Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Dátum a čas

Dnes je štvrtok, 19.5.2022, 17:05:40

Sviatok

Meniny má Gertrúda, Gerda

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Anketa

Triedite odpad?

Celkom hlasov:
179
Hlasovanie začalo:
13. 8. 2018
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 158
TÝŽDEŇ: 1129
CELKOM: 298986

Obsah

Ľubeľskí ochotníci sa vrátili na javisko vo veľkom štýle

Členovia Ľubeľského ochotníckeho divadla K. O. Urbana sa po „kovidovej pauze“ opäť postavili na dosky, ktoré znamenajú svet. Pre svojich divákov si pripravili premiéru komédie z pera Marca Camolettiho. Pyžamo pre šiestich je svetoznámym pokračovaním hry Tri letušky v Paríži.

Prešli viac než 2 roky od kedy ochotnícki herci naposledy stáli na ľubeľskom javisku. Pre pandémiu boli zrušené tradičné premiérové predstavenia, ktoré sa konali vždy v Prvý sviatok vianočný. Svojich verných domácich divákov však potešili na Veľkonočnú nedeľu. 17. apríla sa predstavili s novou komédiou, Pyžamo pre šiestich. Ide o pokračovanie hry Tri letušky v Paríži, ktorú mali ľubeľskí herci v minulosti tiež vo svojom repertoári. „Túto komédiu sme mali v „zálohe“ už dlhšie, ale čakali sme, na pravú chvíľu. Skúšobný proces bol veľmi náročný, nakoľko nás neustále strašil Covid a veci s ním súvisiace. Nakoniec sa však všetko podarilo a ja som veľmi rada, že sme opäť mohli potešiť našich divákov novou hrou,“ povedala režisérka, Jana Mlynarčíková.

Situačná komédia, ktorej autorom je Marc Camoletti, odhaľuje pokračovanie príbehu parížskeho sukničkára Bernarda a jeho nerozlučného kamaráta Róberta. Ten prichádza na zdanlivo obyčajnú návštevu, ktorá sa však zmení na búrku klamstiev, zápletiek a nečakaných zvratov. Bernard vedie na oko vzorný manželský život so svojou Jacquelinne, avšak všetko je nakoniec úplne inak. Stretnutie troch priateľov sa zmení na neuveriteľnú komédiu plnú absurdných situácií, ktoré dajú hlavným aktérom pekne „zabrať“.

„Ako starosta obce som veľmi rád, že náš kultúrny život pomaly ožíva a aj keď sa to nepodarilo tradične na Vianoce, tak sme premiérou novej komédie divákom spríjemnili aspoň Veľkú noc. Všetci sme to už veľmi potrebovali. Žijeme v náročnom období, kedy sa z tvárí ľudí vytráca úsmev a ja verím, že sa diváci zabavili a odniesli si dobrú náladu. Veď aj to je poslaním ochotníckeho divadla, “ uviedol starosta Ľubele, Erik Gemzický.

Divadelníkov potešil veľký záujem divákov. Lístky na premiéru sa v predpredaji vypredali v priebehu pár dní. Tí, ktorým sa už miesto v hľadisku neušlo, si môžu pozrieť reprízu komédie Pyžamo pre šiestich už v piatok 6. mája o 18:00 v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. Ľubeľské ochotnícke divadlo K.O.Urbana tak síce oneskorene, ale predsa, odštartovalo novú divadelnú sezónu.

-Mgr. Lucia Gemzická, foto: Danajova.Photography-