Menu
Obec Ľubeľa
ObecĽubeľa

V Ľubeli sa stavali sochy zo snehu

V sobotu sa v Ľubeli stavali sochy zo snehu. Podujatie zorganizovala Obecná rada mládeže Ľubeľa. Postaviť si sochu mohli všetky vekové kategórie. Na záver bola vyhodnotená najkrajšia.

V sobotu 28. januára dopoludnia sa na futbalovom ihrisku uskutočnilo podujatie s názvom „Vystavaj si snehovú sochu podľa vlastnej fantázie“. Celkovo sa utvorilo šesť družstiev. Tímy tvorili predovšetkým najmenší s pomocou dospelých. Z pomedzi siedmych sôch bola za najlepšiu vyhodnotená korytnačka.

Snehu bolo na ihrisku dostatok. Po celý čas dobrej nálade napomáhal DJ Samuel Krajči. K dispozícií bol aj teplý čaj so sladkosťami a vafľami. Podujatie otvorila Janka Mlynarčíková. Skupinky sa hneď na to pustili do stavania. Súťažiaci si pomáhali lopatami. Fantázií sa medze nekládli. Priebeh podujatia počas stavania pozitívne hodnotila aj nami oslovená pani „Podujatie sa nám páči, sme tu dospeláci ako malé deti. Stavanie nám ide dobre, aj keď sneh nie je úplne kvalitný. Rozhodli sme sa postaviť Spišský hrad“. Spokojný bol aj Milan, „Je tu dobre. Prišli sme kvôli deťom. Sme radi, že sa niečo koná, celý čas by boli všetci pred televízorom alebo počítačom. Je to dobré aj vonku sa „vybesniť“ trošku.“. Páčilo sa aj jednej detskej účastníčke „Akcia sa mi páči. Máme postavenú húseničku a teraz staviame myšku. Staviam spolu so sestričkou, kamarátkami a kamarátkinými rodičmi“. Pani Simona s Oliverkom, ktorí boli členmi tímu, ktorý staval korytnačku, priebeh akcie zhodnotila „Veľmi sa nám páči, počasie vyšlo, snehu a elánu máme dostatok, sme spokojní. Staviame korytnačku podľa predlohy, hádam sa podarí“. Do vyhodnotenia boli dokončené, medzi inými, sochy pyramídy, ježka alebo krokodíla. Ako najkrajšiu sochu organizátori určili korytnačku. Všetky ostatné družstvá sa umiestnili na druhom mieste. Na záver sa prihovoril aj starosta obce Ľubeľa, Erik Gemzický, ktorý zo zdravotných dôvodov nemohol súťažiť a chorý bol aj jeho syn. Sladkú odmenu si odniesli všetci zúčastnení. „Tento nápad na akciu vznikol tak, že napadol sniežik a budeme stavať snehuliakov, ale bolo by to dosť neoriginálne, keďže sa podobné akcie organizujú aj v iných obciach. Tak mi napadlo, že nemusíme stavať snehuliaka ale rôzne sochy. Je to zábavné a pre každého, kto príde aj originálne, a každý môže mať niečo iné. Proces od myšlienky, po akciu trval tentokrát krátko, pretože pán starosta prišiel s návrhom, že by sme mohli niečo urobiť. Keďže ja sa do toho rada zapájam, tak som pripravila plagát a oboznámila našu koordinátorku Janku Mlynarčíkovú. Potom sme to oznámili pánovi starostovi a vytlačili sa plagáty. Celé to trvalo asi dva dni,“ hodnotí organizovanie akcie Dorota Matejovie, podpredsedníčka obecnej rady mládeže „Mňa táto činnosť veľmi baví, ja sa rada zabavím a využijem čas inak, niečím dobrým čo môže spríjemniť deň. Nezáleží na tom, koľko detí príde, ale v obci sa niečo deje.“ Celé podujatie prebehlo v pokojnej a priateľskej atmosfére, s cieľom byť vonku a zabaviť sa.

-Anton Kubík, foto: Andrej Kubík-

Dátum vloženia: 29. 1. 2023 9:10
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 1. 2023 9:10
Autor: Správca Webu

Udalosti v obci

Sviatok

Meniny má Marián, Humbert, Anunciáta, Irida, Irisa

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Facebook

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:36
TÝŽDEŇ:1256
CELKOM:393069

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na