Menu
Obec Ľubeľa
ObecĽubeľa

ĽubeľaFest oslávil desiate narodeniny

ĽUBEĽA – Ľubeľské ochotnícke divadlo Kolomana Ondreja Urbana v spolupráci s obcou Ľubeľa zorganizovali už 10. ročník festivalu ochotníckych divadiel, ĽubeľaFest 2018. Diváci si mohli vychutnať rôzne divadelné predstavenia počas troch festivalových dní.

Jubilejný 10. Ročník ĽubeľaFestu sa konal v dňoch od 6. do 8. júla v priestoroch kultúrneho domu v Ľubeli. Tento ročník bol výnimočný tým, že sa ľubeľskí divadelníci rozhodli potiahnuť program festivalu aj na nedeľu. Divákom sa tak mohlo predstaviť viac ochotníckych súborov. „Som veľmi rada, že ĽubeľaFest si získal srdcia našich divákov, ale aj hercov, ochotníkov, ktorí sa k nám každoročne vracajú. Do programu sme sa snažili zahrnúť rôzne druhy divadelných predstavení, na svoje si prišli aj deti,“ uviedla predsedníčka ĽOD KOU, Kristína Jurščáková.

Po úvodných príhovoroch starostu obce Ľubeľa Erika Gemzického a Kristíny Jurščákovej, nasledovalo vystúpenie tanečnej skupiny Ľubeľanka. Na javisko sa potom postavili herci z ODS Okno z Liptovského Jána. Divákom sa predstavili s tragikomédiou Ryba pre štyroch. Bodku za prvým festivalovým dňom dali ochotníci z Divadla Zelienka zo Zvolena. V komédii s detektívnou zápletkou s názvom Pán a pani Morganovci ponúkli nezvyčajný pohľad na manželstvo.

Sobotné popoludnie bolo venované deťom. Najskôr si mohli zasúťažiť v detských workshopoch a potom už mali pre ne herci z Hriňovského divadla pripravenú rozprávku Danka a Janka. Večerný program odštartovali ochotníci z DOS Braxatoris z Krupiny komédiou Hra je hra. Sobotný program následne ukončilo Ochotnícke divadlo Liptovských Kľačian so svojou ruskou veselohrou Akceleranti.

Keďže program ĽubeĺaFestu pokračoval ešte aj v nedeľu 8. júla, diváci si mohli pozrieť netradičné podanie slovenskej klasiky Ženský zákon, ktorého sa zhostili herečky z Ľupčianskeho LUNETRDLA. Záver trojdňového divadelného maratónu už patril Divadelnému ochotníckemu súboru Podzámčok, ktorý sa na javisku predstavil s komédiou Sladký život v Jabloňove. „Ďakujeme všetkým vytrvalým divákom, ktorí s nami vydržali až do nedele, myslím si, že to naozaj stálo za to. Okrem toho by som sa ešte chcela poďakovať našej pani kuchárke Beátke Fiderákovej, ktorá sa postarala o to, aby naši hostia neboli hladní. Ďakujem tiež dievčatám Obrcianovým za pomoc počas celých troch dní a za krásnu výzdobu. No a naše ďakujem patrí aj Kaviarni Júlia, ktorá sa postarala o občerstvenie pre všetkých divákov a samozrejme aj našim divadelným priateľom Janíčkovcom za požičanie technického vybavenia,“ dodala Kristína Jurščáková.

„Desať rokov nie je veľa, ale ani málo a v živote človeka je to nezanedbateľná časová etapa. Toľko má aj náš divadelný festival, ktorý robí dobré meno nielen divadelníctvu na Liptove, ale aj našej obci Ľubeľa. Každoročne do našej obce zavítajú divadelné súbory nielen z Liptova, ale aj z rôznych iných kútov Slovenska. Viem, že organizácia takéhoto podujatia stojí veľa energie a námahy, preto členom a podporovateľom ľubeľského ochotníckeho divadla patrí veľké ďakujem, ale aj tým, ktorí prišli s myšlienkou usporiadavania ĽubeľaFestu,“  poďakoval sa starosta obce a poslanec ŽSK Erik Gemzický.

-Mgr. Lucia Gemzická, foto: ĽOD-

Dátum vloženia: 16. 7. 2018 19:10
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 8. 2018 19:24
Autor: Správca Webu

Udalosti v obci

Sviatok

Meniny má Blahoslav, Blahoboj, Blahosej, Radek, Radko

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Facebook

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:25
TÝŽDEŇ:304
CELKOM:392117

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na