa naši hráči snažili, nedokázali ho už do konca zápasu zmazať. Rozhodujúcim pre vývoj a výsledok zápasu sa ukázala skutočnosť, že dvaja hráči z družstva hostí vyhrali všetky svoje zápasy. To je dokopy 8 bodov a potom sa takýto zápas ťažko získava. Konečný výsledok 8:10 tak znamená, že naše družstvo zostáva aj po tomto posledné, hoci s minimálnym odstupom za súpermi.

7.liga

Komentáre tradične končíme naším D-čkom, ktoré po sérii dobrých výsledkov (dve remízy u súperov, jedny výhra doma) privítalo na domácich stoloch lídra súťaže z Nižnej Boce. Hostia v prvých šiestich kolách ako jediné z družstiev nestratili ani bod a tak to bola pre našich hráčov výzva, pokúsiť sa naštrbiť túto ich skvelú bilanciu. Zápas však naši hráči nezačali najlepšie, keď prehrali obidve štvorhry. Táto skutočnosť ešte viac zdvihla sebavedomie hostí, kým naopak naši hráči akoby startili vieru vo svoje schopnosti. Aj preto nedokázali odolávať dobrej hre hostí a o víťazovi stretnutia bolo veľmi rýchlo rozhodnuté. Aspoň že v záverečných dueloch dokázali naši hráči získať nejaké body vo svoj prospech a zmierniť tak výšku prehry. Konečné skóre 5:13 však hovorí jasnou rečou, kto bol pánom situácie. Napriek prehre sa naše družstvo stále drží v hornej polovici tabuľky, ale rozdiely medzi družstvami sú minimálne a treba stále bojovať o každý bod, aby nenastali zbytočné problémy. 

 

2.dvojkolo v 3.lige krajskej súťaže (zápas č.4 a č.5), 6.kolo okresných súťaží, 4.11.2023

V tomto týždni zasiahli do hry opäť všetky naše družstvá a to dokonca v jeden deň, čo je na naše pomery dosť netradičné. Niektoré družstvá si uhrali svoje, ale od niektorých sme čakali viac. Preto aj dosiahnuté výsledky nenaplnili naše očakávania, ale taký je už šport. Nie vždy to vyjde podľa predstáv či papierových predpokladov. Ako sa ktorému družstvu vodilo sa dočítate v komentároch nižšie.

3.liga

Druhé dvojkolo odohralo naše A-čko opäť na domácich stoloch. Ako prvého súpera privítalo od 10:00 hod družstvo Divina-Lúky. S týmto súperom sme sa stretli v baráži a uspeli sme, hoci len tým najtesnejším pomerom. Aj preto sme si na tento zápas verili. Ale každý zápas je iný a presvedčili sa o tom aj naši hráči. Po vyrovnaných štvorhrách zvládli prvú rundu lepšie hostia a dostali sa do vedenia. Malého, ale vďaka tomu boli stále vo výhode. Naši hráči síce bojovali, ale možno priveľká nervozita im zväzovala ruky a nedokázali ani dobre rozbehnuté zápasy dotiahnuť do víťazného konca. Pritom za stavu 5:6 bola stále pomerne dobrá šanca na zvrat. Všetky tri zostávajúce duely však naši hráči prehrali zhodne 2:3 a tým aj celý zápas 5:9. Výsledok je celkom jednoznačný, ale pomohol tomu aj fakt, že všetky 5-setové duely (a bolo ich 5) naši hráči prehrali. Pritom stačilo uhrať len trošku navyše, pridať sa k suverénnemu Liborovi a minimálne remízka bola reálna. Škoda, lebo rátame, že toto je jeden so súperov, s ktorým budeme bojovať o udržanie. A prehra doma tomuto nášmu boju nepridá na pohode.

Druhý zápas odohralo naše A-čko o 15:00 hod, keď privítalo súpera z klubu ENERGODATA Žilina. Sami hostia sa vyjadrili, že chcú bojovať o postup, kým naše snahy sú zachovať súťaž. Takže favorit tohto zápasu bol jasný a vypovedali o tom aj doteraz dosiahnuté výsledky hostí: 4 zápasy, 4 výhry. Aj vstup do tohto zápasu im vyšiel lepšie, keď naši hráči prehrali obidve štvorhry. Našťastie rozbeh súpera zastavili hneď v prvej runde najmä vďaka bojovnému výkonu, ale stačilo to len na udržanie prijateľného stavu. V druhej runde hostia ale navýšili svoj náskok a boli už blízko k celkovému víťažstvu. Naši hráči síce v poslednej runde ešte zabojovali a zdramatizovali priebeh, hostia však záverečnými dvojhrami rozhodli o svojom víťazstve. Rovnako ako doobedu, aj tentoraz naše družstvo prehralo 5:9. Výsledok rovnaký, výkon ale omnoho lepší. Teda okrem Libora, ten si zase hral svoje a ani títo hráči nemali na jeho hru nárok.

Týmito dvomi prehrami sme sa dostali do situácie, v ktorej sme vôbec nechceli byť. Motáme sa v dolnej tretine a hoci je do konca ešte veľa kôl a rozdáva sa veľa bodov, je najvyšší čas poriadne zabrať a získať body aj od súperov, s ktorými sme moc nerátali. Najmä, keď máme vo svojom strede hráča, ktorý nás pravidelne drží v hre aj s družstvami z čela tabuľky. Musia sa však pridať aj ostatní hráči a výsledok sa dostaví. Už najbližší víkend si to možeme skúsiť, keď ideme na horúcu pôdu do Kysuckého Nového Mesta a Zákopčia.

6.liga

V tejto súťaži figurujú dve naše družstvá. B-čko po minulotýždňovej prehre v derby z Dúbravou vycestovalo na svoj zápas opäť k súperovi, tentoraz ním bolo družstvo Gymnázium L.Mikuláš.  Domáci sú nevyspytateľný súper, niekedy zažiaria a niekedy vybuchnú. Toto majú s naším družstvom spoločné a tak sa favorit zápasu hľadal veľmi ťažko. Podľa toho sa aj zápas začal, keď si družstvá podelili štvorhry. Dvojhry však už boli iná káva. V nich naši hráči ukázali, že predsa len majú navrch. Aj keď niektoré súboje boli vyrovnané a hrali sa aj na 5 setov,  v ostatných jasne dominovali naši hráči. Nečudo teda, že body pribúdali omnoho viac na naše konto, než na konto domácich. A keďže v takomto tempe pokračovali naši hráči až do konca, logicky sa zápas skončil jednoznačným víťazstvom nášho družstva a to v pomere 14:4. Takže teraz je hojdačka na vrchu, uvidíme, čím nás naše družstvo prekvapí v nasledujúcom kole!

V rovnakej súťaži nastúpilo naše C-čko u súpera v Iľanove. Šnúra štyroch prehier pri našom družstve už pôsobila trošku strašidelne a bolo by načase ju pretrhnúť. V tomto zápase sa to však nemohlo podariť. Prečo? Lebo z rôznych dôvodov nastúpilo naše družstvo len  v trojici a to znamená manko 0:5 hneď v úvode. Takže zápas podľa toho aj prebiehal. Bez nervov u domácich hráčov, lebo víťazstvo mali prakticky isté. A bez zápalu u našich hráčov z úplne opačného dôvodu. Konečný stav 4:14 je logickým vyústením tohto priebehu. Tento výsledok v kombinácii s výsledkami ostatných stretnutí posadil naše družstvo na koniec tabuľky. Ak chcú naši hráči pomýšľať na udržania sa v súťaži, musia začať nielen pravidelne bodovať, ale najmä zmeniť celkový prístup. Inak sa súťaž udržať nepodarí!

7.liga

Komentáre končíme naším D-čkom, ktoré svoj zápas odohralo v Liptovskom Petre. Nepríjemný súper, ktorý dokáže bodovať s každým a body nepúšťa ľahko, zvlášť na domácej pôde. Navyše naše družstvo sťaby nováčik je pre každého lákadlo na plný bodový zásah. Ale súperi už zistili, že to nie je také jednoduché a potvrdilo sa to aj v tomto zápase. Ten bol od úvodných štvorhier mimoriadne vyrovnaný. Body sa delili takmer pravidelne raz na jednu a raz na druhú stranu, takže družstvá sa počas zápasu striedali v najtesnejšom vedení. O všetkom sa rozhodovalo v poslednej runde. Tú začali lepšie domáci hráči, dostali sa do vedenia 9:7 a už len jedno víťazstvo ich delilo od celkového triumfu. Naša dvojica však posledné dva duely zvládla na výbornú, nedala v nich domácim hráčom šancu a rázne uťala ich snahu o celkové víťazstvo. Takže zápas sa skončil remízou 9:9, vďaka ktorej sa naše družstvo stále drží v hornej polovici tabuľky s minimálnym odstupom od jej čela. Na nováčika je to veľmi dobrý výkon, len tak ďalej!

 

3.kolo okresných súťaží, 14.10.2023

V tomto týždni opäť účinkovali v súťažiach len tri naše družstvá, lebo A-čko v 3.lige hráva zväčša každý druhý týždeň a tak malo po minulotýždňovom zápase voľný víkend. Oproti minulému kolu si naše družstvá v okresných súťažiach bilanciu ešte pohoršili a k spokojnosti je veľmi-veľmi ďaleko. A to nie len po hernej stránke. Komentár k jednotlivým zápasom nájdete v nasledujúcich riadkoch.

6.liga:

Začneme B-čkom, ktoré po minulotýždňovom domácom výprasku vycestovalo na svoj zápas na Nižnú Bocu. Súper už viacero sezón bojuje o medaliové pozície a pravidelne ich aj získava. Zo zostavy im však na dlhšiu dobu vypadla ich dvojka a to zvyšovalo šancu nášho družstva na dobrý výsledok. Navyše na zápas nastúpilo v najsilnejšej zostave, na druhej strane ale aj niektorých našich hráčov kvária pretrvávajúce zdravotné problémy. Takže jednoznačný favorit sa hľadal ťažko. Zápas lepšie začali domáci, ktorí získali obidve štvorhry. Našťastie, hneď v prvej runde naši hráči skóre vyrovnali a tak sa začínalo odznova. V ďalších zápasoch body pribúdali raz na jednu a raz na druhú stranu, ale žiadne z družstiev si nevytvorilo väčší ako 1-bodový náskok. Preto nečudo, že zápas sa skončil remízou 9:9, dokonca ešte aj na sety to bolo vyrovnané 34:34. Takže asi spravodlivá remíza, ktorou by sa mohli naši hráči odpichnúť k lepším výsledkom.

Na domácich stoloch nastúpilo v tej istej súťaži C-čko, ktoré po trochu smolnej remíze v minulom kole chcelo v tomto kole zabodovať naplno. Žiaľ, ešte pred samotným zápasom došlo k pomerne nečakanému a ťažko pochopiteľnému výberu hráčov do základnej zostavy a pohoda bola fuč. Zrejme aj to sa podpísalo pod katastrofálny úvod, keď po štvorhrách a prvých dvojhrách bol stav 0:5. Ku cti hráčov slúži, že aj za takéhoto nepriaznivého stavu sa nevzdávali a skúšali sa vrátiť do zápasu. Päťbodové manko dokázali dokonca stiahnuť len na dva body, ale od stavu 5:7 si už hostia svoj náskok nielenže ubránili, ale ešte aj mierne zvýšili. Zápas tak skončil prehrou nášho družstva 7:11, ktorá možno ani nemusela byť. Viac ako prehra však medzi hráčmi klubu rezonuje rozhodovanie vedúceho družstva, ktorý pri výbere zostavy nereflektuje ani tabuľkové postavenie, ani aktuálnu formu hráčov. Ak sa chcú chlapci v tejto súťaži zachrániť, takto sa hrať nedá! Mali by sa medzi sebou porozprávať a prijať nejaké pravidlá, lebo sa môže stať, že pri takomto vedení sa na zápas nedokážu zísť ani štyria. A to by už bolo veľmi zle.

7.liga

V súbežne hranom zápase privítalo na domácich stoloch naše D-čko súpera zo Smrečian. Naše družstvo bolo po dvoch kolách bez straty bodu a tento víťazný trend chcelo potvrdiť aj v dnešnom zápase. Súper má však vo svojom strede dvoch veľmi dobrých hráčov, ktorí dokážu aj v ťažkých a vyrovnaných zápasoch nakloniť misky váh na svoju stranu. Navyše, aj v tomto našom družstve sa u niektorých hráčov objavili viaceré zdravotné problémy a u niektorých hráčov aj tréningové manko. To sa potom ťažko hrá. Napriek tomu bol úvod zápasu celkom vyrovnaný, po štvorhrách bol stav 1:1 a potom ešte 2:3. Žiaľ, to bolo z našej strany takmer všetko, lebo zo zostávajúcich 13-ich zápasov získali naši hráči už len 2. Aj keď zopár zápasov bolo vyrovnaných, väčšina z nich mala jednoznačný priebeh a o víťazovi tak bolo pomerne rýchlo rozhodnuté. Takže už aj toto naše družstvo zaknihovalo v tejto sezóne prehru a to v pomere 4:14. Nabudúce to bude hádam lepšie!

 

Kolo dvojičiek v 3.lige krajskej súťaže, 2.kolo okresných súťaží, 6. a 7.10.2023

Po krátkej "volebnej" prestávke opäť pokračovali stolnotenisové súťaže. Konečne sa súťaž začala aj pre naše A-čko v 3.lige, takže v tomto týždni sa už predstavili všetky naše družstvá. V ich zápasoch sa zrodili celkom zaujímavé výsledky a hoci nie všetky družstvá dokázali bodovať, predvedenou hrou určite nesklamali. Teda až na jedno. Komentáre k jednotlivým zápasom sú zoradené chronologicky podľa poradia odohratých zápasov.

7.liga

Začíname naším D-čkom, ktoré svoj zápas odohralo v piatok, keď vycestovalo do Jamníka na súboj s miestnym C-čkom. Domáci síce v poslednej sezóne skončili v prvej polovici tabuľky, ale úvod do tejto sezóny im moc nevyšiel. Naši ako nováčik však nemôžu "podceniť" žiaden zápas, naopak, treba zierať body, kým to ide. A v tomto zápase im to veru išlo na výbornú. Skvelý začiatok po víťazných štvorhrách umocnili prví traja hrači vo dvojhre a zrazu sme viedli 5:0. Domáci sa ale nevzdávali a 3-bodovou šnúrou znížili na 3:5, to však bolo z ich strany takmer všetko. V zostávajúcom priebehu zápasu dokázal z domácich bodovať len nestarnúci Milan Haluška, ostatných domácich hráčov však dokázali naši poraziť. A tak sa po poslednej dvojhre mohli tešiť naši hráči z cenného ale úplne zaslúženého jednoznačného víťazstva 13:5. Paráda!

3.liga

Táto súťaž sa hrá iným systémom, ako všetky ostatné súťaže od 4.ligy nižšie. Družstvá sú rozdelené do dvojíc a v jeden deň sa hrávajú dva zápasy, buď doma alebo vonku. Len na začiatku súťaže a ešte po obrátke sa hrá jeden zápas, v ktorom sa stretnú družstvá z jednej dvojice. Naše družstvo tvorí dvojičku s Baničným a tak v sobotu doobedu odohralo naše A-čko svoj prvý zápas v 3.lige práve na ich stoloch. Aj oni sú síce nováčik, ale vo vlaňajšej sezóne prešli 4.ligou ako nôž maslom, keď vyhrali všetkých 22 zápasov. To je však už minulosť. Naši hráči sa na zápas poctivo pripravovali a dúfali, že z neho neodídu naprázdno, hoci favoritom boli určite domáci. Úvod do zápasu bol vyrovnaný a po štvorhrách bol stav 1:1. Nasledovali dvojhry a väčšina z nich mala veľmi dobrú úroveň, na čom sa zhodli všetci aktéri. Niekedy to šlo lepšie domácim hráčom, niekedy našim, ale stav bol pomerne vyrovnaný. Ako rozhodujúca sa ukázala druhá runda, ktorú zvládli domáci hráči 3:1. Vtedy odskočili na rozdiel dvoch bodov a hoci naši hráči v závere dokázali vyrovnať na 6:6, posledné dve dvojhry patrili domácim hráčom. Zápas sa tak skončil prehrou nášho družstva 6:8. Škoda, bodík by bol dobrou odmenou za snahu a bojovnosť.

6.liga

V tejto súťaži máme dve družstvá a ako prvé z nich nastúpilo C-čko, ktoré v sobotu popoludní zavítalo do Jamníka na zápas s ich B-čkom. Zostava na tento zápas síce nebola tá najsilnejšia, ale hráči napriek tomu verili, že môžu s týmto súperom dosiahnuť dobrý výsledok. Navyše im veľmi dobre vyšiel úvod zápasu. Lepšie zvládli obidve štvorhry aj prvé dve dvojhry a zrazu boli vo vedení 4:0. Potom bol úsek, keď body pribúdali raz na jednu a raz na druhú stranu až do stavu 7:3 pre naše družstvo. Vyzeralo to byť nádejné, ale druhá polovica zápasu vyšla lepšie domácim hráčom. Postupne ukrajovali bod za bodom z nášho náskoku a hoci naše družstvo ešte v závere viedlo 9:7, posledné dve dvojhry zvládli lepšie domáci hráči a zápas sa tak skončil výsledkom 9:9. Bolo v tom aj trošku smoly, lebo z ôsmich 5-setových duelov až 6 zvládli lepšie domáci hráči. Remíza síce nie je zlá, ale po takom priebehu sa našim hráčom určite málila. Dôležité však je, že získali ďalší bodík a zistili, že ako nováčik môžu hrať vyrovnanú partiu aj s družstvami, ktoré dlhodobo účinkujú v tejto súťaži. 

Posledné z našich družstiev B-čko privítalo v sobotu podvečer na domácich stoloch rezervu Bobrovca. V zostavách obidvoch družstiev sú aj hráči, ktorí pravidelne hrávajú vyššie súťaže a tak sa očakával kvalitný a vyrovnaný zápas. Na druhej strane zdravotné problémy v našom družstve spôsobili, že musel nastúpiť každý, kto bol ako-tak zdravý. Keďže súper také problémy nemal, neveštilo to pre naše družstvo nič dobré. A veru sa to aj do bodky potvrdilo. Hostia od úvodných štvorhier chytili opraty zápasu pevne do svojich rúk a postupne pridávali na svoje konto jeden bod za druhým. Ešte aj tých zopár vyrovnaných 5-setových zápasov, až na jeden, zvládli lepšie oni a tak nečudo, že na konci zápasu bol na ukazovateli skóre stav 3:15. Taký debakel si s týmto súperom v tejto súťaži nepamätá veru nik. Ale aj taký je život. Hlavne je potrebné dať sa do poriadku po zdravotnej stránke a veríme, že potom prídu aj lepšie výsledky.

 

Predohrávka 12.kola 6.ligy, 29.9.2023

Keďže B-čko a C-čko sú v jednej súťažnej triede, musia vzájomné zápasy odohrať pred jej začiatkom resp. do ich prvého zápasu s iným súperom. A tak po minulotýždňovom prvom zápase si v piatok dali družstvá v odvetu. Favoritom aj vzhľadom na priebeh prvého zápasu bolo určite B-čko, ale ich problémy so zostavou výrazne zmenili situáciu. Napriek tomu sa v podstate vo dvojici dokázali hráči B-čka držať v kontakte a živiť šancu na nejaké body. Nakoniec sa im to nepodarilo a paradoxne rozhodujúci vplyv na to mala hneď úvodná štvorhra. Tú po dramatickom priebehu získali hráči C-čka a keďže z mladých hráčov B-čka podľa očakávania nebodoval v zápase nikto, víťazstvo tentoraz získalo C-čko. V závere dostali šancu v B-čku aj ďalší mladí hráči, takže výsledok 6:12 v prospech C-čka je trochu skreslený.

 

1.kolo okresných súťaží, 21. a 23.9.2023

A je to tu! V tomto týždni začala ďalšia, v poradí už 46. stolnotenisová sezóna ľubeľských pinpongistov. V nej budeme mať opäť štyri družstvá dospelých a pravdepodobne dve družstvá žiakov. Ich súťaže však začnú o trošku neskôr. Vlaňajšia sezóna bola z nášho pohľadu veľmi úspešná a bude ťažké ju napodobniť. Veríme však, že hráči sa opäť predvedú v dobrom svetle a aj po konci tejto sezóny prevládne u nás s jej priebehom spokojnosť. Ale poďme pekne od začiatku. Hoci družstvá dospelých máme štyri, v prvom kole sa predstavili len tri z nich. A-čko, účastník 3.ligy, totiž začína až o dva týždne. Ako si jednotlivé družstvá vo svojom prvom zápase novej sezóny počínali, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

6.liga:

Keďže B-čko a C-čko sú v jednej súťažnej triede, musia vzájomné zápasy odohrať pred jej začiatkom. A to by bol problém, lebo viacero hráčov z obidvoch družstiev malo ešte nejaké povinnosti a do telocvične ani poriadne nenazreli. Našťastie, vyžrebovanie dopadlo tak, že naše družstvá sa mali stretnúť hneď v prvom kole, takže stačilo predohrať len jeden zápas. A keďže po prvom kole je voľno kvôli voľbám, presunuli si túto predohrávku až na nasledujúci týždeň. Toľko popis situácie a teraz už niekoľko slov k zápasu. Ten sa odohral vo štvrtok a najmä C-čko malo problém so zostavou. Kvôli chorobe vypadol zo zostavy Alino a Dano sa ani neukázal. Takže musel narýchlo zaskočiť Jano Vrbenský. Ani tieto problémy však neboli príčinou jednoznačného priebehu zápasu. Proste rozdiel v kvalite je ešte stále dosť zrejmý. Hoci sa hráči z tréningov poznajú a neraz zvládne tréningový zápas lepšie nižšie postavený hráč, majstrovský zápas je už o niečom inom. Nielen herné umenie, ale aj skúsenosti a chladná hlava rozhodujú zápasy. A tak tomu bolo aj v tomto dueli. Niet potom divu, že na konci boli s výsledkom viac spokojní hráči B-čka, ktorí zvíťazili 13:5. Vo štvrtok by sa mal odohrať druhý zápas a uvidíme, či sa C-čku podarí odveta.

7.liga

V sobotu odohralo svoj zápas aj D-čko, ktoré na domácich stoloch privítalo susedov z Vlách. Pre našich hráčov sťaby nováčikov súťaže je každý zápas dôležitý. Treba si prečítať hru nových súperov a to niekedy môže byť problém. Našťastie vlachanci nie sú až takí neznámi, pár sezón dozadu ešte hrávali s nami v nižšej súťaži. Napriek tomu rešpekt pred zápasom bol, navyše tesne pred jeho začiatkom vypadol zo zostavy Tomáš. Narýchlo tak boli povolaní mladíci, ale od tých sa bod neočakával. Tlak na zostávajúcu trojicu tak bol ešte väčší, a práve možno to ich vyburcovalo k výbornému výkonu. Ani jeden z nich nestratil vo svojich zápasoch ani bod a tak mohli v záverečných zápasoch dať príležitosť aj najmladším hráčom zo súpisky. Tí síce svoje zápasy prehrali, ale to nič nezmenilo na víťaznom vstupe nášho družstva do súťaže. Výsledok 11:7 berieme všetkými desiatimi!

 

Sezóna začína

Na základe vyžrebovania stolnotenisových súťaží dávame do pozornosti všetkým hráčom ako aj našim priaznivcom, že okresné stolnotenisové súťaže, v ktorých účinkujú naše B-čko, C-čko a D-čko, štartujú v 38. kalendárnom týždni. Prvé zápasy odohrajú naše družstvá na domácich stoloch 23.9.2023. Krajská súťaž, v ktorej účinkuje naše A-čko, začína o dva týždne neskôr 7.10.2023. Bližšie informácie o termínoch zápasov si nájdete v časti „SÚŤAŽE“.

 

Pribudli nám poháre

Na konferencii OSTZ Liptovský Mikuláš, ktorá sa konala 8.9.2023, boli okrem iného vyhodnotené aj dlhodobé súťaže družstiev v sezóne  2022/23. Teší nás, že medzi ocenenými družstvami sa objavili aj naše. A tak k poháru za II.miesto v 4.lige Východ, ktorým bolo ocenené A-čko, pribudli ďalšie dva. Za II.miesto v 7.lige ho získalo C-čko a za I.miesto vo 8.lige ho získalo D-čko. Všetky tri uvedené družstvá zároveň postúpili do vyšších súťaží, k čomu im ešte raz gratulujeme!

 

Výmena osvetlenia v telocvični, 26.8.2023

Naša telocvičňa s celým zázemím určite patrí k tým najlepším hracím miestnostiam v celom kraji a tieto podmienky nám mnohé kluby závidia. Ale keď človek má niečo výborné, po čase mu to zovšednie a chce to mať perfektné. Tak sme sa aj my rozhodli, že skúsime vylepšiť naše skvelé podmienky a vynovíme osvetlenie hracej plochy. Tento plán sme mali v hlavách už dlhšie a nebyť pandémie, už by to bolo dávno urobené. V tomto roku nám to však aj dobre zapasovalo do našej klubovej histórie, keďže sme oslávili 45. sezónu nepretržitej účasti v súťaži družstiev. Navyše až tri zo štyroch družstiev skončili vo svojich súťažiach na medailových pozíciách a postúpili o stupeň vyššie. No neoslávte to nejakým zlepšovákom!

Takže po dohode so starostom obce Erikom Gemzickým a riaditeľkou ZŠ a MŠ Ivetou Kališovou sme vypracovali návrh osvetlenia hracej plochy telocvične, spracovali cenovú kalkuláciu a následne rokovali s nimi o podmienkach realizácie. Starosta prisľúbil pomoc vo forme zakúpenia navrhnutých svietidiel obcou a náš klub potom zabezpečil všetko ostatné - elektroinštalačný materiál, pomocný montážny materiál a vysokozdvižnú plošinu. No a nakoniec sme sa podujali to aj sami namontovať. Aj tu nám pomohli dobré duše, napríklad firma PROFINET s.r.o. zadovážila elektroinštalačný materiál, Jano Oško zariadil zapožičanie vysokozdvižnej plošiny od SSÚD L.Mikuláš, jej odvoz zabezpečil Libor Budvesel a montáž si zobral na plecia Jano Vrbenský.

Deň D nastal v poslednú augustovú sobotu, keď sa nás o 8:00hod v telocvični zišlo osem statočných - Jano Vrbenský, Dušan Hrnčiar, Libor Budvesel, Laco Kandera, Alino Švec, Štefan Oravec, Milan Hrnčiar a Braňo Oravec - a pustili sme sa do toho. Hlavná ťarcha bola na Janovi Vrbenskom, my ostatní sme mu robili len takých poskokov. Najťažší býva vždy začiatok, kým si človek nájde ten najvhodnejší postup a preto sa nám zdala montáž prvých svietidiel trošku zdĺhavá. Potom sa to ale rozbehlo jedna radosť a do obeda bola urobená polovica. Obed bol asi dobrý (pizza s pivom), lebo poobede to šlo ešte rýchlejšie. A to sme si dali aj pauzu na kávu. Nebolo ešte ani 17:00hod, keď sme dotiahli poslednú skrutku, zložili plošinu, pozametali telocvičňu a dielo bolo dokončené. Nechceme sa chváliť, ale vyzerá to naozaj veľmi dobre a týmto krokom sme opäť posunuli naše už aj tak výborné podmienky na ešte vyšší level. Keby sa nám podarilo takto zlepšiť aj naše výkony, ktovie, kde sa zastavíme.......

 

Tréningy už bežia.....

Koniec prázdnin je predzvesťou začiatku novej stolnotensovej sezóny. Bude určite ťažké zopakovať tú úspešnú minulú, ale treba spraviť všetko pre to, aby sme sa k nej čo najviac priblížili. No a základom toho je určite tréning, herný aj kondičný. Ten druhý si môže každý cibriť podľa svojej chute rôznymi aktivitami, herný sa dá len za stolom. Takže všetci tí, ktorí ste to ešte nezaregistrovali, v tradičných termínoch utorok-štvrtok-sobota od 18:00hod v telocvični máte priestor na realizáciu. Stolov a loptičiek máme dosť!

Začiatky oficiálnej činnosti stolného tenisu v obci Ľubeľa sa datujú do druhej polovice 70-tych rokov 20. storočia a sú neodmysliteľne spojené s menom Karol Zubaj. V tom období sa prisťahoval so svojou rodinou do našej obce a v novootvorenej telocvični videl obrovský potenciál pre svoj obľúbený šport – stolný tenis. Musel ale vynaložiť obrovské úsilie, aby dokázal presvedčiť kompetentných ľudí o pozitívach svojej myšlienky. Nakoniec však vynaložená námaha priniesla svoje ovocie a dňa 13.8.1978 zakladá Karol Zubaj spolu s malou skupinou nadšencov stolnotenisový oddiel pri TJ Partizán Ľubeľa a zároveň sa stáva jeho predsedom. Prvými členmi a zároveň aj hráčmi spolu s ním boli Pavel Bubniak, Ladislav Kandera, Ľubomír Kubík, Miroslav Kubík a Pavol Kubík. Novovzniknutý oddiel vstúpil v súťažnom ročníku 1978/79 do svojej prvej sezóny ako účastník IV.triedy a to hneď víťazne, keď v prvom oficiálnom majstrovskom zápase porazil Pavčinu Lehotu na ich stoloch 8:2.

Tréningy aj majstrovské zápasy prebiehali v telocvični miestnej ZDŠ a okrem hráčov stolnotenisového oddielu sa ich často a radi zúčastňovali aj neregistrovaní hráči, z ktorých mnohí sa postupne stávali aj členmi a hráčmi oddielu. S pribúdajúcim počtom hráčov sa postupne zvyšoval aj počet družstiev a v časoch najväčšieho rozmachu mal stolnotenisový oddiel v majstrovských súťažiach tri družstvá dospelých a jedno družstvo žiakov pri celkovom počte 22 aktívnych hráčov.

V prvých rokoch nového milénia sa začala do popredia dostávať otázka spôsobu ďalšieho fungovania stolnotenisového hnutia v obci. Po mnohých vnútroodielových diskusiách padlo rozhodnutie o odčlenení stolnotenisového oddielu od TJ Partizán Ľubeľa, ktoré aj s prispením orgánov TJ prebehlo korektne a bez najmenších problémov. Súbežne s tým spracoval prípravný výbor stanovy nového klubu a po ich registrácii na ministerstve vnútra vzniká 12.6.2002 Obecný stolnotenisový klub Ľubeľa ako občianske združenie s právnou subjektivitou. Prvým predsedom klubu sa symbolicky stal zakladateľ stolnotenisového oddielu a nestor stolnotenisového hnutia v Ľubeli Karol Zubaj. Postupne sa na predsedníckej stoličke vystriedali Ladislav Kandera, Vladimír Guoth, Ján Oško a v súčasnosti šéfuje klubu Dušan Hrnčiar.

Klub má momentálne 32 aktívnych hráčov v štyroch družstvách mužov, ktoré účinkujú v týchto majstrovských súťažiach:

 • „A“ družstvo – 3.liga Žilinského kraja
 • „B“ družstvo – 6.liga okresu Liptovský Mikuláš
 • „C“ družstvo – 6.liga okresu Liptovský Mikuláš
 • „D“ družstvo – 7.liga okresu Liptovský Mikuláš

Okrem družstiev dospelých máme aj 5 mladých hráčov a hráčky v dvoch družstvách žiakov, ktoré účinkujú v okresnej súťaži. Myslíme aj na budúcnosť a tak sa 1x v týždni v rámci krúžku venujeme aj najmladším záujemcom o tento šport, kde sa deti pod vedením našich hráčov oboznamujú so základmi stolného tenisu. Veríme, že takýmto spôsobom sa nám podarí podchytiť nádejných adeptov, z ktorých môžu časom vyrásť naši nástupcovia.

Okrem majstrovských súťaží je klub častým usporiadateľom Majstrovstiev okresu jednotlivcov a tradičného Turnaja veteránov Liptova. Nezabudnuteľnú športovú ale najmä spoločenskú atmosféru má náš domáci Vianočný turnaj o najlepšieho hráča klubu, ktorý pravidelne vypĺňa prestávku v majstrovských súťažiach počas vianočných a novoročných sviatkov.

Takto vyzerala vlajka, ktorá vznikla pri príležitosti založenia

stolnotenisvého oddielu pri TJ Partizán Ľubeľa

.     .

Hráči OSTK Ľubeľa, zoradení podľa úspešnosti v sezóne 2022/23:

Pre nasledujúcu sezónu pribudol do nášho klubu nový hráč. Je nim Matej Sliacky, ktorý v posledných sezónach obliekal dres Partizánskej Ľupče.

Hráči, ktorí odohrali minimálne 40% zápasov:

1. Budvesel Libor, 2. Hrnčiar Dušan, 3. Oravec Branislav, 4. Javorek Martin,

5. Hrnčiar Milan, 6. Oravec Štefan, 7. Kandera Ladislav, 8. Gejdoš Tomáš st.,

9. Oško Ján, 10. Pavlanin Rastislav, 11. Javorek Michal, 12. Sliacky Matej

13. Švec Alino, 14. Urban Daniel, 15. Kovács Gejza, 16. Vrbenský Ján,

17. Gejdoš Tomáš ml., 18. Vyšňan František

Hráči, ktorí neodohrali minimálne 40% zápasov

19. Kubík Branislav, 20. Urban Ján, 21. Guoth Vladimír, 22. Guoth Frederik, 

23. Repa David, 24. Javorek Matej, 25. Budvesel Peter, 26. Černý Denis

27. Durčák Martin, 28. Grivalský Tomáš, 29. Hazucha Marek, 30. Hollý Michal,

31. Hrnčiar Lukáš, 32. Mikláš Šimon

 

Hráči pre mládežnícke súťaže žiakov, zoradení v abecednom poradí:

Bubniaková Petra, Feherpataky Nela, Myslivec Matúš,

Štěch Lukáš, Švec Timotej, 

 

Umiestnenie a výsledky našich družstiev v aktuálnej sezóne

 • Družstvo "A", 3.liga, Žilinský kraj

https://www.stolnytenis.info/liga/sezona-2023-24-3-liga-muzi-kstz-zilina/tabulka

 

 • Družstvo "B", 6.liga, okres Liptovský Mikuláš

https://www.stolnytenis.info/liga/sezona-2023-24-6-liga-muzi-ostz-liptovsky-mikulas/tabulka

 

 • Družstvo "C", 6.liga, okres Liptovský Mikuláš

https://www.stolnytenis.info/liga/sezona-2023-24-6-liga-muzi-ostz-liptovsky-mikulas/tabulka

 

 • Družstvo "D", 7.liga, okres Liptovský Mikuláš

https://www.stolnytenis.info/liga/sezona-2023-24-7-liga-muzi-ostz-liptovsky-mikulas/tabulka

 

 • Žiaci, Žiacka liga, okres Liptovský Mikuláš

https://www.stolnytenis.info/liga/sezona-2022-23-ziacka-sutaz-starsi-ziaci-ostz-liptovsky-mikulas/rozpis

 

Pre viac informácií kliknite na odkaz pri jednotlivom družstve. Po otvorení nového okna môžete získať informácie o postavení príslušného družstva v tabuľke a jeho dosiahnutých výsledkoch, úspešnosť jeho hráčov a množstvo iných zaujímavých informácií a štatistických údajov.

Názov združenia: Obecný stolnotenisový klub Ľubeľa 
Sídlo združenia: Ľubeľa 91, 032 14 Ľubeľa, Slovenská republika 
Právna forma: Občianske združenie 
Dátum vzniku: 12.06.2002 
IČO: 37812327 
DIČ: 2021667758 
Hracia miestnosť: Telocvičňa ZŠ Ľubeľa 
Číslo účtu: SK80 7500 0000 0040 2228 8488 

Predseda OSTK Ľubeľa:

 • Ing. Dušan Hrnčiar 

Členovia výkonného výboru:

 • Martin Javorek
 • Tomáš Gejdoš st.
 • Ing. Daniel Urban
 • Ján Vrbenský 

Hospodár:

 • Ing. Branislav Oravec 

Hlavný kontrolór:

 • Ing. Rastislav Pavlanin

Obec

Sviatok

Meniny má Marina

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
1
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25
1
26
1
27 28 29 30
1
31

Facebook

Zvoz odpadu

December 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1
2 3
4 5
6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19
20 21
22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:270
TÝŽDEŇ:1560
CELKOM:453199

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na