Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

logoGoogle playApp store

Dátum a čas

Dnes je streda, 21.8.2019, 13:52:19

Sviatok

Meniny má Jana, Johana, Jovana

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Anketa

Triedite odpad?

Celkom hlasov:
61
Hlasovanie začalo:
13. 8. 2018
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 206
TÝŽDEŇ: 742
CELKOM: 74527

Obsah

V tejto časti si môžete pozrieť archívne správy z predchádzajúcich sezón o účinkovaní našich družstiev v súťažiach a taktiež správy o činnosti nášho klubu v danej sezóne. Správy v danom súťažnom ročníku sú zoradené od poslednej aktualizácie.

Baráž o 1.triedu, 7.4.2018

Po vlaňajších bojoch A-čka a B-čka tohto roku zase C-čko bojovalo v baráži o udržanie 1.triedy aj do nasledujúcej sezóny. Súboj sa odohral v sobotu v našej telocvični a súperom v tomto boji im bolo družstvo z Vlách, ktoré skončilo v 2.triede na 2.mieste. Keďže vlani ani jedno z družstiev v baráži neuspelo, mali sme pred zápasom mierne obavy, či aj do tretice bude náš boj neúspešný. Ale tentoraz to bola iná káva. Naši nenechali nič na náhodu a nastúpili v tom najsilnejšom zložení, v ktorom by pravdepodobne bojovali aj o medaily. A tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Aj keď zopár duelov bolo pomerne vyrovnaných, body pribúdali len na našej strane a tak v najkratšom možnom čase bolo o víťazovi rozhodnuté. Víťazstvo 10:0 znamená, že 1.trieda sa bude hrať u nás aj na budúcu sezónu. A hoci baráž už bola rozhodnutá, hostia si chceli zahrať aj zostávajúce duely, ale ani v nich sa im nepodarilo ukoristiť čo len jediný bodík. Všetkým našim hráčom tak patrí poďakovanie a pochvala za ich prístup k tomuto zápasu. Výsledky baráže o 1.triedu si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“.

 

Týmto zápasom sme definitívne uzatvorili sezónu 2017/18. Treba si trošku od stolného tenisu oddýchnuť, zregenerovať telo aj myseľ a dobre sa naladiť na novú sezónu. Príprava na ňu sa začína tradičným letným guľášom, ktorého termín konania oznámi vedenie klubu po dohode s členmi tak, aby vyhovoval čo najväčšiemu počtu.

 

Konferencia OSTK, 25.3.2018

Hneď zahorúca sa po poslednom kole v nedeľu doobedu v priestoroch Športbaru uskutočnila konferencia nášho klubu OSTK Ľubeľa. Podľa stanov klubu je volebné obdobie 2-ročné, takže okrem zhodnotenia činnosti klubu, jeho hospodárskych výsledkov a výsledkov jednotlivých družstiev v dlhodobých súťažiach boli na programe konferencie aj voľby predsedu klubu, hospodára a hlavného kontrolóra. Doterajší predseda Ján Oško po šiestich rokoch vedenia klubu už do tejto funkcie na ďalšie obdobie nekandidoval a tak vyvstala otázka, kto sa podujme na úlohu viesť klub do nastávajúceho obdobia. Po krátkej debate bol na funkciu predsedu klubu navrhnutý Dušan Hrnčiar a jeho kandidatúra bola konferenciou jednohlasne schválená. Novému predsedovi prajeme, aby nadviazal na prácu svojho predchodcu, ale aby priniesol aj nové myšlienky, ktoré povedú k rozvoju nášho klubu. Samozrejme, k tomu musia prispieť svojou troškou aj všetci členovia. Hospodárom zostal Branislav Oravec a hlavným kontrolórom Ján Urban. Po schválení uznesenia bola konferencia ukončená.

 

22.kolo, 22.-24.3.2018

Týmto víkendom sa skončila dlhodobá časť stolnotenisových súťaží v našom okrese a takmer pre všetkých prišiel koniec sezóny. Neplatí to však o tých družstvách, ktoré ešte budú hrať baráže a žiaľ, je medzi nimi aj naše C-čko. Ale poďme pekne po poriadku.

Ako prvé z našich družstiev nastúpilo A-čko, ktoré svoj zápas predohralo už vo štvrtok, keď na domácich stoloch privítalo súpera z ŠKST Ružomberok. Obidve družstvá ešte mohli vylepšiť svoje pozície, a tak sa od úvodu bojovalo o každý bod. Naši hráči boli po väčšinu stretnutia vo vedení, ale to nebolo nikdy väčšie ako 2-bodové. A keď sa už zdalo, že by mohol nastať rozhodujúci trhák, hostia vždy dokázali vyrovnať. Takto sa zápas postupne prelieval až do konca a tak nečudo, že zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou 9:9. To síce nakoniec znamenalo postup A-čka na konečnú 8.pozíciu, tá je však ďaleko-ďaleko za očakávaním (nielen) samotných hráčov.

V sobotu sa predstavilo B-čko, ktoré na svoj zápas vycestovalo do Závažnej Poruby. Aj keď v tomto zápase už nešlo o medaily, obidve družstvá spolu s Východnou bojovali o konečné 5.miesto. Domáci mali lepší úvod, keď sa hneď dostali do 3-bodového vedenia. Naši hráči sa síce snažili, ale bližšie ako na rozdiel 1-2 bodov sa nedokázali priblížiť. Naopak, domáci v druhej polovici duelu svoj náskok ešte zvýšili a naši hráči dokázali v závere už len skorigovať nepriaznivý priebeh. Zápas tak skončil výsledkom 8:10, ale vzhľadom na výsledky ostatných zápasov aj napriek tejto prehre skončilo naše družstvo na 5.mieste. Oproti ostatným sezónam je to síce pokles, ale plusom je výrazné zapojenie ďalších hráčov do tejto súťaže, z čoho môžeme ťažiť v nasledujúcich sezónach.

Naše posledné družstvo C-čko v tomto kole nehralo, hoci v tabuľke je uvedené jeho víťazstvo 18:0 s Liptovskou Porúbkou. Tá sa ale zo súťaže v jej priebehu odhlásila, takže jej zápasy sú len písané v tabuľke. Ani toto víťazstvo však nezaručovalo postup na 10.priečku, na to sme museli čakať na zaváhanie družstva z Bobrovca. To ale vo svojom domácom zápase s Iľanovom zvíťazilo 10:8 čo znamená, že sme zostali na 11.mieste a po Veľkej noci odohráme na domácich stoloch nechcené barážové stretnutie s družstvom z Vlách. Je to škoda, lebo 3 kolá pred koncom súťaže sme mali všetko vo svojich rukách. Hráči však nezvládli dva domáce zápasy a tak došlo k tomu, čo nie je moc príjemné. Baráž je vždy lotéria, dobre o tom vedia hráči A-čka a j B-čka. Tieto družstvá ju hrali vlani a ani jedno z nich neuspelo. Veríme však, že kvalita hráčova, ktorí na barážový zápas nastúpia, sa naplno prejaví a túto súťaž udržíme aj pre nasledujúcu sezónu.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

21.kolo, 17.3.2018

V sobotu bolo na programe predposledné kolo stolnotenisových súťaží, ktoré nám však vôbec nedalo dôvod na radosť. Prečo? To sa dozviete z nasledujúcich riadkov.

Ako jediné z našich družstiev sa u súpera predstavilo A-čko, ktoré na svoj zápas vycestovalo do Nižnej Boce. Súper je beznádejne na poslednom mieste tabuľky a hoci je naše družstvo len o pár priečok vyššie, pri porovnaní kvalít jednotlivých hráčov by sme mali mať v zápase navrch. Pri normálnych okolnostiach. Tie však už polovičku sezóny nie sú, lebo hoci hráči sa skutočne snažia, výkony a následne aj výsledky nie sú adekvátne ich možnostiam. Tak tomu bolo aj v tomto zápase. Písať o štvorhrách sa ani neoplatí, opäť obe prehraté. Hoci následne hneď v prvých dvojhrách naši hráči vyrovnali, domáci vzápätí získali mierny náskok a ten si v podstate udržali počas celého zápasu. Dalo by sa písať aj o smole, keďže zo siedmich 5-setových duelov až šesť získali domáci, ale ako sa hovorí „Na po...tého aj záchod spadne“. A ten padol na nás. Druhá prehra 8:10 s družstvom z konca tabuľky, celkove ôsma z desiatich odvetných zápasov. Už aby bol koniec sezóny!

Zostávajúce dve družstvá sa predstavili doma. B-čko privítalo súpera z Hýb a z rôznych dôvodov nastúpilo na zápas v netradičnej zostave. Keďže však ani jedno z družstiev nie je ničím ohrozené, mohli si hráči zahrať bez akéhokoľvek tlaku. A celkom sa im to aj podarilo. Vzhľadom na priebeh zápasu to bol zápas našich štyroch hráčov proti dvojici hostí, ktorí však dokázali držať nerozhodný stav takmer do konca zápasu. Až v poslednej runde dokázali jedného z nich zdolať a tým získať celkové víťazstvo 10:8.

Jednoznačne najdôležitejší zápas z našich družstiev odohralo C-čko, ktoré doma v derby-zápase privítalo lídra a už istého víťaza celej súťaže Dúbravu. Naopak, naše družstvo bojuje o 10.priečku, čím by sa vyhlo baráž a ktorú by im víťazstvo v tomto zápase už definitívne zaistilo. Aj preto nastúpili na zápas posilnení dvojicou hráčov, ktorí hrávajú skôr za B-čko. A priebeh zápasu bol skutočne mimoriadne vyrovnaný. Žiaľ, pričinila sa o to výlučne len spomínaná dvojica, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Ani zvyšní dvaja hráči nehrali zle a až štyrikrát prehrali svoje duely najtesnejším pomerom 2:3, celkove však nezískali ani bod. A keďže jedenkrát neuspel aj jeden z lepšej dvojice, na konci zápasu bolo na ukazovateli skóre 8:10. Vzhľadom na výsledky konkurentov to znamená, že sme sa zosunuli na 11.priečku a postup vyššie už nemáme vo svojich rukách. V budúcom kole máme síce isté víťazstvo, keďže Lipt.Porúbka sa zo súťaže odhlásila, ale ak Bobrovec svoj domáci zápas zvládne, skončíme s 1-bodovou stratou za ním a budeme sa musieť pripraviť na baráž. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

20.kolo, 10.3.2018

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, ktoré však vôbec nevyšlo podľa našich predstáv. Ako si jednotlivé družstvá počínali sa dozviete nižšie.

Ako prvé sa z našich družstiev predstavilo B-čko, ktoré na svoj zápas vycestovalo do Východnej. Ktovie, či to bolo tou dlhou cestou, ale zápas začalo katastrofálne. Takmer tradične prehraté obidve štvorhry, prvá runda 1:3 a zrazu bol stav 1:6 a vyzeralo to na debakel. To si zrejme mysleli aj domáci, lebo vystriedali svojho najlepšieho hráča. Ako sa ukázalo neskôr, bola to zásadná chyba. Naši hráči totiž zabrali, ako by ich pokropil živou vodou a vyrovnali na 6:6.  V ďalšom priebehu sa družstvá striedali v jednobodovom vedení, aby sa duel nakoniec skončil remízou 9:9. Vzhľadom na ten začiatok je to však také malé víťazstvo našich hráčov.

Doma sa predstavili naše zostávajúce družstvá. A-čko privítalo predposledné družstvo z Liptovského Jána a výhra by mu zrejme definitívne dopriala kľudný záver súťaže. Hostia však stále bojujú o šancu vyhnúť sa baráži a zrejme táto motivácia mala za následok, že do zápasu vstúpili omnoho lepšie, ako naši hráči. Pomerne ľahko sa získali štvorbodové vedenie, ktoré sa ukázalo ako rozhodujúce. Domáci hráči síce bojovali, dokázali sa priblížiť k súperovi na dva body, lenže ten následne získal až 5-bodový náskok a o zápase bolo rozhodnuté. V závere domáci aspoň znížili náskok súpera, prehre 8:10 to však už nezabránilo. A tak sa musia hráči trápiť ďalej až do konca súťaže.

Súbežne so zápasom A-čka prebiehal na susedných stoloch zápas C-čka, ktoré privítalo súpera z Podtúrne. Výhra by nášmu družstvu definitívne zabezpečila minimálne 10.miesto a to znamená, že by sa vyhli baráži. Na škodu bolo, že sme nemohli nastúpiť v najsilnejšom zložení, ktoré by dávalo reálnu šancu na víťazstvo. A podobne, ako dnes všetky naše družstvá, aj tu mali naši hráči zlý začiatok. Hostia sa dostali do 4-bodového vedenia a hoci naši hráči bojovali, na viac ako dva body sa im nedokázali priblížiť. Preto aj zápas skončil našou prehrou 7:11. Spolu s výsledkami ostatných zápasov to znamená, že nasledujúci zápas s vedúcim družstvom súťaže bude duelom o všetko. V optimálnej zostave však víťazstvo nie je nereálne.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

19.kolo, 2.-3.3.2018

Stolnotenisové súťaže pomaly smerujú k záveru a na prekvapenie až dve naše družstvá bojujú o to, aby sa vyhli pozícii na chvoste tabuľky. Aké výsledky dosiahli všetky naše družstvá sa dočítate nižšie.

Ako prvé nastúpilo na svoj zápas naše A-čko, ktoré svoj zápas odohralo už v piatok u súpera v Liptovskom Hrádku. Obidve družstvá sa nachádzajú v druhej polovici tabuľky a tak je každý získaný bod dôležitý. Z rôznych dôvodov ani jedno družstvo nenastúpilo na zápas v optimálnom zložení, ale táto skutočnosť mala negatívny vplyv viac na naše družstvo. Úvod zápasu bol síce vyrovnaný, následne však získali domáci dvojbodový náskok, ktorý si pomerne bez problémov dokázali udržiavať počas zostávajúcej časti zápasu a dokonca ho aj zvýšiť. Konečný výsledok 7:11 znamená, že sme sa nebezpečne priblížili ku chvostu tabuľky. Teraz nasledujú dva zápasy z poslednými družstvami a hoci to nie je obľúbený výrok, obidva zápasy musíme zvládnuť, ak nechceme mať vážne problémy.

U súpera sa predstavilo aj C-čko, ktoré v sobotu vycestovalo do Liptovského Petra. Keďže sa blíži záver súťaží a chceme sa vyhnúť baráži, nastupuje naše družstvo na posledné zápasy v posilnenej zostave. Ani tak však nikto nepredpokladal, že to bude taká jednoznačná záležitosť. Už víťazné štvorhry však napovedali, že hráči sú na tento zápas skutočne zdravo nabudení. A rovnakým tempom pokračovali počas celého zápasu. Domáci boli poriadne zaskočení a nezmohli sa na takmer žiadny odpor. Konečný výsledok 13:5 v kombinácii s ostatnými výsledkami znamená, že je veľmi reálna šanca obsadiť minimálne 10.miesto a vyhnúť sa tak nepríjemnej baráži. Ale ešte to musia hráči potvrdiť aspoň v jednom zápase.

Doma sa tak predstavilo len B-čko, ktoré privítalo vedúce družstvo súťaže z Liptovského Mikuláša. Tí rovnako ako doma nastúpili len v trojici a tak ešte pred prvým duelom viedli naši hráči 5:0. A takmer rovnako prebiehal aj celý duel. Hneď prvú dvojhru síce vyhral náš hráč, ale to bolo z našej strany všetko. Boli tam síce aj tesnejšie zápasy, ale všetky získali hosťujúci hráči a tak sa zrodil konečný výsledok 6:12. Aj keď traja hosťujúci hráči patria k špičke nielen v tejto súťažnej triede, získať z zhraných 13 bodov len 1 nie je dobrá vizitka. Ale aj také bývajú zápasy.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

18.kolo, 24.2.2018

V tomto kole sa v súťažiach predstavili len dve naše družstvá. V 6.lige je totiž len 11 družstiev a tak jedno z nich má vždy voľno. To tentokrát pripadlo na naše B-čko. Ako dopadli zápasy ostatných našich družstiev sa dočítate nižšie.

Obidve naše družstvá sa predstavili na domácich stoloch. A-čko sa po posledných nevydarených zápasoch nebezpečne priblížilo ku koncu tabuľky a navyše ho čakal nepríjemný súper z Jamníka, ktorý za nami zaostával len o 3 body. A tak to bol veľmi dôležitý takzvaný 6-bodový zápas. Konečne sme v úvode vyhrali aspoň jednu štvorhru a nebyť niektorých výpadkov, mohli sme aj druhú. Hneď nato sme prvú rundu vyhrali 3:1 a dostali sa tak do tesného vedenia. V ďalšom priebehu pridávali postupne body na svoje konto raz jedno družstvo a raz druhé a tak to bol vyrovnaný súboj až do konca. Domáci si už ale tesný náskok ubránili a v závere ho ešte mierne zvýšili na konečných 11:7. Dôležité body tak zostali doma a dúfame, že trošku ukľudnili situáciu, do ktorej sme sa po slabších výsledkoch v odvetách dostali.

C-čko privítalo súpera z Iľanova, ktorý sa pohybuje v hornej polovici tabuľky a poškuľuje ešte aj po medaile. Keďže však B-čko malo v tomto kole voľno, mohlo C-čko nastúpiť v silnejšej zostave a pokúsiť sa znova uchmatnúť favoritovi nejaký bodík. A veru priebeh zápasu bol od jeho úvodu nesmierne vyrovnaný a žiadne z družstiev nemalo v jeho priebehu väčší ako 1-bodový náskok. A tak o výsledku zápasu rozhodovala až posledná runda. Tá našťastie vyšla lepšie našim hráčom a tí tak vybojovali najtesnejšie, ale veľmi cenné víťazstvo v pomere 10:8. Stále tak až trojica družstiev bojuje o to vyhnúť sa predposlednému miestu, ktorá znamená boj v baráži o účasť v tejto súťaži aj na budúcu sezónu.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

17.kolo, 17.2.2018

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá dosiahli nasledovné výsledky.

V domácom prostredí sa predstavilo len B-čko, ktoré privítalo posledné družstvo tabuľky Demänovú. Aj keď posledné zápasy nášmu družstvu nevyšli, tento mal byť jasnou záležitosťou a pri obvyklej zostave by aj bol. Rôzne pracovné a zdravotné štrapácie však spôsobili, že takmer nemal kto nastúpiť a niektorí hráči hrali aj pod tabletkami. Tomu zodpovedal aj priebeh stretnutia, keď až do polovice duelu bol výsledok na vážkach. V závere však predsa len rozhodla väčšia vyrovnanosť našich hráčov a tak si pripísali síce povinné, ale veru aj vydreté víťazstvo 11:7.

Pracovné a zdravotné patálie však postihli aj naše zostávajúce družstvá. A-čko vycestovalo na zápas do Bobrovca tiež s nie celkom obvyklou zostavou. Či však hrá Jožko, Janko alebo Rudko, vstup do stretnutia mávame už „tradične“ zlý a súperovi hneď od úvodu dávame výhodu. Navyše hneď prvú rundu zvládli lepšie domáci a odskočili už na rozdiel štyroch bodov. Aj napriek tomu sa však naši hráči dokázali do polovice stretnutia priblížiť súperovi na rozdiel jediného bodu a v dvoch nastávajúcich dueloch sa o ich víťazovi rozhodovalo až v piatom sete. Tie však lepšie zvládli domáci hráči, opäť sa dostali do výraznejšieho vedenia a víťazstvo si už nenechali ujsť. Konečný výsledok 7:11 z nášho pohľadu znamená, že koniec tabuľky sa nebezpečne približuje a v nasledujúcom zápase by bolo potrebné zabrať naplno.

C-čko po minulom trošku nečakanom zisku bodov vycestovalo do Partizánskej Ľupče. Pred zápasom nebol medzi súpermi príliš veľký rozdiel a pri maximálnej zostave by sme ich mohli poraziť. Keďže však hráči, ktorí majú vyššiu kvalitu, museli nastúpiť za naše vyššie družstvá, bolo otázne, ako sa tejto zostave podarí uspieť. A úvod bol celkom vydarený. Aj keď sme prehrali obidve štvorhry, hneď v prvej runde sme dokázali vyrovnať a zápas začínal mať zaujímavý priebeh. Druhá runda však našim hráčom vôbec nevyšla, prehrali všetky štyri duely a dostali domácich hráčov na koňa. Štvorbodový náskok si domáci hráči už dokázali ustrážiť a zápas tak skončil na toto kolo tradičným skóre 7:11.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

16.kolo, 8.-10.2.2018

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom si síce naše družstvá oproti minulému kolu polepšili, ale naozaj len o malilinký kúsok.

Zhodne vo štvrtok predohrávali svoje domáce zápasy B-čko aj C-čko. B-čko privítalo nevyspytateľného súpera z Iľanova. Ich nebezpečnosť závisí najmä od aktuálnej zostavy a k nám prišli v celkom primeranej k tomu, aby bolo naše družstvo úspešné. Tomu zodpovedal aj úvod stretnutia a prvé dve rundy, ktoré sa našim hráčom naozaj vydarili. Vďaka tomu sa dostali do sľubného vedenia 6:3 a zdalo sa, že zápas dotiahnu do víťazného konca. Potom však prišli tri smolné duely, ktoré naši hráči prehrali zhodne 2:3 a to ako keby bol zlom zápasu. Bolo vidno, že hráči chcú, ale ako keby im nebolo súdené uspieť. Dokumentoval to aj posledný duel, v ktorom mal náš hráč viackrát možnosť rozhodnúť, ale nie a nie zápas ukončiť. A tak nakoniec prišla prehra 2:3, ktorá rozhodla o tom, že zápas sa skončil najtesnejšou prehrou 8:10.

Súbežne so zápasom B-čka prebiehal na susedných stoloch zápas C-čka, ktoré privítalo VITALIT L.Hrádok. Hoci súperi sa nachádzajú na opačných koncoch tabuľky, v zápase to nebolo vôbec vidieť. Aj keď štvorhry našim hráčom nevyšli, v ďalšom priebehu boli hosťom vyrovnaným súperom. Od prvej rundy boli počas celého zápasu naši hráči o krok vpredu a hostia vzápätí vyrovnali. Takto sa súboj dostal až do posledných duelov a veru nechýbalo veľa a víťazstvo by zostalo doma. Hosťujúci hráč však v poslednom dueli odvrátil aj zopár mečbolov a sám premenil jednu zo svojich možností na víťazstvo. Zápas sa tak skončil remízou 9:9, ktorá opäť pozdvihla naše šance na postup v tabuľke.

Ako posledné nastúpilo na svoj zápas A-čko, ktoré vycestovalo za svojím súperom do Likavky. Zápas sme začali „tradične“ prehratými štvorhrami, aj keď tentokrát boli obidve veľmi tesné a len o dve loptičky v piatom sete. Úvodné dvojhry však naopak vyšli nad očakávanie a tak bol po prvej runde vyrovnaný stav 3:3. Potom však prišiel uragán domácich, keď zo zostávajúcich dvanástich zápasov získali naši hráči len tri, aj z toho dva už za rozhodnutého stavu. Ďalšia prehra (už šiesta z posledných piatich zápasov), tentokrát v pomere 6:12, nás zrejme definitívne zaradila do vyrovnaného stredu tabuľky. Ak však skoro neprídu lepšie výsledky, môže sa stať, že sa môžeme zosunúť ešte nižšie a budeme bojovať o vyhnutiu sa baráži. A s tou máme po vlaňajšku nie práve najlepšiu skúsenosť.

Takže po tomto kole už všetky naše družstvá bodovali v odvete naplno. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

15.kolo, 2-3.2.2018

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom. Bilancia 0:3 dáva tušiť, že to veru nebol vydarený víkend.

Už v piatok odohrali svoje zápasy B-čko a C-čko a to zhodne u svojich súperov. B-čko vycestovalo len za kopček do Partizánskej Ľupče a v podstate to bol zápas o druhé-tretie miesto. Žiaľ, súboj našim hráčom moc nevyšiel. Hoci úvod zápasu bol nad očakávanie a viedli sme 3:1, potom však prišla prvá 5-bodová šnúra domácich, ktorou sa dostali do vedenia. Po nej síce nasledoval jeden víťazný duel našich hráčov, ale druhá 5-bodová šnúra prakticky rozhodla o víťazovi. Posledné dvojhry len kozmeticky upravili konečné skóre zápasu, ktorý sa z nášho pohľadu skončil výsledkom 6:12.

C-čko vycestovalo do Jamníka a taktiež to bol súboj susedov v tabuľke, avšak z jej konca. Podobne ako kolegom z B-čka, aj tu sa našim hráčom úvod vydaril a viedli sme 3:1 a ešte aj 4:3. Potom však došlo k tomu, že až na jedného žiaden z našich hráčov nebol schopný zastaviť víťazný nástup domácich hráčov. Tri 3-bodové šnúry domácich totiž dokázali naši hráči prerušiť len dvomi víťaznými duelmi a tak nečudo, že na konci zápasu svietil na ukazovateli skóre stav 6:12. Bol to dôležitý duel a je škoda, že naň nemohlo naše družstvo nastúpiť v najsilnejšom zložení. Ale do konca sezóny je ešte ďaleko a minimálne odstupy od susedných tímov stále dávajú šancu na postup v tabuľke.

A-čko privítalo na svojich stoloch družstvo z Baničného. Medzi družstvami nebol v tabuľke veľký rozdiel a tak sa očakával vyrovnaný duel. Do zápasu však naše družstvo opäť vstúpilo prehranými štvorhrami, na ktoré nadviazala nevydarená prvá runda, po ktorej sme prehrávali 1:5. S týmto súperom sme však už raz takýmto skóre prehrávali a zápas sme dokázali otočiť. Tak to cítili aj naši hráči a naozaj sa im podarilo vyrovnať na 5:5 a ešte aj na 6:6. Koniec zápasu však lepšie zvládli hostia a na náš smútok ho dotiahli do víťazného konca. Najtesnejšia prehra 8:10 ešte viac zhustila stred tabuľky, kde sme sa po nie najlepšom úvode v odvetách dostali

Veríme, že zlú náladu po výsledkoch našich družstiev vylepšil aspoň 3.školský ples, na ktorom sa zopár hráčov zišlo a dobre sa bavilo. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

14.kolo, 25.-27.1.2018

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá konečne dosiahli v odvetách pozitívnu bilanciu.

Ako prvé z nich nastúpilo na svoj zápas B-čko, ktoré predohrávalo svoj zápas už vo štvrtok. Súperom mu bolo družstvo z Dúbravy, takže derby ako remeň. Obidve družstvá bojujú plece pri pleci o čelné pozície a tak sa očakával vyrovnaný priebeh. Navyše naši hráči chceli súperovi oplatiť tesnú prehru z prvého vzájomného zápasu, ale asi si zobrali zlý príklad z posledného zápasu nášho A-čka. Prečo? Nuž podobne ako oni pred týždňom aj naši hráči dnes hrali vyrovnane, bojovali, dreli, ale koncovku nie a nie zvládnuť. Prvých päť dvojhier prehrali zhodne 2:3 a tým dostali súpera na koňa, z ktorého sa už nedal zhodiť. Aspoň v závere zápasu dokázali naši hráči skorigovať nepriaznivé skóre, ale prehre 7:11 to už nezabránilo.

V piatok nastúpilo na svoj zápas A-čko. Po dvoch vysokých prehrách bolo na hráčoch cítiť miernu nervozitu, najmä keď cestovali k nevyspytateľnému súperovi do Liptovských Sliačov. A úvod zápasu veru neveštil nič dobrého. Obidve štvorhry prehrané a výkon v nich nie dobrý. Potom ale začali dvojhry a tam sa karta obrátila. Trošku to pripomínalo posledný domáci duel, ale tentokrát sme šťastie mali my. A tak hoci zápasy boli pomerne vyrovnané, body pribúdali takmer výlučne len na naše konto. A tak nečudo, že na konci duelu bolo na ukazovateli skóre 13:5 v náš prospech. Chlapci konečne zabodovali naplno a trošku ukľudnili miernu paniku, ktorá nastal po dvoch prehrách v prvých kolách.

Posledné sa z našich družstiev predstavilo C-čko, ktoré na domácich stoloch privítalo súpera z Bobrovca. Keďže sa jedná o družstvo, ktoré malo pred týmto zápasom náskok len pár bodov, chceli ho naši hráči poraziť a priblížiť sa k nemu. Preto aj nastúpili na tento zápas v takmer najsilnejšej zostave. A veru sa im toto rozhodnutie vyplatilo. Úvod bol síce vyrovnaný, ale za stavu 3:3 naši hráči získali mierny náskok a postupne ho do konca zápasu neustále zvyšovali až na konečný stav 12:6. To znamená, že do boja o vyhnutie sa predposlednému miestu sú zapojené už tri družstvá, čo zvyšuje šancu našich vyhnúť sa mu.

Takže po tomto kole už všetky naše družstvá bodovali v odvete naplno. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

13.kolo, 20.1.2018

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom dosiahli všetky naše družstvá rovnaké výsledky, ako v predchádzajúcom kole. A to nie je pochvala!

A-čko privítalo na svojich stoloch družstvo Ľubochne. A hoci sa družstvá pred týmto zápasom nachádzali na opačných póloch tabuľky, nestavali sme sa do úlohy favorita. Hostia sa totiž posilnili o veľmi kvalitného hráča, naopak v domácom tíme sa u viacerých hráčov nakopili rôzne zdravotné problémy. Ale ani napriek týmto skutočnostiam sme nepredpokladali taký vývoj zápasu, ktorý sa u nás odohral. Štvorhry boli ešte vyrovnané, dokonca sme mohli aj obidve vyhrať. Ale potom prišiel nepochopiteľný kolaps, ani nie tak herný, ako výsledkový. Takmer všetko vyrovnané zápasy, chlapci dokázali zvrátiť aj nepriaznivý priebeh, ale dotiahnuť do víťazného konca sa nepodarilo skoro nič. A tak nečudo, že k tomu bodíku za štvorhru sa pridal ďalší až v polovičke zápasu. To však už boli hostia na koni a tak aj ďalší priebeh zápasu pokračoval rovnakým štýlom, po ktorom bol na konci zápasu na ukazovateli skóre stav 4:14. Studená sprcha, ktorú sme teda nečakali. Zaujímavosťou je, že všetkých osem 5-setových duelov získali hostia.

Zostávajúce družstvá sa predstavili u svojich súperov. B-čko vycestovalo do Jamníka a pozícia družstiev v tabuľke takmer navlas kopírovala pozície zo skôr popísaného duelu nášho A-čka. Tu však našťastie všetko išlo podľa papierových predpokladov. Úvod bol síce vyrovnaný, ale od stavu 4:3 sa presadili 6-krát naši hráči a bolo vymaľované. Domáci v závere už len dokázali skorigovať výšku svojej prehry. Aj keď niektoré zápasy boli viac ako vyrovnané, predsa len sa presadila vyššia kvalita a vyrovnanosť nášho kádra. A tak po druhom víťazstve v odvetách (aj teraz 11:7) je naše družstvo stále  na dohľad medailovým pozíciám.

C-čko vycestovalo na svoj zápas do Závažnej Poruby. Aj tento zápas mal podľa tabuľkových predpokladov jasného favorita a nebolo to veru naše družstvo. Žiaľ, predpoklady sa potvrdili v celej výške a od úvodu bolo jasné, kto bude víťaz; otázkou tak bolo len výška skóre.  Aj napriek tomu nemožno uprieť našim hráčom snahu ale ich herné majstrovstvo nedosahovalo takú výšku, aby mohli odolávať domácim hráčom. Konečný stav 4:14 tak nie je žiadnym prekvapením a zrejme zodpovedá aj kvalite hráčskych kádrov.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Začala odvetná časť, 12.kolo 12.-13.1.2018

Po viac ako mesačnej prestávke sa týmto víkendom konečne začala odvetná časť stolnotenisovej sezóny 2017/18. Našim družstvám však vstup do odviet moc nevyšiel a oproti prvému kolu si výsledkovo vôbec nepolepšili.

Ako prvé z nich nastúpilo na svoj zápas A-čko, ktoré už v piatok odohralo zápas v Bešeňovej. Aj keď domáci sú jasným lídrom súťaže a v doterajšom priebehu nestratili ešte ani bod, naši hráči sa hotovali sťažiť im situáciu a pokúsiť sa dáky im uchmatnúť. Tieto ich plány však dostali trhlinu hneď v úvodných štvorhrách a tá sa následne natiahla na obrovskú dieru, ktorou prúdili body na domáce konto. Okrem pár výnimiek mali duely zväčša jednoznačný priebeh (žiaľ v náš neprospech) a tak nečudo, že po poslednej dvojhre svietil na ukazovateli stav 4:14. Taký výprask sme v tejto sezóne ešte neschytali a treba len dúfať, že sa z neho rýchlo oklepeme a už v nasledujúcom kole zahráme na víťaznú nôtu.

Zostávajúce dve družstvá odohrali svoje zápasy súbežne na domácich stoloch. B-čko privítalo nevyspytateľné družstvo z Bobrovca, s ktorým veru nemáme najlepšiu bilanciu a moc nám svojím štýlom nesedí. Súper však kvôli pracovným povinnostiam svojich hráčov nastúpil len v trojici a tak uľahčil našim hráčom ich úlohu. Ani tak však zápas nebol jednoduchý a naši hráči sa riadne vytrápili, kým ho doviedli do víťazného konca. Najdôležitejšie však je, že konečný výsledok bol 11:7 v náš prospech a to dáva pri vyrovnanosti tabuľky nášmu družstvu stále nádej skončiť na medailovej pozícii.

C-čko nastúpilo proti Nižnej Boci. Súper sa pohybuje na špici tabuľky a má tie najvyššie ambície, naopak naše družstvo bojuje o to, aby neskončilo na predposlednom mieste a vyhlo sa tak baráži. Tomuto zodpovedal aj priebeh zápasu, keď od prvých loptičiek bolo jasné, že víťazstvo doma nezostane. Body rýchlo pribúdali na stranu hostí a naši hráči len sem-tam uchmatli dáky bodík. Takémuto priebehu potom aj zodpovedá konečný výsledok 4:14.

Aj keď vstup našich družstiev do odviet nebol práve najlepší, veríme, že už budúce kolo bude v tomto smere pozitívnejšie. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Vianočný turnaj

Vo štvrtok 28.12. sme si už od predpoludňajších hodín v telocvični základnej školy usporiadali tradičný Vianočný turnaj pre hráčov nášho klubu. Celkove sa tohtoročného turnaja zúčastnilo 11 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Prví traja z každej skupiny postúpili do finálovej časti a ostatní hráči si zahrali v turnaji útechy. Všetky časti turnaja sa hrali systémom každý s každým, takže hráči odohrali v rýchlom slede 7-8 zápasov, čo im dalo riadne zabrať. Následne sme ešte odohrali aj súťaž vo štvorhrách, kde opäť hral každý s každým, čo boli ďalšie 4 zápasy. Popri zápasoch si však každý našiel čas prehodiť zopár slov o veciach osobných aj klubových, takže turnaj sa niesol v príjemnej vianočnej pohode.

Keďže z najlepšej osmičky sa turnaja nezúčastnil len jeden hráč (aj to kvôli zraneniu), mal tohtoročný turnaj aj dobrú športovú úroveň. Vo finálovej skupine sa rozbehli neľútostné súboje o víťazné vavríny, pričom v jednotlivých zápasoch nebolo o prekvapenie núdza. Turnaj nakoniec najlepšie zvládol Martin Javorek, ktorý ako jediný vo dvojhre zvíťazil vo všetkých zápasoch a vôbec prvýkrát získal na tomto turnaji nejakú trofej - a to hneď víťaznú. O zostávajúce dve medailové pozície bojovali až do poslednej loptičky traja hráči – Laco Kandera, Štefan Oravec a Dušan Hrnčiar. Nakoniec o konečnom poradí na 2.-4. mieste musel rozhodnúť dodatočný miniturnaj týchto troch hráčov, ktorý sa hral na jeden set. Aj ten bol mimoriadne vyrovnaný a o poradí rozhodoval nakoniec až rozdiel loptičiek. Ten mal najlepší Dušan Hrnčiar, ktorý tak skončil na 2.mieste; 3.miesto získal Laco Kandera a nevďačná zemiaková medaila zostala Štefanovi Oravcovi. V turnaji útechy si najlepšie počínal Rasťo Pavlanin, ale objektívne treba povedať, že Janko Urban túto časť turnaja „vypustil“ a nechal bojovať o malý vavrín ostatných hráčov. Vo štvorhrách podľa predpokladov bojovali o víťazstvo momentálni hráči A-čka. Aj tu bol súboj nesmierne vyrovnaný a o víťazovi nakoniec rozhodol až piaty set. Ten najtesnejším rozdielom získala pre seba dvojica Štefan Oravec/Jano Urban, ktorá tak prekazila zisk double pre Martina Javoreka, ktorý hral s Dušanom Hrnčiarom.  Prví traja vo dvojhre, víťaz turnaja útechy a víťazi štvorhry dostali ako odmenu za svoje športové výkony poháre, všetci si však z turnaja odnášajú aj príjemný pocit spolupatričnosti k nášmu klubu. Veríme, že výkony, aké predviedli na turnaji, budú podávať naši hráči aj v odvetných majstrovských zápasoch a jednotlivým družstvám sa podarí dosiahnuť stanovené ciele.

Keďže sa blíži koniec roka, chceme všetkým naším členom ale aj fanúšikom popriať do nastávajúceho roku 2018 všetko najlepšie, najmä veľa zdravia a šťastia, a tiež aby sa im splnilo čo najviac z ich plánov a predsavzatí.

 

11.kolo, 7.-9.12.2017

Týmto kolom sa uzatvorila prvá polovica stolnotenisových súťaží. Opäť sa v ňom predstavili len dve naše družstvá. V 1.triede totiž po odstúpení Liptovskej Porúbky zostalo len 11 družstiev a tak jedno z nich má vždy voľno. To tentokrát pripadlo na naše C-čko. Ako dopadli zápasy ostatných našich družstiev sa dočítate nižšie.

Ako prvé sa predstavilo naše A-čko, ktoré vycestovalo za súperom do ŠKST Ružomberka, kde kvôli zápasu Extraligy predohrávalo svoj zápas už vo štvrtok. Obidve družstvá sa pohybujú v prvej tretine tabuľky a tak sa očakával celkom vyrovnaný súboj. A priebeh zápasu tomu aj dlhý čas zodpovedal. Obidve družstvá sa do polovice stretnutia striedali v najtesnejšom vedení. Od stavu 5:4 pre naše družstvo však nastal zlom, keď zostávajúci úsek vyznel v pomere 7:2 pre domácich. Aj keď niektoré zápasy z nich boli viac ako vyrovnané a o ich víťazovi rozhodlo aj športové šťastie, celkový výsledok 7:11 celkom dobre vystihuje momentálnu kvalitu obidvoch družstiev.

Druhé naše družstvo B-čko sa predstavilo na domácich stoloch, keď privítalo súpera zo Závažnej Poruby. V jeho radoch hrávajú hráči, ktorí vlani hrali o súťaž vyššie, a tým pádom má družstvo ambíciu skončiť na medailovej pozícii. Tam by však chceli skončiť aj naši hráči a tak sa na tento zápas aj zodpovedne pripravili. Úvod zápasu ale vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa dostali do mierneho náskoku. Vzápätí však naši hráči dokázali šnúrou štyroch bodov otočiť priebeh zápasu a po jednom bode pre hostí druhou trojbodovou šnúrou odskočili súperovi už na rozdiel štyroch bodov. Záver zápasu si už postrážili, nedovolili hosťom nijaký zvrat a ukončili tak prvú polovicu súťaže cenným víťazstvom v pomere 11:7.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

Teraz nasleduje v súťažiach takmer mesačná prestávka, ktorú vyplní okrem iných aj tradičný Turnaj veteránov Liptova, ktorý sa uskutoční na budúcu sobotu v Bobrovci. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na náš Vianočný turnaj, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 28.12.2017. Všetkých našich členov naň srdečne pozývame!

 

10.kolo, 1.-2.12.2017

Aj v tomto kole boli naše družstvá úspešné, aj keď jedna strata kytičky tu bola. Aké dosiahli výsledky sa dočítate nižšie.

Ako prvé sa v tomto kole z našich družstiev opäť predstavilo C-čko, ktoré vycestovalo na derby zápas do Dúbravy. V tomto zápase sa síce stretli družstvá z opačných koncov tabuľky, ale derby býva často nevyspytateľné a to chceli dokázať aj naši hráči. Žiaľ, na ich smolu sa do polovice stretnutia všetky vyrovnané zápasy skončili v ich neprospech a často tým najtesnejším výsledkom. A tak nečudo, že už po polovici stretnutia bol víťaz jasný, keď domáci viedli 11:1. Našim hráčom však slúži ku cti, že to nezabalili ani za takéhoto nepriaznivého stavu. Práve naopak, bojovali ako o dušu a dokázali v zostávajúcich dueloch zvíťaziť. Konečný stav 7:11 je tak celkom prijateľný, na druhej strane však a j verne odzrkadľuje postavenie obidvoch družstiev v tabuľke.

V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce družstvá. U súpera sa predstavilo aj B-čko, ktoré vycestovalo do Hýb. Úvod zápasu sa vôbec nevyvíjal podľa našich predstáv. Prehraté štvorhry udali ráz stretnutiu, v ktorom až do polovice boli vpredu domáci. Napriek tomu sa našim hráčom podarilo obrátiť vývoj zápasu vo svoj prospech, keď zo stavu 5:6 otočili na 9:6. Posledné duely síce boli nesmierne dramatické a tesné, ale našim hráčom sa podarilo získať vytúžený bodík a ten znamenal naše najtesnejšie víťazstvo v pomere 10:8.

Na domácich stoloch sa tak predstavilo len A-čko, ktoré privítalo nováčika z Nižnej Boce. Už v druhom zápase po sebe postavenie v tabuľke (naši tretí, hostia tiež ale od konca) jasne favorizovalo naše družstvo, ale úvod zápasu bol po hernej stránke pomerne vyrovnaný. A hoci naši hráči získali sľubný 4-bodový náskok, hosťom sa podarilo znížiť na rozdiel dvoch bodov na 6:4. Od tohto momentu však všetky zostávajúce zápasy získali len naši hráči a zaknihovali tak doposiaľ najvyššie víťazstvo v tejto sezóne v pomere 14:4. Treba však povedať, že pre hostí vzhľadom na predvedený výkon až príliš kruté.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

9.kolo, 24.-25.11.2017

V tomto kole dosiahli naše družstvá skvelý výsledok, keď všetky tri bodovali naplno. Ako k tomu došlo sa dočítate nižšie.

Ako prvé sa v tomto kole z našich družstiev predstavilo C-čko, ktoré vycestovalo do Liptovského Jána, kde hráva svoje domáce zápasy družstvo Podtúrne. Aj keď v tabuľke delili družstvá len dva miesta, bodovo bol rozdiel omnoho výraznejší a domáci boli jednoznačným favoritom. Naši hráči však vstúpili do zápasu bez rešpektu a neustále si udržiavali mierny náskok. Domáci síce vždy dokázali vyrovnať, ale vzápätí naši hráči opäť odskočili a tak o výsledku rozhodovali až dvojhry v poslednej runde. Najskôr domáci zrovnali stav na 8:8, ale posledné dve dvojhry s prehľadom zvládli naši hráči a družstvo tak v tejto sezóne zaknihovalo svoje druhé víťazstvo, opäť v pomere 10:8.

V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce družstvá. U súpera sa predstavilo aj A-čko, ktoré tiež vycestovalo do Liptovského Jána, kde sa stretlo s domácim družstvom. Postavenie v tabuľke (naši tretí, domáci poslední) jasne favorizovalo naše družstvo a podľa toho aj prebiehal úvod stretnutia. Domáci to však nezabalili, využili slabšiu koncentráciu našich hráčov a podarilo sa im dokonca vyrovnať na 4:4 a 5:5. Následne však naši hráči získali v jednom rade 6 bodov a o víťazovi bolo rozhodnuté. Aj keď posledné dve dvojhry získali tesne domáci, stačilo to už len na prikrášlenie konečného výsledku, ktorý znel 11:7 v náš prospech.

Na domácich stoloch sa tak predstavilo len B-čko. To chcelo zabudnúť na nevydarený posledný zápas, ale malo pred sebou opäť náročnú prekážku v podobe Východnej. Ani hostia však v posledných zápasoch svojimi výsledkami neoslnili a tak bolo otázkou, ktoré z družstiev tento zápas zvládne lepšie. Od úvodu zápasu sa obidve družstvá striedali v najtesnejšom vedení až do stavu 6:6. Koncovku však zvládli lepšie naši hráči, ktorí získali potrebné 4 body a tak po nevýrazných výsledkoch v posledných kolách zaznamenali dôležité víťazstvo 10:8. Veríme, že tento úspech im dodá silu do posledných zápasov prvej časti súťaže.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

8.kolo, 18.11.2017

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom po dlhšej dobe konečne účinkovali všetky tri naše družstvá. Aké dosiahli výsledky sa dočítate nižšie.

Ako prvé nastúpilo na svoj zápas naše B-čko, ktoré začalo svoj zápas už od 15.00hod u súpera v Liptovskom Mikuláši. Domáci nastúpili len v trojici a tak ešte pred prvým duelom viedli naši hráči 5:0. Žiaľ, to bolo z ich strany takmer všetko. Prvý ozajstný bod získali naši hráči až v siedmom hranom dueli a do konca zápasu už len jeden. Aj keď traja domáci hráči patria k špičke nielen v tejto súťažnej triede, získať z zhraných 13 bodov len 2 je trošku deprimujúce. Ale aj také bývajú zápasy. Konečný výsledok 7:11 plne zodpovedal priebehu zápasu.

Zostávajúce dve družstvá sa predstavili doma. Po dvoch najtesnejších prehrách nastúpilo A-čko proti silnému družstvu z Liptovského Hrádku. Konečne sa im v úvode podarilo zvíťaziť v jednej štvorhre, čo hneď pridalo našim hráčom na nálade. Vydaril sa im aj vstup do dvojhier a hneď od úvodu sa dostali do tesného vedenia. Hostia však neskladali zbrane, podarilo sa im vyrovnať na 6:6 a tak o výsledku rozhodovali posledné duely. Tie boli veľmi vyrovnané a mohli dopadnúť všelijako, ale šťastena sa tentokrát priklonila na našu stranu. Konečný výsledok bol teda 10:8 a tentokrát v náš prospech.

V rovnakom čase nastúpilo na svoj zápas C-čko, ktoré privítalo súpera z Liptovského Petra. Štvorhry a prvé dvojhry boli ešte vyrovnané a po nich svietil na ukazovateli skóre stav 2:2. Potom ale prišiel „uragán“ v podaní hosťujúcich hráčov, ktorí jednoznačne v takmer všetkých zápasoch dominovali a prakticky nedali domácim hráčom žiadnu šancu na úspech. Tí až v úplnom závere dokázali skorigovať hrozivý priebeh na celkom prijateľnú prehru 6:12.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

7.kolo, 11.11.2017

V tomto kole sa v súťažiach predstavili len dve naše družstvá. V 6.lige je totiž len 11 družstiev a tak jedno z nich má vždy voľno. To tentokrát pripadlo na naše B-čko. Ako dopadli zápasy ostatných našich družstiev sa dočítate nižšie.

Obidve naše družstvá sa predstavili na stoloch svojich súperov. A-čko vycestovalo do Jamníka, kde sa nám nehráva moc dobre. Na tento zápas nastúpilo naše družstvo aj v trošku pozmenenej zostave a možno aj kombinácia týchto skutočností spôsobila, že úvod zápasu nám opäť nevyšiel. Ale po prehratých štvorhrách sa naši hráči vzchopili a hneď vzápätí dokázali vyrovnať. V druhej runde však napriek vyrovnaným zápasom naši nezvíťazili ani v jednom a domáci získali 4-bodový náskok 7:3. Naši hráči ešte dokázali znížiť na 6:8, ale záver si už domáci postrážili a zápas dotiahli do  víťazného konca v pomere 10:8. Je to druhá najtesnejšia prehra za sebou a v tabuľke sa pomaly zosúvame nižšie a nižšie. Dúfame, že v nasledujúcom zápase zaberieme naplno a opäť sa naladíme na víťaznú vlnu.

C-čko vycestovalo na svoj zápas do Iľanova. Po odstúpení Lipt.Porúbky z 1.triedy žiadne družstvo nezostúpi priamo a tak je snaha dať šancu v zápasoch čo najširšiemu počtu hráčov s tým, že výsledok nie je prvoradý. Tento prístup však neznamená rezignáciu na úspešný výsledok v každom zápase. Žiaľ, v tomto zápase sa to vôbec nepotvrdilo. Aj keď niektoré zápasy boli vyrovnané a chýbal len kúštik, aby ich získali naši hráči, po dvoch tretinách duelu bol na ukazovateli skóre hrozivý stav 11:1 pre domácich. Ešteže aspoň v záverečných dvojhrách dokázali naši hráči vyrovnané duely získať pre seba a trošku prikrášliť konečný výsledok, ktorý znel 5:13.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

6.kolo, 3.-4.11.2017

Keďže C-čko svoj zápas 6.kola predohrávalo už minulý piatok, tento týždeň odohrali svoje zápasy len dve naše družstvá.

Už v piatok vycestovalo za súperom B-čko, ktoré nastúpilo proti Demänovej. Súper hrával vlani o súťaž vyššie a aj keď sa pred touto sezónou oslabil, v plnej sile má stále svoju kvalitu. Naše družstvo navyše opäť trošku improvizovalo so zostavou, takže mierne obavy pred zápasom tu boli. Tentokrát sa našťastie vôbec nepotvrdili. Hneď od úvodu sa dostalo naše družstvo do vedenia a hoci sa domáci všemožne snažili otočiť priebeh zápasu, krok držali len do polovice stretnutia. Od stavu 7:4 už všetky zostávajúce dvojhry získali naši hráči a pripísali si tak až nečakane vysoké víťazstvo 14:4. Konečne tak prelomili sériu troch zápasov bez víťazstva.

Na domácich stoloch sa opäť predstavilo A-čko, ktoré privítalo nebezpečného súpera z Bobrovca. Obidve družstvá vlani hrali o súťaž vyššie a tak sa očakával vyrovnaný súboj. Z našej pozície však bol tento zápas tak trochu z kategórie nešťastných. Mali sme veľmi zlý začiatok, pod ktorý sa podpísal aj fakt, že takmer všetky sety naši hráči prehrali o dve-tri loptičky. Hostia tak pridávali postupne bod za bodom na svoju stranu a nečudo, že v polovici stretnutia bol stav 2:8. Vyzeralo to na riadny debakel, ale v tomto športe je možné takmer všetko. Toho sa držali aj naši hráči a nenápadne začali vysokú stratu znižovať, až sa dostali do situácie, že remíza bola na dosah. Hostia však aj s troškou športového šťastia nakoniec dotiahli tento zápas do víťazného konca a tak sme v súťaži zaknihovali druhú prehru, tentokrát v pomere 8:10.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Predohrávka 6.kolo, 27.10.2017

Kvôli pracovným povinnostiam predohrávalo C-čko svoj domáci zápas s Partizánskou Ľupčou už v piatok, týždeň vopred. Úvod lepšie vyšiel hosťom a dostali sa do mierneho náskoku. Domáci hráči sa však nevzdávali a v druhej tretine stretnutia stav konečne vyrovnali. Za stavu 6:6 však hostia dokázali získať rozhodujúce 4 body, ktoré znamenali víťazstvo. Nič na tom už nezmenili ani posledné dve dvojhry, ktoré získali pre seba naši hráči. O celkovom výsledku rozhodla najmä väčšia vyrovnanosť hosťujúcich hráčov, hoci náš hráč T.Gejdoš nestratil v zápasoch ani jeden set. Ale zápas hrajú štyria hráči a ani takýto skvelý výkon jednotlivca nemusí na úspech družstva stačiť. Priebeh zápasu si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

5.kolo, 28.10.2017

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, ktoré prinieslo pre naše družstvá vyrovnanú bilanciu 1-1-1.

Na domácich stoloch sa tentokrát predstavilo A-čko, ktoré privítalo nováčika z Likavky. Nie je to však typický nováčik, pretože v jeho radoch hrávajú dvaja hráči, ktorí účinkovali aj vo vyšších súťažiach, a tak sa neočakával žiadny jednoduchý zápas. Tento predpoklad sa potvrdil aj v samotnom zápase. Naši hráči si síce vybudovali v úvode mierny náskok, ale hostia sa stále držali v tesnom kontakte a živili nádej na úspešný výsledok. Za stavu 6:5 však urobili naši hráči dôležitú 4-bodovú šnúru, ktorá vystavila definitívnu stopku snahe hostí. Záverečné zápasy už len kozmeticky upravili konečný výsledok zápasu, ktorý znel (ako ináč) 11:7.

Naše zostávajúce družstvá odohrali svoje zápasy u súperov. B-čko nastúpilo na zápas v Iľanove a po dvoch prehrách chcelo konečne zabodovať. Úvod zápasu vyšiel našim hráčom skvele, keď získali pre seba obidve štvorhry a aj vďaka tomu si vybudovali sľubný náskok 6:3 a ešte aj 7:5. Za tohto stavu domáci 4-bodovou šnúrou otočili zápas vo svoj prospech a zdalo sa, že ho dotiahnu do víťazného konca. Posledné dva zápasy však strhli na svoju stranu naši hráči a tak sa zápas skončil vcelku spravodlivou remízou 9:9.

C-čko vycestovalo na svoj zápas do Liptovského Hrádku. Víťazstvo v predchádzajúcom kole ich povzbudilo, ale v tomto zápase narazila kosa na kameň. V úvode sa síce ešte naši hráči celkom držali, ale od stavu 3:4 to už  bola jednoznačná záležitosť domácich hráčov, ktorí v zostávajúcich zápasoch neuspeli len v jednej dvojhre. Konečný stav 4:14 zrejme zodpovedá aj kvalite hráčov obidvoch družstiev, ktorí do zápasu zasiahli.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

4.kolo, 20.-21.10.2017

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, po ktorom už každé z našich družstiev okúsilo aj chuť víťazstva. Tu je komentár k jednotlivým zápasom

Už v piatok predohrávalo svoj zápas B-čko, ktoré privítalo súpera z Partizánskej Ľupče. Druhé derby za dva týždne a opäť s neúspešným koncom pre nás. Ale poďme pekne po poriadku. Aj keď zostava nášho družstva bola dosť narýchlo pozliepaná, tentokrát bol úvod zápasu pomerne vyrovnaný a tento stav trval až do stavu 4:4. Vtedy predviedli hostia prvý trhák na stav 4:7. Domáci hráči ešte dokázali kontrovať a vyrovnali stav na 7:7, ale v poslednej runde dokázali hostia aj vyrovnanejšie zápasy strhnúť na svoju stranu a tak sa zápas skončil prehrou nášho družstva 7:11.

V sobotou odohralo na domácich stoloch svoj zápas C-čko, ktoré privítalo súpera z Jamníka. Obidve družstvá do tohto kola všetky svoje zápasy prehrali a tak sa čakalo, či niektoré z nich zaknihuje prvé víťazstvo, alebo sa rozídu zmierlivo. Naše družstvo malo výborný úvod a dostalo sa do vedenia 4:0. Hostia však nezložili zbrane a neustále sa doťahovali na tesný kontakt, vyrovnať sa im však stále nedarilo. Najtesnejšie to dotiahli na stav 7:8, ale domáci hráči vzápätí získali potrebné dva body a hoci posledný zápas získali hostia, výsledok 10:8 pre naše družstvo znamená ich prvé víťazstvo v tohtoročnej súťaži. Veríme, že ich povzbudí a čoskoro sa dočkajú aj ďalších.

Naše prvé družstvo vycestovalo na svoj zápas na horúcu pôdu do Baničného, bývalého SCP Ružomberok. Je to veľmi nevyspytateľné družstvo, ktoré pri optimálnej forme svojich hráčov dokáže poraziť kohokoľvek. Preto nastupovali naši hráči na zápas s rešpektom, ale zdravo vyhecovaný. V úvode začali lepšie domáci a hrozilo, že sa dostanú do trháku. Naši hráči však príkladne zabojovali a namiesto straty sa sami dostali do trojbodového vedenia 7:4. Keď sa už zdalo, že domácich dorazíme, stal sa pravý opak a do poslednej rundy sa išlo za nerozhodného stavu 7:7. Koncovku však zvládli naši hráči excelentne, v poslednej runde už domácim nepustili ani bod a odniesli si tak cenné víťazstvo v pomere 11:7.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

3.kolo, 13.-14.10.2017

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, po ktorom už žiadne z našich družstiev nezostalo bez prehry.

Už v piatok predohrávalo svoj zápas A-čko, ktoré privítalo súpera z Liptovských Sliačov. Hostia svoje prvé dva zápasy vyhrali najtesnejším rozdielom a aj na tento zápas nastupovali sebavedome. A hoci v zostave nášho družstva došlo k niektorým zmenám, aj naši hráči chceli potvrdiť výsledok z minulého kola. Úvod zápasu bol vyrovnaný a družstvá sa striedali v jednobodovom vedení. Za stavu 3:4 domáci získali 3 body a dostali sa do mierneho náskoku. A hoci hostia neskladali zbrane a pokúšali sa zvrátiť priebeh zápasu, domáci už náskok nepustili z rúk. Naopak, do konca stretnutia ho ešte navýšili a tak po víťazstve 11:7 zostali všetky body doma.

Naše zostávajúce družstvá odohrali svoje zápasy u súperov v sobotu. B-čko malo pred sebou derby s Dúbravou. Obidve družstvá boli zatiaľ 100%-né a tak sa čakalo, kto túto sériu potiahne ďalej. Lepšie začali domáci, keď hladko zvíťazili v obidvoch štvorhrách. Potom však zabrali aj naši hráči a nielenže vyrovnali stav stretnutia, ale po druhej runde sa dostali aj do vedenia 6:4. Druhá polovica stretnutia však vyšla lepšie domácim hráčom, ktorí z ôsmich stretnutí prehrali len dve a tak sa nakoniec mohli tešiť z najtesnejšieho víťazstva 10:8 oni.

C-čko vycestovalo na svoj zápas do Bobrovca. Aj tento zápas mal vyrovnaný úvod a až do polovice stretnutia živilo naše družstvo nádej na prvý bodový úspech v tejto sezóne. Od stavu 6:5 pre domácich však títo štyrmi jednoznačnými víťazstvami rozhodli zápas vo svoj prospech. Posledné zápasy už len kozmeticky upravili výsledok a tak naše družstvo opäť zaknihovalo prehru, tentokrát v pomere 7:11.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

2.kolo, 7.10.2017

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise druhým kolom, v ktorom sa pomer víťazstiev a prehier oproti minulému kolu otočil.

Po domácej prehre v minulom kole vycestovalo A-čko na svoj ďalší zápas do Ľubochne. A keďže súper utŕžil v minulom kole debakel, obidve družstvá tak mali čo naprávať. Zápas to bol mimoriadne vyrovnaný a až do polovice bolo stretnutie na vážkach. Dopomohlo k tomu aj to, že do stavu 5:4 pre domácich až 4 zápasy prehrali naši hráči v koncovke 2:3. Ani táto „šťastena“ však nezobrala našim hráčom vietor z plachiet. Od tohto stavu zobrali taktovku pevne do svojich rúk a šnúrou 7:2 dotiahli zápas do víťazného konca. Výsledok 11:7 a najmä víťazstvo je dobrou vzpruhou pred ďalším domácim zápasom, v ktorom privítame doteraz neporazené Liptovské Sliače.

Zostávajúce družstvá sa predstavili na domácich stoloch. B-čko privítalo súpera z Jamníka. Hoci naše družstvo stále nenastupuje v tej najsilnejšej a optimálnej zostave, nominovaní hráči podávajú slušné výkony a tie zatiaľ stačia na úspešné výsledky. Na rozdiel od minulého kola sa tentoraz naši hráči dostali už od úvodu do mierneho náskoku, ktorý v priebehu zápasu postupne zvyšovali. A hoci hostia v samotnom závere skorigovali nepriaznivý priebeh, zaslúžené víťazstvo domácich v pomere 11:7 to už neovplyvnilo.

C-čko nastúpilo na svoj zápas proti súperovi zo Závažnej Poruby. V domácom družstve sa predstavil aj Dano Urban, ktorý v posledných sezónach hosťoval práve u tohto družstva. Zápas bol síce v úvode vyrovnaný, ale od stavu 4:4 hostia šlipali na plyn. A keďže krok s nimi dokázal držať len náš navrátilec a ich bývalý hráč, zápas  tak neúprosne smeroval k neúspešnému výsledku. Konečné skóre 6:12 zrejme zodpovedá aj kvalite hráčskych kádrov.

Zaujímavosťou je fakt, že všetky tri družstvá dosiahli rovnaké skóre, ako v prvom kole, len A-čko ho obrátilo vo svoj prospech. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Sezóna začala, 1.kolo 30.9.2017

Posledným septembrovým dňom sa na Liptove rozbehli súťaže v stolnom tenise. Pre náš klub je to jubilejná sezóna, keď sa už štyridsiaty krát nepretržite aspoň jedno z našich družstiev zapojí do oficiálnych súťaží. Vzhľadom na problémy v hráčskom kádri budú tentokrát v súťažiach účinkovať tri naše družstvá, čo je pokles o jedno oproti minulým sezónam. Na tejto stránke vám budeme prinášať komentáre k jednotlivým stretnutiam a tiež aj výsledky rôznych turnajov, ktorých sa naši hráči zúčastnia. Prvé zápasy v sezóne priniesli nasledovné výsledky:

Na domácich stoloch sa predstavilo A-čko, ktoré privítalo súpera z Bešeňovej. Naše družstvo síce zostúpilo zo 4.ligy a hralo doma, ale hostia sa posilnili o kvalitného hráča, a tak zápas nemal vyloženého favorita. Tomu zodpovedal aj úvod zápasu. Obidve štvorhry boli veľmi vyrovnané a aj sa skončili zmierlivo, ale potom prišla katastrofa. Ani nie tak výkonom, ale výsledkami určite. Priebeh zápasov vyrovnaný, ale body si pripisovali len hostia. A tak nečudo, že na ukazovateli bolo už hrozivých 1:7 a vyzeralo to na poriadny debakel. Potom sa však predsa len presadili aj naši hráči a zápas ešte zdramatizovali. Hostia si však už získaný náskok ustrážili a tak sme sezónu začali domácou prehrou 7:11.

Ostatné naše družstvá sa predstavili u svojich súperov. B-čko na svoj prvý zápas vycestovalo do Bobrovca. Je to súper, s ktorým veru nemáme najlepšiu bilanciu a moc nám svojím štýlom nesedí. Navyše naše družstvo nemohlo kvôli pracovným povinnostiam ani nastúpiť v kompletnom zložení. Možno práve táto skutočnosť vyburcovala našich hráčov ku kvalitnému výkonu, ktorý podložili aj bodovo. Domáci sa síce dostali od začiatku do vedenia a dokonca ho natiahli až na 3 body (7:4), od tohto stavu však už získali len jeden bod a naši hráči až 6, čo rozhodlo o ich najtesnejšom víťazstve 10:8.

Posledné naše družstvo C-čko vycestovalo na prvý zápas do Nižnej Boce. Vzhľadom na posuny v zostavách nastúpili za naše družstvo hráči, ktorí až na jedného vlani hrávali nižšiu súťaž. Navyše domáci skončili vlani na druhom mieste a tak bol favorit jasný. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, keď sa domáci po dvoch rundách dostali do vysokého vedenia 9:1. Napriek tomu však naši hráči ani za tohto nepriaznivého stavu neskladali zbrane a bojovali o každý bodík. Nakoniec dosiahli celkom prijateľnú prehru 6:12.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Ocenenie medailistov

Na vylosovaní novej sezóny okresných súťaží dňa 19.9.2017 prevzal z rúk člena VV OSTZ Liptovský Mikuláš a predsedu ŠTK p. Dušana Kuba predseda nášho klubu Ján Oško pohár za druhé miesto, ktoré v 6.lige získalo družstvo Ľubeľa „B“. Po treťom mieste v sezóne 2015/16 je to postup o jednu priečku a tak hráčom, ktorí sa o tento úspech pričinili, srdečne gratulujeme. Zároveň chceme všetkým hráčom nášho klubu popriať do novej sezóny veľa úspechov, aby ich hra bavila a v zápasoch odovzdali to, čo v nich naozaj je.

 

Začína nová sezóna

Po dlhej vlaňajšej sezóne a krátkom oddychu už začíname s prípravou na novú sezónu 2017/18. Vzhľadom na hráčsky káder sa po rokoch opäť vraciame k trom družstvám, ktoré budú hrať od 5.ligy po 1.triedu. Veríme, že sezóna nebude taká turbulentná a že sa v nej družstvám bude primerane dariť. Dobré výsledky bývajú spravidla podložené kvalitným tréningom. Preto pripomíname, že tréningy bývajú v tradičných termínoch utorok/štvrtok/sobota. Začiatky tréningov sú momentálne o 19.00hod, postupne sa bude začiatok posúvať k tradičnému času 17.30hod.

Pred sezónou došlo v klube k nečakanému oslabeniu nášho kádra, keď do konkurenčného klubu ŠK-ST Liptovský Mikuláš prestúpila naša dlhoročná jednotka Mário Humený. Napriek tomu, že nás táto strata neteší, prajeme mu aj v novom pôsobisku veľa úspechov!

Baráž o 5.ligu, 20.5.2017

B-čko bolo posledné družstvo nášho klubu, ktoré ešte pred týmto víkendom nemalo ukončenú sezónu. Ako druhé družstvo zo 6.ligy malo právo bojovať o postup do 5.ligy v baráži, ktorá sa uskutočnila v Liptovskom Jáne. Tu sa o 10.00hod stretli z družstvom ŠKST Ružomberok E, ktoré skončilo rovnako na druhom mieste, ale v 6.lige okresu Ružomberok. Zápas však naši hráči vôbec nezačali dobre a po prehratých štvorhrách sa súper hneď v úvode dostal do 3-bodového vedenia, z nášho pohľadu 2:5. Ani tento nepriaznivý vývoj však našich hráčov neodradil a po 4-bodovej šnúre sa dokonca dostali do vedenia 6:5. V ďalšom priebehu sa však už žiadnemu z družstiev nepodarilo odskočiť od súpera a tak sa zápas skončil remízou 9:9. O víťazovi preto musel rozhodnúť až pomer setov, ktorý bol žiaľ v neprospech nášho družstva. A tak do finále baráže proti domácemu družstvu z Liptovského Jána postúpilo družstvo ŠKST Ružomberok E. V ňom to však bola až nečakane jednoznačná záležitosť našich premožiteľov, ktorí domácim nedali žiadnu šancu a víťazstvom 10:2 si vybojovali právo postupu do 5.ligy.

Vzhľadom na to, že minulý týždeň zostúpilo do 5.ligy naše A-čko, bola pred touto barážou dilema, či vôbec do tejto baráže ísť. Mať totiž v jednej súťaži dve družstvá, ktoré tam nechcú byť iba do počtu, je veľmi náročné a vyžaduje si to široký a kvalitný káder 5-6 hráčov pre každé družstvo. Chlapci si však chceli vyskúšať svoje sily a porovnať sa so súpermi, s ktorými sa nestretávajú často. A veru nechýbalo im moc, aby z toho bol minimálne postup do finále. Aj napriek tomu, že v baráži naše družstvo neuspelo, nie sme z výsledku sklamaní. Život nakoniec sám vyriešil dilemu dvoch našich družstiev v jednej súťaži.

Výsledky baráže o 5.ligu si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Baráž o 4.ligu, 13.5.2017

Tento rok sa snáď proti nášmu klubu spriahli všetky pozemské aj nadpozemské sily a pokazilo sa všetko, čo sa mohlo. A tak nečudo, že nakoniec sa splnili predpoklady, že o účasť v 4.lige pre nasledujúcu sezónu sme museli bojovať v baráži. Tá sa odohrala v našej telocvični a mala dve časti. V prvom zápase sa o 10.00hod stretli druhé družstvá z 5.ligy Liptov (Biely Potok) a z 5.ligy Orava (Oravská Lesná „B“). Súboj to bol veľmi vyrovnaný a hoci takmer celý čas boli vo vedení hráči z Oravskej Lesnej, v závere sa hráčom Bieleho Potoka podarilo vyrovnať na konečných 9:9 a tak o víťazovi rozhodol až pomer setov. Aj tu to bolo veľmi tesné, ale rozdiel 3 setov nakoniec posunul do finále družstvo z Bieleho Potoka. S týmto družstvom sa potom o 15.00hod stretlo naše družstvo a víťaz tohto zápasu má zaručenú účasť v 4.lige aj v nasledujúcej sezóne. Úvod zápasu bol vcelku vyrovnaný, po štvorhrách bolo 1:1 a po prvej runde 3:3. V druhej runde sa však hosťom podaril mierny 2-bodový trhák a hoci sa naši hráči všemožne snažili, tento rozdiel sa im už do konca zápasu zmazať nepodarilo. Konečný výsledok 7:10 tak znamená, že po roku si naše prvé družstvo opäť zahrá „len“ 5.ligu Liptov a vo 4.lige ich nahradí Biely Potok. Hoci sme z výsledku a zostupu smutní, súperovi musíme zagratulovať nielen k víťazstvu a postupu, ale aj k predvedenej hre a popriať mu v nastávajúcom ročníku viac úspechov, ako sme dosiahli v končiacej sa sezóne my.

Ako sme už avizovali po skončení základnej časti, účasť v baráži o 5.ligu si druhým miestom v 6.lige zabezpečilo aj naše B-čko. Tá sa uskutoční o týždeň v Liptovskom Jáne za účasti domáceho družstva, nášho B-čka a ŠKST Ružomberok E. A tak budeme držať našim chlapcom palce, aby podali dobrý výkon a dosiahli lepší výsledok, ako ich kolegovia z A-čka.

Výsledky baráže o 4.ligu si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

22.kolo, 24.-25.3.2017

Týmto víkendom sa uzatvorili dlhodobé majstrovské súťaže, v ktorých účinkovali naše družstvá. Aj napriek tomu budú možno dve z nich ešte hrať barážové zápasy o udržanie sa resp. postup do vyššej súťaže. Ako k tomu došlo sa dočítate v komentároch nižšie.

V piatok odohrali dve z našich družstiev svoje posledné zápasy u súperov. D-čko nastúpilo vo Veternej Porube a tento zápas im moc nevyšiel. Aj keď domáci boli jasný favorit a naše družstvo ani nenastúpilo v zvyčajnej zostave, zisk len dvoch bodov je miernym sklamaním. Najmä keď okrem týchto bodov len v pár zápasoch dokázali naši hráči hrať vyrovnané partie so súperom. Zrejme sa na hráčoch prejavila fyzická aj psychická únava z dlhej sezóny, ktorá však napriek tomuto výsledku bola historicky ich najlepšou. Vo svojej tretej sezóne sa konečne dokázali odlepiť z posledného miesta a dostať za seba až tri družstvá, čo pred sezónou naozaj nikto nečakal. Veríme, že tento výsledok ich nakopne do ďalšej práce, aby v nastávajúcej sezóne potvrdili svoj progres a skúsili potrápiť aj družstvá, ktoré v tejto sezóne skončili pred nimi.

C-čko vycestovalo do Jamníka a vo svojom poslednom zápase taktiež nepredviedlo nič svetoborné. Tentokrát to nebol len tradične slabší úvod, po ktorom sa často dokázali vrátiť do hry, ale celý zápas sa tiahol v negatívnom duchu. Len niektoré duely boli vyrovnanejšie a tak nečudo, že konečný výsledok 4:14 bol jedným z najhorších v tejto sezóne. Tri prehry z posledných troch zápasov trošku skresľujú celoročnú prácu družstva, ktoré v najsilnejšej zostave dokázalo poraziť ktorékoľvek družstvo, ale naopak v slabšej zostave dokázalo taktiež s ktorýmkoľvek družstvom aj prehrať. Najmä táto kolísavosť výkonov spôsobila, že družstvo nedokázalo obhájiť tretie miesto z vlaňajšej sezóny, čo však ani nebol primárny cieľ. Vzhľadom na vývoj v ostatných súťažných triedach mali totiž prioritu pri zostavovaní tímov na jednotlivé zápasy iné družstvá a pri takejto filozofii je prakticky nemožné udržať konzistenciu výkonov družstva na vysokej úrovni.

V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy naše prvé dve družstvá. A-čko v 4.lige ešte malo teoretickú šancu postúpiť o jednu priečku vyššie, ale ako sme písali už po minulom kole, prakticky nebolo o čo hrať. Navyše dlhodobé aj krátkodobé zdravotné problémy takmer úplne zdecimovali toto družstvo a tak na posledný zápas musel nastúpiť „načierno“ aj mladý Miško Javorek na registračku Tomáša Gejdoša. Samozrejme, takáto zostava nemala najmenšiu nádej na úspech proti Valaskej Dubovej, ktorá v odvetných zápasoch len 1-krát okúsila prehru. Preto aj tento zápas všetci jeho aktéri poňali skôr exhibične a viac ako svojmu zápasu sa venovali tomu, čo sa deje na vedľajších stoloch. Konečný výsledok 4:14 nás síce neteší, ale ani prípadné víťazstvo by nezmenilo nič na tom, že naše družstvo obsadilo 9.priečku a bude čakať, ako sa vyvinie situácia vo vyšších súťažných triedach. Pravdepodobnosť, že o udržanie 4.ligy bude musieť bojovať v baráži, je 50 na 50. Preto ešte netreba odložiť raketu do kúta, ale pripraviť sa zodpovedne na túto alternatívu, aby sme aj o rok mohli bojovať v krajskej súťaži.

V najsledovanejšom zápase tohto kola z pohľadu našich družstiev privítalo B-čko v priamom súboji o druhé miesto susedov z Partizánskej Ľupče. Pri rovnosti bodov a víťazstve v prvom vzájomnom zápase stačili nášmu družstvu na splnenie cieľa aj remíza, navyše hosti pricestovali na zápas bez svojho najlepšieho hráča. Aj napriek týmto skutočnostiam, ktoré nám hrali do karát, to bol veľmi vyrovnaný súboj a o výsledku sa rozhodlo až v samom závere. Úvod síce vyšiel lepšie nášmu družstvu, ktoré sa dostalo do vedenia 4:2, hostia však dokázali otočiť na 5:7 a pred poslednou rundou sme ešte stále strácali dva body - 6:8. Záver však v dramatických koncovkách zvládli lepšie naši hráči, ktorí šnúrou troch víťazstiev otočili na 9:8 a aj keď posledný duel zvládli lepšie hostia, konečný výsledok 9:9 znamená, že naše družstvo obsadilo 2.miesto a vybojovalo si právo účasti v baráži o postup do 5.ligy. Tá sa bude odohrávať následne po baráži o 4.ligu, a tak je možné, že v rozpätí siedmich dní budú v týchto barážach účinkovať až dve naše družstvá.

Takže hoci toto kolo bolo posledné, dve z našich družstiev si ešte môžu sezónu predĺžiť. Uvidíme v nastávajúcich dňoch a týždňoch, ako sa vyvinie situácia vo vyšších súťažiach a podľa toho sa budú musieť naše družstvá zariadiť. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

21.kolo, 16.-18.3.2017

S blížiacim sa koncom súťaží úspešnosť našich družstiev klesá, čo neveští nič dobrého. Aký je vývoj v jednotlivých súťažných triedach, sa dočítate nižšie.

Už vo štvrtok odohralo svoj zápas A-čko, ktoré zavítalo k lídrovi a už istému víťazovi súťaže do Ružomberka. Naše družstvo síce nastúpilo v mierne pozmenenej zostave, ale keďže posledné zápasy súperovi nečakane nevyšli na 100%, dúfali sme v kútiku duše v dobrý výsledok. Na našu smolu, v tomto zápase to však bolo úplne iné. Úvod síce vyšiel našim hráčom nad očakávanie, keď viedli 2:1 aj 3:2, potom ale domáci hráči zabrali na plné obrátky a nedali nášmu družstvu najmenšiu nádej na dobrý výsledok. Zo zostávajúcich trinástich duelov totiž získali naši hráči už len dva a zapísali si tak rovnakú prehru ako v prvom vzájomnom zápase - 5:13. Vzhľadom na výsledky ostatných zápasov v tomto kole a predpokladané výsledky v kole poslednom to s najväčšou pravdepodobnosťou znamená, že naše družstvo obsadí 9.priečku. Tá môže znamenať účasť v baráži s druhými družstvami 5.líg z Liptova a Oravy. To sa však dozvieme až po barážach vo vyšších súťažiach.

V sobotu sa u súpera predstavilo B-čko, ktoré v derby zápase zavítalo do Dúbravy. Aj napriek spackanému zápasu v minulom kole naši hráči ešte stále bojujú o 2.miesto, zaručujúce účasť v baráži o postup do 5.ligy. Tomu zodpovedal aj začiatok zápasu, keď perfektne zvládli jeho úvod a dostali sa do vedenia 5:0. Domáci však neskladali zbrane a postupne znížili až na rozdiel jediného bodu – 6:7. Záver však zvládli naši hráči na jednotku a všetky zostávajúce duely už patrili im. Víťazstvom 12:6 si tak udržali šancu na celkové 2.miest. O to sa pobijú v poslednom kole v priamom súboji s Partizánskou Ľupčou, pričom im na to stačí aj remíza.

V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy aj obidve naše zostávajúce družstvá. C-čko v ďalšom derby zápase  privítalo susedov z Dúbravy. Kým naše družstvo hrá bez mimoriadnych tlakov, hostia sa chcú vyhnúť posledným dvom miestam a zaručiť si účasť v 1.triede aj v nasledujúcom ročníku. Napriek tomu však tento duel zvládli lepšie hosťujúci hráči. Viaceré vyrovnané duely v úvode zvrtli vo svoj prospech a zrazu bol stav 1:7. Naši hráči síce ešte znížili na 4:7, šnúrou troch bodov však hostia dotiahli zápas do víťazného konca, ktorý nezmarili ani posledné tri prehry v zostávajúcich dvojhrách. Táto prehra znamená, že naše družstvo obsadí bez ohľadu na výsledok v poslednom kole konečné 5.miesto.

Posledné naše družstvo D-čko privítalo družstvo z čela tabuľky a to Bobrovec. Aj keď nemožno našim hráčom uprieť snahu, kvality súperových hráčov sú u väčšiny z nich na vyššej úrovni. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, ktorí hostia viac-menej v pohode kontrolovali a zápas dotiahli do víťazného konca. Napriek tomu je konečný výsledok 6:12 výrazným zlepšením oproti prvému vzájomnému duelu.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

20.kolo, 11.3.2017

Všetky súťaže sa dostávajú do finálnej fázy a dvom z našich družstiev ide o veľa. A-čko sa snaží vyhnúť baráži a B-čko sa po dlhšom období snaží o postup do 5.ligy. Ako sa im v tomto kole darilo a tiež aj ostatným naším družstvám, sa dozviete nižšie.

V 4.lige je od 3. po 9. miesto veľká tlačenica, keď až sedem družstiev je v rozmedzí jedného bodu. V konečnom zúčtovaní môže hrať veľkú rolu každý bod a tak všetky družstvá oň urputne bojujú. Naše A-čko privítalo v tomto kole druhé družstvo v súťaži Černovú, s ktorou im to dlhodobo moc nejde. Aj napriek tomu domáci hráči nastúpili na zápas s veľkým odhodlaním pokúsiť sa vybojovať aspoň remízu. Úvod zápasu im však moc nevyšiel a hostia sa dostali do vedenia 1:4. Aj keď naši hráči vyrovnali na 4:4, hostia sa znovu odskočili na 4:5 a neskôr ešte 5:7 a zo zápasom to veru nevyzeralo dobre. V závere sa však naši hráči vypli k skvelým výkonom a nakoniec dokázali nielen zrovnať stav zápasu, ale ho dokonca úplne obrátiť vo svoj prospech. Konečný výsledok 10:8 je sladkou odmenou za nezlomnú vôľu a bojovnosť všetkých hráčov pobiť sa o výsledok. Bude však potrebné potvrdiť ho aj v dvoch zostávajúcich zápasoch, hoci súperi budú z tých najsilnejších. Žiadny zápas však nie je vopred prehratý a pri troške šťastia je možné aj s týmito súpermi uhrať nejaké body. Uvidíme, ako sa to podarí.

V druhom domácom zápase B-čko privítalo Iľanovo. Je to veľmi nevyspytateľný súper, ktorý v najsilnejšom zložení má šancu zdolať ktorékoľvek družstvo v súťaži. Po predohrávke, v ktorej vedúce družstvo z Nižnej Boce zaváhalo v Partizánskej Ľupči, sa už druhýkrát v sezóne dostali naši hráči do pozície, že boj o titul majú vo svojich rukách a dokonca si môžu dovoliť aj stratu jedného bodu. Ako predtým, aj tentokrát však zakopli hneď po získaní výhody. Začali to už úvodné štvorhry, ktoré obidve prehrali a hoci sa snažili zmazať túto stratu, najtesnejšie sa dostali na stav 5:6. Záver zápasu im však vôbec nevyšiel, keď možno aj pod vidinou blížiacej sa prehry a straty titulu strácali istotu svojich úderov a naopak súper hral uvoľnene. Výsledkom tak bola prehra 6:12, ktorá v kombinácii s ostatnými výsledkami znamená, že najlepšie môže naše družstvo skončiť len na 2.mieste a bojovať tak v baráži o postup do 5.ligy. Na to však ešte musí uhrať zostávajúce dva zápasy s Dúbravou a Partizánskou Ľupčou. Budeme im držať palce, aby si aspoň takúto možnosť vybojovali.

V 2.triede, v ktorej účinkuje naše D-čko, je prihlásených len 11 družstiev a tak má jedno z nich vždy voľno. To tentokrát pripadlo na naše družstvo, takže hráči si mohli trošku oddýchnuť a pripraviť sa na posledné dva zápasy v tomto súťažnom ročníku.

U súperov sa tak predstavilo len jedno naše družstvo, a to C-čko, ktoré odohralo svoj zápas v Iľanove. Už skoro tradične prehraté obidve štvorhry hneď od úvodu postavili naše družstvo do pozície doháňajúceho. Hoci sa do polovice zápasu držali len v miernej 2-bodovej strate, následná šnúra piatich bodov definitívne ukončila snahu našich hráčov o akýkoľvek zvrat v zápase. Posledné dvojhry už len kozmeticky upravil konečný výsledok zápasu na 6:12. Táto prehra znamená, že už ani teoreticky nemôže naše družstvo obhájiť vlaňajšie tretie miesto v súťaži. Dokonca to bude ešte boj aj o to 4.miesto, na ktoré teraz stráca naše družstvo jeden bod. Uvidíme, ako sa im bude dariť v zostávajúcich zápasoch.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

19.kolo, 3.-4.3.2017

Dve výhry 10:8 a dve prehry 7:11, taká je bilancia našich družstiev v tomto kole. Ktoré z družstiev sa tešilo a ktoré smútilo, sa dozviete v komentároch nižšie.

V piatok odohralo svoj zápas A-čko, ktoré zavítalo ku geograficky najbližšiemu súperovi do Liptovského Mikuláša. A tento zápas len potvrdil, že v odvetnej časti to našim hráčom moc nejde, najmä zápasy u súperov. Kým v prvých zápasoch na domácich stoloch sme dokázali týchto kvalitných súperov zdolať, v odvetách sa nám nedarí dosiahnuť kýžený výsledok. Aj tento zápas začali naši hráči zle, keď hneď v úvode nabrali 4-bodovú stratu. Hoci sa neustále snažili niečo zo zápasom spraviť, domáci hráči si získaný náskok nielen udržiavali, ale ho aj postupne zveľaďovali a tak ho naši hráči až v závere dokázali aspoň skorigovať na vcelku prijateľných 7:11. Ale stále je to len prehra, ktorá nás opäť posúva na 9.miesto, aj keď strata na 3. družstvo je len 2-bodová. Posledné tri zápasy však odohráme s družstvami, ktoré sú na čele tabuľky a uvidíme, či vôbec dokážeme z týchto zápasov vydolovať nejaký bod.

Na druhý deň v sobotu odohralo na tých istých stoloch svoj zápas aj B-čko, ktoré sa stretlo s rezervou Liptovského Mikuláša. A opäť ako v prvom vzájomnom zápase to bol súboj našich štyroch hráčov proti dvom domácim. Tí síce tiež nastúpili štyria, ale pri všetkej úcte ku športovým kvalitám zvyšnej dvojice, takýto hráči nesmú získať v zápase s nami ani bod! Zato prvá dvojica dávala našim hráčom riadne zabrať. Našťastie, hneď v úvodnej runde dokázal L.Kandera poraziť Z.Kubíka najtesnejšie 3:2 a tak na víťazstvo stačilo našim hráčom získať „povinné“ body z dvojicou výkonnostne slabších hráčov súpera. To sa im aj podarilo, aj keď koniec zápasu bol možno viac dramatický, ako sme predpokladali. Víťazstvo 10:8 tak stále udržiava naše družstvo v boji o titul.

V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy aj obidve naše zostávajúce družstvá. C-čko privítalo svojho tabuľkového suseda Liptovskú Porúbku. Aj keď súper je v tabuľke nad nami a šanca dostihnúť ho je len teoretická, chceli mu naši hráči ukázať, že herne nie sme horší. A keďže aj súper neprišiel k nám na výlet, bol z toho zaujímavý zápas. V radoch hostí nastupuje v odvetách Patrik Kováč, ktorý ešte v minulej sezóne hrával aj 3.ligu, takže poraziť ho v tejto súťaži je asi nad sily všetkých hráčov. Ostatní jeho spoluhráči sú však poraziteľní a presne to v tomto zápase dokázali naši hráči. Vyrovnanými výkonmi zmazali vysokú kvalitu jedného hráča súpera a dokázali tak vybojovať veľmi cenné víťazstvo 10:8. Ak chcú naši hráči udržať pekné 4.miesto, musia po nečakaných prehrách bodovať aj so súpermi z čela tabuľky. A to sa im veru darí, veď dokázali poraziť všetkých súperov nad nimi.

Posledné naše družstvo D-čko privítalo vedúce družstvo celej súťaže Smrečany-Žiar. Herné majstrovstvo je u hráčov súpera na omnoho vyššej úrovni oproti našim hráčom a tak tento zápas mal mať jednoznačný priebeh. A skutočne prvá polovica tomu aj nasvedčovala, keď sa hostia dostali do pohodlného náskoku 0:9. Domácim hráčom slúži ku cti, že ani za tohto nepriaznivého stavu nehodili flintu do žita, ale práve naopak, bojovali o každý bodík. A tak v ďalšom priebehu postupne získavali bod po bode, až sa konečné skóre zastavilo na stave 7:11, čo je so súperom takého rangu veľmi dobrý výsledok.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

18.kolo, 25.2.2017

Pred dvomi týždňami štyri výhry, minulý týždeň tri a teraz len dve. Uvidíme v ďalšom kole, či krivka výhier bude ešte klesať, alebo sa zodvihne, čo by sme si určite všetci priali. Tu je prehľad zápasov tohto kola.

A začnime víťazstvami, ktoré zhodou okolností dosiahli družstvá, hrajúce svoje zápasy na domácich stoloch. V dôležitom zápase privítalo A-čko družstvo z Dlhej nad Oravou. Súper bol síce v tabuľke pod nami, ale v odvetách sa nášmu družstvu moc nedarí a tak je každý zápas tak trošku bojom. Tentokrát sme však začali dobre a po dlhej dobe naši hráči vyhrali obidve štvorhry, hoci v obidvoch to bolo tesné. To vlialo našim hráčom sebadôveru a aj keď sa v prvých dvojhrách hostia ešte držali na dostrel, v ďalšom priebehu už naši hráči predsa len potvrdili svoje kvality. Postupne zvyšovali rozdiel v skóre a hoci záver patril hosťom, tí dokázali už len kozmeticky upraviť výsledok. Hladké víťazstvo 12:6 tak dáva veľkú nádej na udržanie tejto súťaže aj do nasledujúcej sezóny.

V druhom domácom zápase B-čko privítalo Demänovú. Keďže súper je výkonnostne omnoho nižšie, zápas mal očakávaný priebeh. Sem-tam boli niektoré sety vyrovnanejšie, ale keď bolo treba, zapli naši hráči na vyššie obrátky a nedovolili hosťom získať ani bod. Konečný výsledok 18:0 hovorí za všetko.

U súperov sa predstavili naše dve zostávajúce družstvá, zhodou okolností obidve v Závažnej Porube. O 14.00 odohralo svoj zápas D-čko avšak po dvoch výhrach dnes padla kosa na kameň. Pravdou je, že naše družstvo opäť nenastúpilo v optimálnej zostave, ale zisk len jediného bodu a dokopy siedmich setov nie je dobrá vizitka. Faktom však je aj to, že súper s veľkou pravdepodobnosťou skončí v tabuľke na 3.mieste a to sú pre našich hráčov ešte stále nedosiahnuteľné méty. Takže prehra 1:17 je síce veľmi vysoká, ale tento súper je predsa len iného kalibru.

Po tomto zápase nastúpili proti sebe družstvá z tých istých klubov, hrajúce o jednu súťažnú triedu vyššie. Na poslednú chvíľu nemohol nastúpiť za naše C-čko B.Kubík a tak zostal z D-čka M.Javorek. Na nálade nepridali ani prehraté obidve štvorhry, ale naše družstvo aj napriek tomu neskladalo zbrane a bojovalo o výsledok až do konca. Posledné dve dvojhry však získali vo svoj prospech domáci a tak si naše družstvo odviezlo domov najtesnejšiu prehru 8:10. Keď sa pozrieme na ich posledné výsledky, pripomína nám to Jánošíka; bohatým (družstvá z čela tabuľky) berieme, chudobným (družstvá na konci tabuľky) dávame. Len aby sme preto raz neodvisli na šibenici!

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

17.kolo, 17.-18.2.2017

Nejaký neznámy „vírus“ sa asi prehnal našou dedinou, lebo spôsobil veľkú šarapatu v radoch našich hráčov. Takmer všetky družstvá museli nastúpiť v silne kombinovaných zostavách. Našťastie, až na jedno, zvládli túto nečakanú prekážku bravúrne.

V piatok odohralo svoj zápas A-čko, ktoré sa predstavilo v Lokci. Kríza, ktorá v odvetách na naše družstvo doľahla, sa prejavila aj v tomto zápase. Hráči sa ani nenazdali a zápas prehrali 6:12. Ešteže aspoň cesta prebehla bez problémov.

V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce tri družstvá. U súpera sa predstavilo B-čko, ktoré nastúpilo na svoj zápas v Hybiach. Súper je síce v dolnej polovici tabuľky, ale na svojich stoloch dokázal obrať o body aj dvoch ašpirantov na prvenstvo, preto mali naši hráči pred týmto súperom zdravý rešpekt. A veru tento zápas to bol diametrálne odlišný od prvého vzájomného zápasu, ktorí naši hráči bez problémov zvládli. V tomto zápase sa urputne bojovalo o každý bodík. V strede duelu si síce naši hráči vybudovali dvojbodový náskok 5:3, ale domáci dokázali vyrovnať na 8:8 a tak sa o výsledok bojovalo až do poslednej dvojhry. Zápas sa nakoniec skončil šťastne pre naše družstvo, ktoré vybojovalo najtesnejšiu výhru 10:8. Rozhodli o tom najmä výborné výkony J.Urbana a L.Kanderu, ku ktorým sa síce skromnejšie, ale v správnu chvíľu pridali aj ostatní spoluhráči.

Zostávajúce dve družstvá odohrali svoje zápasy na domácich stoloch. C-čko privítalo tabuľkového aj geografického suseda z Partizánskej Ľupče a chcelo mu vrátiť vysokú prehru z prvého vzájomného zápasu. A zápas veru začali skvele, keď z prvých ôsmich duelov prehrali len jediný a dostali sa tak do pohodlného vedenia 7:1. Keďže hostia sa ani v zostávajúcich dvojhrách nezmohli na ktovieaký odpor, zápas sa skončil až nečakane vysokým, ale spravodlivým víťazstvom nášho družstva v pomere 14:4. Škoda niektorých nečakaných zaváhaní v predchádzajúcich kolách. Aj keď je do konca súťaže ešte pár kôl, medaila visí zrejme príliš vysoko a museli by nám k nej pomôcť aj zaváhania konkurentov. Uvidíme!

D-čko privítalo posledné družstvo celej súťaže Veternú Porubu B a vzhľadom na kvalitu kádrov ale aj postavenie družstiev v tabuľke sme od nášho družstva očakávali „povinné“ víťazstvo. Pravdu povediac, pred takouto úlohou ešte naši hráči nestáli a bolo zaujímavé sledovať, ako sa s ňou vyrovnajú. Navyše na zápas nastúpili v silne kombinovanej zostave, takže pred zápasom bola v ich radoch aj mierna nervozita. Tá ale rýchlo opadla po prvých loptičkách a zápas zobrali pekne zostra do svojich rúk. Od stavu 3:2 to bol skutočne koncert našich hráčov a bolo naozaj vidieť, ako im prvé víťazstvá dodali sebavedomie do ďalšieho priebehu. Aj hráči, ktorí hrávajú menej, dokázali predviesť vo svojich dvojhrách pekné akcie a hoci sa nevyhli aj kiksom, dokázali sa proti súperom presadiť svojou hrou. A to je veľmi cenný poznatok aj pre nich samotných. Víťazstvo 14:4 a postup na priebežné 8.miesto v tabuľke sú odmenou pre všetkých, ktorí sa okolo tohto družstva točia.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

16.kolo, 9.-11.2.2017

Po nezdare v minulom kole sme došlo k totálnemu obratu a všetky naše družstvá zaznamenali víťazstvá. Ako k tomu došlo, sa dočítate nižšie.

Už vo štvrtok predohralo svoj zápas naše D-čko, ktoré malo v susedskom derby odohrať svoj zápas v Dúbrave. Kvôli problémom s ich hracou miestnosťou sa však tento zápas hral v našej telocvični a tak hoci sme boli v zápise uvedení ako hostia, boli sme fakticky domáci. Družstvá pred týmto zápasom delil len jeden bod a tak každé z nich chcelo zvíťaziť a odpútať sa od súpera resp. ho predbehnúť. Tomu zodpovedali aj zostavy, keď sa oproti prvému vzájomnému zápasu obidve družstvá posilnili. Táto zmena však viac prospela nášmu družstvu, ktoré sa od úvodu dostalo do tesného vedenia a hoci „domáci“ neustále doťahovali, v strede zápasu naši hráči šnúrou piatich bodov vo svoj prospech prakticky rozhodlo o víťazovi. V posledných zápasoch sa už body delili rovnomerne a tak si naše družstvo zaknihovalo ďalšie víťazstvo, tentokrát v pomer 12:6. Vzhľadom na to, s akými súpermi sa ešte jednotlivé družstvá stretnú, je tu reálna šanca posunúť sa v tabuľke o jedno miesto nahor.  Samozrejme, to je len teória, ktorú musia hráči potvrdiť aj v praxi.

V tomto kole sa tak u súpera predstavilo len naše C-čko, ktoré v sobotu zavítalo do Liptovského Petra. Jeho hráči hrajú štýlom, ktorý našim hráčom moc nevyhovuje, navyše naše družstvo nenastupovalo na tento zápas v optimálnej zostave. Preto sa očakával vyrovnaný súboj, čo sa aj do bodky potvrdilo. Našťastie, hneď v úvodnej runde naši hráči získali mierny dvojbodový náskok vďaka lepšie zvládnutým koncovkám rozhodujúcich setov. A hoci sa domáci všemožne snažili, naši hráči si tento ťažko vybojovaný náskok udržiavali až do konca zápasu. Po poslednej dvojhre tak boli spokojnejší naši hráči, ktorí si domov odviezli najtesnejšie víťazstvo 10:8.

V sobotu odohrali svoje zápasy na domácich stoloch zostávajúce dve družstvá. Vo 4.lige privítalo A-čko súpera zo Sedliackej Dubovej a po troch prehrách chceli naši hráči opäť bodovať, najlepšie naplno. Oproti prvému vzájomnému zápasu, v ktorom sme vysoko zvíťazili, však hostia výrazne pozmenili svoju zostavu. Navyše naše družstvo sa zosunulo do nebezpečnej blízkosti spodných priečok a naopak hostia sa viezli na víťaznej vlne. Preto bol tento zápas mimoriadne dôležitý a body z neho by mohli jednému alebo druhému družstvu veľmi pomôcť. Zápas lepšie začali hostia, ktorí sa v úvode dostali do dvojbodového vedenia - 1:3. Potom však šnúrou šiestich bodov domáci otočili vývoj zápasu vo svoj prospech – 7:3 a aj 8:4. Ani to však nebol rozhodujúci moment, lebo hosti bojovali ako o dušu a pred poslednou dvojhrou znížili na rozdiel jediného bodu - 9:8. Poslednú dvojhru však ubojoval náš hráč a tak si naše družstvo pripísalo najtesnejšiu, ale veľmi cennú výhru 10:8. Hoci sme razom poskočili na 5.miesto, rozdiely medzi družstvami v strede tabuľky sú minimálne a tak predpokladáme, že to bude boj až do posledného kola.

Po minulotýždňovom neúspechu a skomplikovaní si boja o celkové víťazstvo malo v tomto kole B-čko dobrú príležitosť otriasť sa z prehry a opäť nadobudnúť stratené sebavedomie. Ich súperom bolo totiž družstvo z Jamníka, ktoré sa nachádza na spodných priečkach tabuľky. Samozrejme, žiadneho súpera neradno podceňovať a tak aj naši hráči nastúpili na zápas koncentrovane, hoci bolo ešte u nich badať sklamanie z poslednej prehry. Tento súboj sa však od úvodu niesol podľa papierových predpokladov a len sem-tam niektorí z našich hráčov nedotiahol svoju dvojhru do víťazného konca. Takémuto priebehu zodpovedal aj konečný výsledok 14:4 v prospech nášho družstva.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

15.kolo, 2.-4.2.2017

Keďže viacerí z hráčov sa v sobotu (samozrejme aj so svojimi polovičkami) zúčastnili 2.školského plesu v Ľubeli, museli si niektoré družstvá svoje zápasy predohrať. Preto bolo toto kolo rozťahané na tri dni, ale podľa dosiahnutých výsledkov by sa dalo nazvať aj „čiernym piatkom“ našich družstiev.

Už vo štvrtok predohrávalo svoj zápas D-čko, ktoré na domácich stoloch privítalo svojho tabuľkového aj geografického suseda z Vlách. Hostia sú v tabuľke nečakane nízko a naopak naše družstvo sa oproti minulým sezónam posunulo o pár miest nahor a tak sa črtal zaujímavý súboj. Hoci bola taká možnosť, domáci nenastúpili v najsilnejšej možnej zostave, čo malo asi najväčší vplyv na výsledok. V úvode totiž bodoval z domácich hráčov len G.Kovács a hoci sa v druhej polovici zápasu pridali aj S.Obrcian a M.Javorek, zápas sa už zvrátiť nepodarilo. Vzhľadom na konečný výsledok 7:11 je to trošku škoda, lebo minimálne remíza s týmto súperom bola dosiahnuteľná. Na druhej strane u tohto družstva nejde prioritne o výsledok ale o to, aby sa najmä mladší a neskúsenejší hráči čo najviac zapájali do súťažných zápasov, kde si môžu overiť získané návyky z tréningového procesu. Snáď sa nám táto investícia raz vráti v podobe hráčov pre družstvá vo vyšších súťažiach.

Ostatné tri družstvá odohrali svoje zápasy v sobotu. A-čko aj B-čko odohralo svoje zápasy v Bobrovci a bola to doslova tragédia. Ale poďme pekne po poriadku. O 14.00 nastúpilo na svoj zápas A-čko. Po dvoch prehrách a poklese v tabuľke chceli hráči zabojovať o body, ale už úvodné štvorhry naznačili, že to s týmto súperom asi nepôjde. Ak nerátame zápas 2.kola v Krušetnici, kde nastúpilo naše družstvo v silne oslabenej zostave, v každom inom zápase sme minimálne jednu štvorhru vyhrali. Dnes to však bolo po štvorhrách 0:2 a v takomto móde pokračovali naši hráči aj v dvojhrách. Sem-tam niektorý predviedol záblesky vo svojej hre, ale body pribúdali takmer výlučne na strane domácich. Preto sa netreba ani čudovať, že na konci zápasu bol na ukazovateli skóre stav 3:15. Výsledok ale najmä predvedená hra sú pre všetkých obrovským sklamaním. Horšie je, že po sérii troch prehier sa naše družstvo zošuplo z 3. na 8.miesto, hoci rozdiely medzi družstvami sú minimálne. Pred nadchádzajúcim zápasom je tak pred družstvo postavený imperatív - VÍŤAZSTVO, najmä keď privítame družstvo, ktoré je v tabuľka za nami. Zápas to však vôbec nebude jednoduchý, ale všetci veríme, že hráči zabojujú za klubové farby a predvedú výkon, na aký sme u nich zvyknutý a ktorý od nich právom očakávame.

Súbežne s A-čkom, len o hodinku neskôr, nastúpilo na svoj zápas v Bobrovci aj B-čko. Domáci majú kvalitný káder a hoci mali o pár bodov menej, favorita bolo v tomto zápase veľmi ťažké hľadať. Navyše naše družstvo pred odvetami jasne deklarovalo svoju snahu o postup a tak je pre nich každý zápas mimoriadne dôležitý. Možno aj táto skutočnosť spôsobila, že im zápas nevyšiel podľa ich predstáv. Podobne ak A-čko prehrali obidve štvorhry a aj prvé dve dvojhry. Potom sa síce trochu vzchopili a znížili na 2:4, následne však domáci šnúrou 6-ich bodov rozhodli o víťazovi duelu. Rozdiel ôsmich bodov bol nakoniec aj po poslednej dvojhre a tak si aj druhé naše družstvo odviezlo z Bobrovca prehru, tentokrát v pomere 5:13. Pri pohľade na jednotlivé dvojhry však vidno, že naši hráči bojovali a nepredali kožu lacno. Na ich smolu však všetky vyrovnané duely (a bolo ich dokopy sedem) zvládli v koncovke lepšie domáci. Pri troške šťastia to mohla kľudne byť remíza. Na KEBY sa však nehrá. Táto prehra znamená, že okrem víťazstva vo svojich zápasoch musí naše družstvo čakať na zakopnutie svojich súperov, aby na konci súťaže mohli stáť na priečke najvyššej. Každé z družstiev ešte odohrá dosť zápasov, kde k tomu môže dôjsť a tak treba veriť a bojovať až do posledného kola.

Posledné z našich družstiev C-čko odohralo svoj zápas na domácich stoloch, keď privítalo súpera z Podturne. Začiatok bol ako cez kopírák s A-čkom a B-čkom – prehry vo štvorhrách a stav 0:3. Potom sa naši hráči pozviechali a vyrovnali na 3:3, aby následne prehrávali 3:6 a neskôr aj 4:8. Ani za tohto nepriaznivého stavu však naši hráči nezložili zbrane a šnúrou 5-ich bodov otočili priebeh zápasu vo svoj prospech a dostali sa do vedenia 9:8. Dokonalý obrat im však už nevyšiel, poslednú dvojhru prehrali a zápas sa tak skončil spravodlivou remízou 9:9. Žiaľ, bol to jediný bod zo všetkých zápasov, ktoré naše družstvá v tomto kole odohrali.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

14.kolo, 27.-28.1.2017

V tomto kole sa opäť predstavili len tri naše družstvá a opäť s negatívnou bilanciou. Tu je komentár k jednotlivým zápasom našich družstiev.

V piatok odohralo svoj zápas A-čko, ktoré zavítalo k súperovi do Rabče. Aj keď v prvom zápase sme doma zvíťazili a v tabuľke sme boli o pár miest vyššie, do odvetných zápasov vstúpili domáci lepšie a tak sa očakával vyrovnaný duel. A priebeh zápasu tomu aj dal za pravdu. Obidve družstvá sa počas zápasu striedali v jednobodovom vedení a tak o jeho výsledku rozhodovali až posledné dvojhry.  A hoci sa naše družstvo dostalo do vedenia 8:7, posledné tri dvojhry lepšie zvládli domáci hráči a naše družstvo si tak pripísali najtesnejšiu prehru 8:10. Táto prehra a tiež výsledky ostatných zápasov tohto kola nás znenazdajky posunuli z 3. až na 7.priečku, pričom družstvá na týchto miestach majú rovnaký počet bodov a o postavení v tabuľke rozhoduje len skóre. Horšie je, že zospodu sa na nás tlačia ďalšie dve družstvá a tak je najvyšší čas opäť zabodovať a držať sa v hornej polovici tabuľky. Je totiž možné, že po skončení súťaže až družstvo na 9.mieste bude bojovať o udržanie príslušnosti k 4.lige v baráži a tam by sme sa nechceli dostať.

Tak ako v 12.kole, kvôli menšiemu počtu družstiev v súťaži aj tentokrát vyšlo voľno na naše B-čko. Preto aj došlo k jeho poklesu v tabuľke na 3.miesto, ale zo všetkých družstiev máme odohraných najmenej zápasov. Stále platí, že všetko majú hráči vo svojich rukách. Už v nasledujúcom zápase v Bobrovci sa ukáže, aká je mentálna sila tohto družstva, pretože ich čaká veľmi nepríjemný súper.

V sobotu odohrali svoje zápasy naše zostávajúce družstvá a obidve na domácich stoloch. C-čko po nečakanej prehre v minulom kole opäť privítalo súpera z horných priečok tabuľky – Nižnú Bocu. A zápas začali excelentne, keď po úvodných dvoch rundách viedli 7:3. Potom sa pozviechal aj súper a dotiahol sa až na rozdiel dvoch bodov – 8:6. Následne však domáci vybojovali ďalšie dva body a víťazstvo bolo doma. Posledné dve dvojhry si mužstvá rozdelili fifty-fifty a tak sa zápas skončil víťazstvom nášho družstva v pomere 11:7. Ukazuje sa, že keď naše družstvo nastúpi v najsilnejšej možnej zostave, môže si trúfnuť na každého. Nie vždy je to však možné a potom môže dôjsť aj k takým nečakaným výsledkom, ako v minulom kole.

Posledné naše družstvo D-čko privítalo vedúce družstvo celej súťaže VITALIT L.Hrádok. Domáci síce nastúpili na tento zápas mierne posilnený, ale hostia majú predsa len kvalitnejší a aj vyrovnanejší káder a tak sa neočakával dramatický duel. Tomu aj zodpovedal priebeh zápasu, keď sa hostia dostali do pohodlného náskoku najskôr 0:4 a následne už 1:8. Domácim hráčom slúži ku cti, že to ani za tohto nepriaznivého stavu nezabalili, ale práve naopak, bojovali o každý bodík. Samozrejme, na zvrat to už nebolo, ale naši hráči dokázali zvíťaziť aj v takých dvojhrách, v ktorých sa im veľa šancí nedávalo. Oproti prvému vzájomnému zápasu tak dosiahli výrazne lepší výsledok, aj keď je to prehra 7:11.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

13.kolo, 20.-21.1.2017

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa už predstavili všetky naše družstvá. A hoci sme nedosiahli oslnivú bilanciu a zvíťazilo len jedno družstvo, práve o toto víťazstvo sme najviac stáli.

Už v piatok odohralo svoj zápas naše D-čko, ktoré zavítalo do Liptovského Jána, kde v tejto sezóne hráva svoje domáce zápasy družstvo z Podturne. Víťazstvo v minulom kole našich hráčov poriadne nabudilo a tak sa aj na tento zápas vydali opäť v posilnenej zostave, aj keď nie úplne v tej najsilnejšej. A hoci domáci majú o pekných pár bodov viac a v tabuľke sú tiež o pár priečok nad nami, zápas bol mimoriadne vyrovnaný a obidve družstvá sa striedali v jednobodovom vedení. Keďže si však žiadne z nich nevypracovalo rozhodujúci náskok, zápas sa skončil spravodlivou remízou 9:9. Po takýchto výsledkoch sa naše družstvo stále drží na peknej 10.priečke a dokonca má na dosah aj priečky vyššie. Vyšplhať sa v tabuľke ešte vyššie, to je dobrá motivácia pre všetkých a veríme, že sa im to aj podarí.

V sobotu sa u súpera predstavilo aj naše C-čko. Po lídrovi v minulom kole malo tentoraz za súpera družstvo z opačného pólu tabuľky – posledné družstvo súťaže Gymnázium Liptovský Mikuláš. Možno práve tento fakt trošku zapracoval v hlavách hráčov, ktorí zrejme nenastúpili na tento zápas úplne koncentrovane. Navyše oproti minulému zápasu bola aj zostava trošku premiešaná. Naopak domáci, ktorým už skutočne tečie do topánok, nastúpili po dlhšom čase v najsilnejšej zostave a tak mal zápas nečakane vyrovnaný priebeh. V jeho polovici sa dokonca domácim podaril 2-bodový trhák, ktorý si už ustrážili až do konca a zápas sa tak pre nás skončil najtesnejšou prehrou 8:10. Škoda tejto prehry, ktorou sa nášmu družstvu opäť vzdialili medailové pozície. Do konca súťaže je však ešte veľký počet zápasov a tak ako vlani, aj tentokrát môže bič plieskať na konci.

Zostávajúce dve družstvá odohrali svoje zápasy na domácich stoloch. Vo 4.lige privítalo A-čko súpera z Krušetnice, s ktorým v prvom vzájomnom zápase utrpelo vysokú prehru. Tú by naši hráči radi súperovi vrátili, ale problémy so zostavou dávali tušiť, že tomu tak asi nebude. Úvod zápasu bol ešte vyrovnaný, ale od stavu 4:4 sa domáci stroj zasekol a hostia získavali postupne jeden bod za druhým, hoci duely to vôbec neboli jednoznačné. Výsledkom však bola opäť prehra s týmto súperom, tentokrát v pomere 6:12. Aj napriek prehre zostáva naše družstvo stále na 3.mieste, ale tabuľka za ním sa opäť zhustila a jedna-dve prehry môžu znamenať pád aj o pár miest. Preto je potrebné skúsiť už v nasledujúcom zápase získať nejaké body, hoci zápasy vonku nebývajú jednoduché.

Najočakávanejší zápas tohto kola odohralo B-čko, ktoré v súboji o čelo tabuľky privítalo súpera z Nižnej Boce. Hoci to bolo ešte len druhé kolo v odvetách a do konca sezóny zostáva ešte sedem zápasov, už tento zápas mohol veľa napovedať o konečnom umiestnení. Keďže naše družstvo má v tejto sezóne tie najvyššie ciele, úspechu v tomto zápase sme v klube podriadili všetko. Začalo sa to zostavou, ktorú sme vyskladali podľa aktuálnej formy hráčov a naše družstvo tak nastúpilo v najsilnejšom možnom zložení. Vážnosti zápasu zodpovedal aj prístup hráčov v tréningu a tak bolo len otázkou, či to všetko bude stačiť na súpera, ktorý sa už dlhé roky pohybuje na popredných miestach a jeho hráči majú tú najvyššiu kvalitu. Začiatok zápasu však vyšiel nášmu družstvu nad očakávanie. Po vyrovnaných štvorhrách získali naši hráči prvých 5 dvojhier a dostali sa do vedenia 6:1, neskôr 7:2 aj 8:3. Hostia však nezložili zbrane a šnúrou troch bodov sa dotiahli len na rozdiel dvoch bodov - 8:6. Následne však naši hráči taktiež získali tri body v rade a hoci poslednú dvojhru získali hostia, nič to nemení na fakte, že z víťazstva sa radovali domáci hráči v pomere 11:7. Dôležitý krok tak nášmu družstvu vyšiel a teraz majú hráči všetko vo svojich rukách, aby sezónu dotiahli do úspešného konca.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Nový majster na obzore?

Ak jablko nepadne ďaleko od stromu, budú sa o 15-20 rokov mať hráči stolného tenisu na pozore. 17.1.2017 sa totiž nášmu spoluhráčovi Máriovi a jeho manželke Lucke narodil prvý potomok – syn Richard. Rodičom srdečne gratulujeme a malému Riškovi prajeme do života len to najlepšie.

 

Začala odvetná časť, 12.kolo 13.-14.1.2017

Po viac ako mesačnej prestávke sa týmto víkendom konečne začala odvetná časť stolnotenisovej sezóny 2016/17. Oproti prvému kolu si naše družstvá výsledkovo polepšili, keď sa všetky tešili z víťazstva.

Ako prvé z nich odohralo svoj zápas A-čko, ktoré už v piatok vycestovalo do Tvrdošína. Kým súper uzatvára s výraznou stratou tabuľku, naše družstvo sa stále pohybuje na treťom mieste a tak sme boli v tomto zápase jasným favoritom. Zápas sa hral v piatok 13-ho a možno aj to spôsobilo, že naše družstvo s miernymi problémami našlo herňu. To bol však jediný zádrheľ, ktorý naše družstvo v tomto zápase malo. Po vyrovnaných štvorhrách síce mierne šokovala prehra čerstvého majstra okresu M.Humeného hneď v úvodnej dvojhre, ale naši hráči okamžite kontrovali a dostali sa do vedenia 6:2. Domáci síce ešte zdramatizovali zápas dvomi víťazstvami na 6:4, ale to bolo z ich strany takmer všetko. Od tohto momentu pridávali naši hráči postupne bod za bodom a hoci posledný bod v zápase získali domáci, len tým upravili konečný výsledok na 13:5. Okrem jasného víťazstva potešil aj návrat Martina Javoreka po dlhodobej rekonvalescencii do súťažného kolotoča.

V 6.lige, v ktorej účinkuje naše B-čko, je prihlásených len 10 družstiev a keďže sa kvôli súčinnosti s ostatnými súťažami hrá podľa modelu pre 12 družstiev, tak majú dve družstvá vždy voľno. V tomto kole pripadlo toto voľno aj na naše družstvo, takže si ešte predĺžilo prestávku a nezasiahlo do bojov.

V sobotu odohrali svoje zápasy naše zostávajúce družstvá a obidve na domácich stoloch. C-čko privítalo vedúce družstvo súťaže z Východnej, ktoré v prvej polovici ešte nestratilo ani bod. Takáto skutočnosť je vždy výzva, navyše hráčov ešte stále mátal debakel 0:18 z prvého kola, ktorý mu tento súper uštedril. Aj preto sa na tento zápas naši hráči zodpovedne pripravili, nastúpili v najsilnejšej zostave a podali jeden zo svojich najlepších výkonov. Súper však taktiež nechcel predať svoju kožu lacno a tak sa do polovice zápasu bojovalo o každý bod. Od  stavu 4:5 však ako keby naši hráči prepli na vyšší výkon a získali všetky zostávajúce dvojhry, pričom len zopár ich bolo vyrovnanejších. Proste bol to koncert našich hráčov, ktorí nepoľavili ani za rozhodnutého stavu a zaknihovali veľmi cenné víťazstvo v pomere 13:5, o ktoré sa pričinili vyrovnanou hrou všetci hráči. Po zlom začiatku sa šnúrou víťazstiev naše družstvo dostalo do hornej polovice tabuľky a má dokonca reálnu šancu bojovať o medaily. Samozrejme, žiada si to zopakovať takéto výkony aj v zostávajúcich zápasoch. Budeme im držať palce, nech sa im to podarí.

Spolu s týmto zápasom odohralo na domácich stoloch svoj zápas aj D-čko, ktoré privítalo tabuľkového suseda z Pavlovej Vsi. Zápasy s týmto družstvom bývajú celkom vyrovnané, ale nakoniec sa vždy z víťazstva v nich tešili naši hostia. Tentokrát to chceli naši hráči prelomiť a tomu podriadili aj zostavu nášho družstva. Okrem dvoch stabilných skúsenejších borcov S.Obrciana a R.Pavlanina sa k nim v úvode pridali aj J.Vrbenský a G.Kovács, a s takouto zostavou sme boli v zápase jasný favorit. Podľa toho sa aj odvíjal priebeh stretnutia a do jeho polovice si naše družstvo vybudovalo sľubný náskok 8:3. Potom síce skúsených hráčov prestriedali mladší, ale ani tak sa rozdiel vo výsledku nijako dramaticky nezmenšil a na konci zápasu svietil na ukazovateli stav 11:7.

Takže najlepším možným spôsobom sme vstúpili do odvetných zápasov a dúfame, že tento trend bude čo najdlhšie pokračovať. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“.

 

Majstrovstvá okresu jednotlivcov

V sobotu 7.1.2017 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnili Majstrovstvá okresu v stolnom tenise jednotlivcov, ktoré z poverenia OSTZ Liptovský Mikuláš usporiadal klub ŠK-ST Liptovský Mikuláš. Turnaj prebiehal v dvoch telocvičniach ZŠ Márie Rázusovej-Martákovej a zúčastnilo sa ho 27 hráčov; z nášho klubu to boli Mário Humený, Martin Javorek, Vladimír Guoth a Rastislav Pavlanin. V prvej časti turnaja sa vo dvojhrách hral skupinový systém, z ktorého postúpilo 14 hráčov do vyraďovacej časti. Z našich sa to podarilo Máriovi a Martinovi, ktorí svoje skupiny vyhrali. V druhej časti turnaja sa už hralo vyraďovacím spôsobom. Martin prehral hneď v prvom kole s Kubíkom a skončil tak na 9.-14.mieste. Mário vyhrával jeden zápas za druhým (postupne porazil Schobera, Martiaka a Karolčíka), až sa dostal do finále, v ktorom porazil M.Moravčíka a získal vytúžený titul. Po titule vo štvorhre, ktorý získal s B.Oravcom v r.2014, tak získal aj druhú individuálnu trofej „Majster okresu v stolnom tenise jednotlivcov“. Mário, gratulujeme k dosiahnutému výsledku, ktorý je výsledkom Tvojej dlhoročnej cieľavedomej práce a veríme, že svojimi výkonmi tak ako doteraz prispeješ k dobrému umiestneniu nášho družstva v dlhodobej majstrovskej súťaži. Vo štvorhrách sa od počiatku hralo vyraďovacím spôsobom. Keďže Mário nemal na turnaji svojho stabilného partnera z klubu, predstavil sa v tejto súťaži s Paľom Ambrózym z Bobrovca. Po výhre v prvom kole nestačili v druhom na dvojicu Kubík/Jakubovič a skončili tak na 5.-8. mieste. Dvojica Javorek/Guoth prehrala hneď v prvom kole a skončila na 9.-13.mieste. Výsledky v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť v kolónke „ÚVOD – Informácie Okresného stolnotenisového zväzu“

 

Vianočný turnaj

V utorok 27.12. sme si už od predpoludňajších hodín v telocvični základnej školy usporiadali tradičný Vianočný turnaj pre hráčov nášho klubu. Celkove sa tohtoročného turnaja zúčastnilo 16 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch 4-členných skupín. Prví dvaja z každej skupiny postúpili do finálovej časti a ostatní hráči si zahrali v turnaji útechy. Všetky časti turnaja sa hrali systémom každý s každým, takže hráči odohrali v rýchlom slede 9 zápasov, čo im dalo riadne zabrať. Následne sme ešte odohrali aj súťaž vo štvorhrách, tam však už vyraďovacím spôsobom. Popri zápasoch si však každý našiel čas prehodiť zopár slov o veciach osobných aj klubových, takže turnaj sa niesol v príjemnej vianočnej pohode.

Tohtoročný turnaj mal aj vysokú športovú úroveň, keď z najlepšej dvanástky sa ho nezúčastnili len traja hráči. Do finálovej časti napokon z nasadených hráčov nepostúpil len Alino Švec, na ktorého úkor sa tam dostal zlepšujúci sa Branko Kubík. Alino si to vynahradil aspoň v turnaji útechy, ktorý bez prehry ovládol. Vo finálovej skupine  sa rozbehli neľútostné súboje o víťazné vavríny, pričom v jednotlivých zápasoch nebolo o prekvapenie núdza. Turnaj nakoniec najlepšie zvládol Mário Humený, ktorý ako jediný vo dvojhre zvíťazil vo všetkých zápasoch a tým potvrdil aj dlhoročnú stabilnú vysokú úroveň svojej hry. Na druhom mieste sa umiestnil Štefan Oravec a tretí skončil Jano Urban, pre ktorého to bolo vôbec prvé umiestnenie na bedni v tomto turnaji. Po dvojhrách ešte nasledoval turnaj vo štvorhrách, ktorý sa však už hral vyraďovacím spôsobom. Tu sa do finále dostali dvojice nášho A-čka: Mário Humený/Štefan Oravec a Dušan Hrnčiar/Martin Javorek. Súboj o prvenstvo lepšie vyšiel prvej dvojici a hoci aj druhá dvojica podala dobrý výkon, víťazom sa po výsledku 3:1 nakoniec stala dvojica Mário Humený/Štefan Oravec. Prví traja vo dvojhre a víťazi štvorhry dostali ako odmenu za svoje športové výkony poháre, všetci si však z turnaja odnášajú aj príjemný pocit spolupatričnosti k nášmu klubu. Veríme, že výkony, aké predviedli na turnaji, budú podávať naši hráči aj v odvetných majstrovských zápasoch a jednotlivým družstvám sa podarí dosiahnuť stanovené ciele.

Keďže sa blíži koniec roka, chceme všetkým naším členom ale aj fanúšikom popriať do nastávajúceho roku 2017 všetko najlepšie, najmä veľa zdravia a šťastia, a tiež aby sa im splnilo čo najviac z ich plánov a predsavzatí.

 

Turnaj veteránov liptova

V sobotu 17.12.2016 usporiadal náš klub tradičný Turnaj veteránov Liptova v stolnom tenise, ktorý napísal už 31. kapitolu. Turnaj otvorili svojimi príhovormi predseda klubu Ján Oško a zástupca starostu obce Ľubeľa Peter Slavkovský. Potom sa už rozbehli súťaže v jednotlivých kategóriách. Turnaj je otvorený pre všetkých hráčov z liptovských klubov, ktorí v danom kalendárnom roku dosiahnu vek 40 rokov a viac. V tomto ročníku sa turnaja zúčastnilo 55 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch vekových kategórií (40-49, 50-59, 60-69, nad 70 rokov). V jednotlivých kategóriách prebehla prvá časť skupinovým systémom, pričom prví dvaja z každej skupiny postúpili do vyraďovacej časti. Okrem spomenutých vekových kategórií sa hrali aj dve OPEN kategórie: 40-59 rokov a nad 60 rokov. Na rozdiel od minulých rokov sa našim hráčom tentokrát moc nedarilo. Najlepšie umiestnenie z nich dosiahol B.Kubík, ktorý sa ako jediný prebojoval medzi 8 najlepších v kategórii 50-59 roční.

Športovú časť turnaja ukončilo vyhlásenie výsledkov, ktoré svojím príhovorom začal starosta obce Ľubeľa Erik Gemzický. V ňom ocenil zanietenie všetkých zúčastnených pre túto hru a šport vôbec a tiež prácu domácich organizátorov na zdarnom priebehu turnaja. Keďže sa blížia Vianoce, všetkým účastníkom zároveň poprial príjemné prežitie týchto sviatkov a úspešný Nový rok 2017. Po odovzdaní pohárov pre troch najlepších v každej kategórii nasledovala tradičná spoločenská časť s príjemným posedením, kde sa dostali na pretras rôzne spoločenské, športové ale aj osobné témy a otázky. Na turnaji sa stretávajú hráči a dlhoroční kamaráti, ktorí toho medzi sebou odohrali za tie roky neskutočne veľa. Veď najstarší z nich majú už cez 80 rokov, a predsa sa ešte dokážu postaviť za stolnotenisový stôl, odohrať zaujímavé zápasy a nezriedka poraziť aj oveľa mladších súperov. Naozaj obdivuhodné!

Ale aj tá najlepšia zábava má svoj koniec a nebolo tomu inak ani teraz. A tak sme sa všetci rozlúčili chytľavým refrénom hymny tohto turnaja:

Loptička maličká, raz hore raz dole

veselo si poskakuje po zelenom stole

 

Budúci rok si tradične posledný víkend pred Vianocami dajú veteráni stretnutie v Liskovej, na ktoré sa už teraz všetci tešia.

Kompletné výsledky turnaja si môžete pozrieť na stránke Okresného stolnotenisového zväzu Liptovský Mikuláš.

Na záver sa chceme poďakovať všetkým, ktorý toto podujatie podporili a pomohli tak vytvoriť dobré podmienky a príjemné prostredie pre všetkých účastníkov turnaja. V prvom rade obci Ľubeľa na čele so starostom Erikom Gemzickým a obecným zastupiteľstvom, ďalej riaditeľke ZŠ a MŠ v Ľubeli Ivete Kališovej, Okresnému stolnotenisovému zväzu Liptovský Mikuláš a samozrejme všetkým členom OSTK Ľubeľa, ktorí sa aktívne nielen v tento deň podieľali na organizácii tohto podujatia. Všetkým patrí naše veľké ĎAKUJEME!

 

11.kolo, 10.12.2016

Zápasy tohto víkendu ukončili prvú polovicu stolnotenisových súťaží. A hoci úvod sezóny nezačali niektoré družstvá podľa predpokladov, po poslednom zápase v tomto kalendárnom roku prevláda u všetkých družstiev spokojnosť s dosiahnutým umiestnením. Uvidíme, či bude tento pocit prevládať aj na konci sezóny.

Po Černovej a Ružomberku narazilo A-čko na zostávajúce družstvo z ružomberského okresu - Valaskú Dubovú. Hoci podľa postavenia v tabuľke by sa mohlo zdať, že favoritom je naše družstvo, výkonnosť hráčov obidvoch družstiev je na porovnateľnej úrovni a o výsledku ich vzájomných zápasov rozhodujú maličkosti. Z našej tradičnej zostavy vypadol Š.Oravec, ktorý posilnil B-čko a naopak prvýkrát v sezóne sa po nepríjemnom zranení predstavil M.Javorek. Začiatok vyšiel našim hráčom výborne a po prvej runde viedli 4:2. Od tohto momentu však akoby uťal a domáci získavali jeden bod za druhým. Ešteže sa aspoň v niektorých dvojhrách podarilo uchmatnúť dáky bod a odvrátiť úplný debakel, ale prehra 6:12 a ani výkon našich hráčov veru nie je to, čo by sme si vystavili vo vitrínke. Napriek tretej prehre v rade si najmä vďaka skvelému úvodu drží naše družstvo tretiu priečku v tabuľke, čo je na nováčika veľmi dobrý výsledok. Rozdiely medzi družstvami sú však minimálne a aj v odvetnej časti bude potrebné v každom zápase podávať maximálny výkon, aby sme sa zbytočne nezamotali do bojov o záchranu.

Určite najdôležitejší zápas z našich družstiev odohralo v tomto kole B-čko, ktoré sa predstavilo u ambiciózneho súpera v Partizánskej Ľupči. Hostia tak ako naše družstvo pomýšľajú na postup a z tohto pohľadu to bol veľmi dôležitý duel. Celý zápas mal veľmi vyrovnaný priebeh. Naši síce získali obidve štvorhry ale domáci dokázali ihneď kontrovať a tak počas celého zápasu ani jedno z mužstiev nemalo náskok viac ako jedného bodu. O výsledku sa rozhodlo až v poslednej dvojhre, keď proti sebe nastúpili dovtedy 100%-ný M.Šlachta a náš L.Kandera. A veru bola to poriadna dráma, ktorá vyústila až do rozhodujúceho piateho setu. A aj ten dospel v závere do vyrovnaného stavu 9:9, koncovku však zvládol lepšie Laco a zaistil nášmu družstvu veľmi dôležité víťazstvo 10:8.  Po polovičke sezóny je tak naše družstvo na 2.mieste s rovnakým počtom bodov ako vedúca Nižná Boca, s menším odstupom nasledujú Bobrovec a Part.Ľupča. Dva z týchto družstiev privítame doma a tak to majú hráči vo svojich rukách. Netreba však podceniť ani ostatné družstvá, lebo aj zápasy s nimi sú nevyspytateľné a akákoľvek strata by mohla výrazne sťažiť ba dokonca aj úplne zmariť úsilie hráčov o postup do vyššej súťaže.

Naše zostávajúce družstvá sa predstavili na domácich stoloch. C-čko privítalo súpera z Jamníka a v tomto zápase chcelo potvrdiť svoju dobrú formu z posledných kôl. Pred zápasom však nastali problémy so zostavou, keď až dvaja hráči museli nastúpiť za vyššie družstvá. Ešteže sa z kúpeľov vrátil vykurírovaný V.Guoth, ktorý tak musel po mesačnej prestávke naskočiť rovnými nohami do zápasového rytmu. Aj napriek takýmto problémom podali naši hráči skutočne perfektný výkon. Taký úvod, ako v tomto zápase, ešte v tejto sezóne veru nemali. Osem duelov, osem víťazstiev a o víťazovi bolo rozhodnuté. Napriek jasnému priebehu hráči nedali nohu z plynu a súpera vôbec nešetrili, takže skóre do konca zápasu ešte utešene rástlo až na konečných 14:4. Po katastrofálnom úvode sezóny sa poslednými dobrými výsledkami prepracovalo naše družstvo do hornej polovice tabuľky s nie veľkou stratou na medailové pozície. Pri optimálnej zostave v každom zápase by tu bola reálna šanca zopakovať bronzový stupeň z poslednej sezóny. Prioritou klubu je však postup B-čka a tak nebude vždy možné nastúpiť v najsilnejšom zložení. Aj napriek tomu to hráči môžu dotiahnuť vysoko a my veríme, že tá „placka“ z toho nakoniec bude!

Spolu s C-čkom odohralo svoj zápas na domácich stoloch aj D-čko, ktoré privítalo súpera z Veternej Poruby. Aj keď naše družstvo oproti minulým sezónam ukazuje pokrok, hostia sú predsa len v tabuľke o hodne priečok vyššie a ich káder je vyrovnanejší. Navyše maródka a pracovné povinnosti na poslednú chvíľu zamiešali našu stabilnú zostavu. Ale úvod zápasu mali naši hráči dobrý a dokonca sa dostali do vedenia 3:1. Potom sa však prejavil rozdiel v kvalite kádra a hostia postupne zvyšovali svoj náskok až na konečných 5:13. Napriek tejto prehre je zrejmé, že naše družstvo každú sezónu zlepšuje svoje výsledky. Pravdou však je, že za týmto zlepšením nestojí ani tak zvýšenie športovej výkonnosti mladých hráčov, ale príchod starších skúsenejších hráčov. Tí v zápasoch pravidelne získavajú hlavnú porciu bodov a mladší hráči sa k nim len sem-tam pridávajú. Ale aj to je spôsob, ako sa môžu zlepšovať a nestrácať chuť do hry, ktorá by pri vysokých prehrách bez pomoci skúsenejších hráčov ľahko mohla nastať. Pri pohľade na tabuľku veríme, že pozícia posledného družstva je definitívne preč a že si do konca sezóny svoju pozíciu minimálne udržia.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“. Po tomto kole nasleduje vo všetkých súťažiach prestávka a odvetné zápasy začnú v až novom roku 14.1.2017.

Napriek tomu je tu ešte jedna akcia, ktorú vám chceme pripomenúť. Náš klub je tohto roku organizátorom tradičného Turnaja veteránov Liptova, ktorý napíše už svoju 31.kapitolu. Turnaj sa uskutoční v sobotu 17.12.2016 a môžu sa ho zúčastniť všetci registrovaní aj neregistrovaní hráči s vekom nad 40 rokov. Propozície turnaja sú na stránke OSTZ.

Aj keď je v súťažiach prestávka, tréningový proces bude prebiehať podľa zaužívaného rytmu utorok – štvrtok - sobota s výnimkou sviatočných dní. Je to nielen príprava na odvetnú časť, ale aj na náš tradičný vnútroklubový Vianočný turnaj, ktorý sa tentokrát uskutoční v utorok 27.12.2016 so začiatkom o 10.00hod. Všetkých hráčov naň srdečne pozývame!

 

10.kolo, 30.11.-3.12.2016

Kvôli predohrávke jedného z našich družstiev bolo toto kolo rozťahané na 4 dni (hoci sa hralo len v dvoch dňoch), v ktorom sme dosiahli nasledovné výsledky.

Už v stredu predohrávalo svoj zápas C-čko, ktoré zavítalo na derby zápas do susednej Dúbravy. Pred zápasom bol bodový rozdiel medzi družstvami minimálny a ak sa naše družstvo chcelo výraznejšie vzdialiť od nebezpečných spodných miest tabuľky, muselo v zápase bodovať. Oproti minulým zápasom konečne naši hráči zvládli úvod stretnutia, keď po vyrovnaných štvorhrách z prvých dvoch rúnd prehrali len jednu dvojhru. Získali tak bezpečný 7-bodový náskok, ktorý sa do konca zápasu natiahol až na 10 bodov. Veríme, že nielen konečný výsledok 14:4, ale aj predvedená hra vnesú do družstva kľud a pohodu, s ktorou sa potom ľahšie zvládajú aj vypätejšie zápasy. A tých bude ešte do konca sezóny neúrekom.

V sobotu odohrali svoje zápasy ostatné tri družstvá. U súpera sa predstavilo D-čko, ktoré odohralo svoj zápas v Bobrovci. Kým naše družstvo sa pohybuje na spodných priečkach tabuľky, domáci majú zálusk aj na tú najvyššiu. Tomu zodpovedá aj kvalita kádra a hoci naše družstvo nastúpilo v silnom zložení, na domácich hráčov to jednoducho stačiť nemohlo. Aj napriek tomu odohrali naši hráči celkom slušný zápas, ktorý by v mnohých iných prípadoch kľudne stačil na body. Dnes však bola z toho len prehra 5:13.

Prvé dve družstvá nášho klubu sa predstavili na domácich stoloch. Posledné zápasy postavili A-čku do cesty družstvá z čela tabuľky, tentokrát sme privítali vedúce družstvo súťaže ŠKST Ružomberok. A hoci bol medzi družstvami rozdiel v tabuľke len dvoch priečok (1. resp. 3.miesto) a 3 bodov, favoritom boli jednoznačne hostia. Toto družstvo hrávalo ešte vlani 2.ligu a len organizačné dôvody v klube ich prinútili túto súťaž opustiť. Úvod stretnutia bol ale celkom vyrovnaný, keď po štvorhrách a prvej runde dvojhier sa naši hráči ešte držali na dosah a prehrávali len 2:4. V ďalšej runde však prehrali všetky dvojhry a razom tak bol stav 2:8, ktorý si už hostia bez problémov udržali až do konca. Napriek prehre 5:13 nepodali naši hráči zlý výkon, ale kvalita bola jednoznačne na raketách súpera.

Spolu týmto zápasom odohralo svoj zápas aj B-čko, ktoré privítalo v derby zápase súpera z Dúbravy. Vzhľadom na postavenie v tabuľke ale aj ambície nášho družstva sme boli favoritom tohto stretnutia. Prvý bod v zápase síce získali hostia, ale ďalej sa už hralo podľa našich nôt.  6-bodová šnúra nám vliala kľud do žíl, aj keď to vôbec neboli jednoznačné a jednoduché duely. Naši hráči však v nich prejavili väčšiu snahu a túžbu po víťazstve a keďže takto bojovali aj v zostávajúcich stretnutiach, odmenou im bol konečný výsledok 13:5.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

9.kolo, 25.-26.11.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa však predstavili len tri naše družstvá. Prečo? Zistíte to, ak si prečítate nasledovné komentáre.

Ako prvé sa z našich družstiev v tomto kole predstavilo A-čko. Po oravskej anabáze odohrá do konca prvej polovice súťaže tri zápasy s ružomberskými družstvami a ako prvé z nich sa proti nim na svojich stoloch postavilo družstvo z Černovej. Je to skúsené družstvo, ktoré sa v tejto súťaži už dlhé roky umiestňuje na popredných miestach. Navyše herný štýl ich hráčov našim moc nesedí. To sa prejavilo aj v tomto zápase. Štvorhry boli veľmi vyrovnané, jednu získali domáci a jednu naši. Dvojhry sa však už niesli v réžii domácich hráčov, ktorí postupne zvyšovali rozdiel v skóre v ich prospech. A hoci sa naši hráči snažili so zápasom niečo urobiť a nedávali svoju kožu lacno, víťazstvo zostalo zaslúžene na domácich stoloch. Naše družstvo si tak zaknihovalo druhú prehru v tejto sezóne a to v pomere 6:12. Ako nováčik si však stále počíname dobre a aj napriek prehre sa držíme v popredí tabuľky.

V sobotu sa u súpera predstavilo aj B-čko. Tentokrát zavítalo naše družstvo do Iľanova, ktoré hralo vlani o súťaž vyššie a vzhľadom na ambície obidvoch družstiev to mal byť jeden zo šlágrov celej súťaže. Kvôli pracovným povinnostiam jedného z našich hráčov nastúpil za naše družstvo Štefan Oravec, stabilný hráč A-čka. A hoci po piatkovej prehre svojho družstva nebol v najlepšej pohode, výraznou mierou sa pričinil o to, že tento zápas mal až nečakane jednoznačný priebeh. Chvalabohu, v náš prospech. Po vyrovnaných štvorhrách totiž naši hráči odskočili až na 7:1, hoci zápasy to boli väčšinou veľmi vyrovnané, naši hráči ich však dokázali strhnúť na svoju stranu. A aj keď sa domáci stále pokúšali o zvrat, tento náskok si naši hráči viac-menej pohodlne udržiavali až do konca. A tak sa na konci zápasu objavil na ukazovateli skóre hrejivý výsledok 12:6.

Po remíze v poslednom kole chcelo na domácich stoloch potvrdiť rastúcu formu aj naše C-čko. Na to si však vôbec nevybralo ľahkého súpera, podobne ako B-čko aj C-čko nastúpilo proti Iľanovu.  A ako takmer v každom zápase, opäť nezachytili naši hráči úvod stretnutia. Zo stavu 0:4 sa ešte dokázali dotiahnuť na 3:4, aby vzápätí prehrával už 4:7 a zdalo sa, že zápas je stratený. Od toho momentu však akoby ich niekto pokropil živou vodou, príkladne zabojovali a dokázali o 180° otočiť priebeh zápasu. Zo zostávajúcich siedmich zápasov nezískali len jeden a tak sa tešili z víťazstva 10:8. To ich síce posunulo do hornej polovice tabuľky, ale rozdiely medzi družstvami od 4. po 12. miesto nie sú veľké a tak je potrebné ešte v posledných dvoch zápasoch čo najviac bodovať, aby sme sa dostali mimo priameho ohrozenia zostupom.

V 2.triede, v ktorej účinkuje naše D-čko, je prihlásených len 11 družstiev a tak má jedno z nich vždy voľno. To tentokrát pripadlo na naše družstvo a to je aj odpoveď na otázku z úvodu, prečo sa v tomto kole predstavili len tri naše družstvá.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

8.kolo, 19.11.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme už v treťom kole po sebe udržali (aj keď len o chlp) pozitívnu bilanciu, tentokrát 2 víťazstvá, 1 remízu a 1 prehru. Tu je komentár k jednotlivým zápasom.

Začíname A-čkom, ktoré sa predstavilo na domácich stoloch, kde privítalo svojho geograficky najbližšieho súpera - ŠKST L.Mikuláš. Obidve družstvá sa pohybujú v hornej polovici tabuľky s minimálnym odstupom a tak sa očakával vyrovnaný súboj. A ten začali naši hráči na jednotku, keď po víťazstve v obidvoch štvorhrách získali aj prvú rundu v pomere 3:1 a dostali sa tak do sľubného vedenia 5:1. Hostia však neskladali zbrane a podarilo sa im dotiahnuť na rozdiel 2 bodov, najskôr na 5:3, na 6:4 a ešte aj pred poslednými dvojhrami na 9:7. Záver však patril domácim hráčom a tak na konci zápasu svietil na ukazovateli stav 11:7. Je to už tretie rovnaké víťazstvo a vždy to bol súper z tých kvalitnejších. To ukazuje, že hoci sme nováčik, na domácich stoloch dokážeme poraziť aj špičkové družstvá. Uvidíme, ako sa nám bude s nimi dariť v odvetách u nich.

Spolu týmto zápasom odohralo svoj zápas aj B-čko, ktoré privítalo súpera z toho istého klubu. Hostia kvôli rôznym pracovným a zdravotným peripetiám nastúpili na zápas len v trojici a tak nemalo byť o víťazovi pochýb. Naša zostava sa však tiež na poslednú chvíľu zmenila a na zápas musel nastúpiť mladý Miško Javorek. Dvojica hosťujúcich hráčov udržiavala stále nádej dokonca aj na víťazstvo, ktoré im naši hráči prekazili až v poslednej runde. Najskôr zvíťazil Alino Švec nad dovtedy 100%-ným Szelepcsénim a v poslednej dvojhre získal rozhodujúci bod práve Miško. Pravdu povediac, vzhľadom na zostavu hostí sme nečakali taký vyrovnaný zápas, ale opäť sa takmer potvrdilo, že zápas môžu vyhrať aj traja hráči. Chvalabohu to naši dokázali ubojovať a získali tak ďalšie víťazstvo, tentokrát v pomere 10:8, ktoré ich reálne udržiava v boji o konečné medailové pozície.

Zostávajúce družstvá sa predstavili u svojich súperov. V 1.triede naše C-čko vycestovalo k súperovi do Liptovskej Porúbky, ktorá bola pred týmto zápasom na druhom mieste, kým naše družstvo bolo na opačnom póle tabuľky. Preto aj pred zápasom nepanoval v našom družstve prehnaný optimizmus, ale zase ani porazenecká nálada. Proste, hráči to išli skúsiť, hoci nie v optimálnej zostave. Nakoniec to bol vyrovnaný súboj, v ktorom o celkovom výsledku rozhodovali maličkosti. A hoci dvojica domácich hráčov bola nad sily každého nášho hráča, druhá dvojica zase neuhrala ani bod. A keďže nerozhodne skončili aj štvorhry, družstvá sa rozišli zmierlivo 9:9. Vzhľadom na postavenie v tabuľke je to veľmi cenný bod, ktorý je však potrebné potvrdiť v nasledujúcom domácom zápase.

Posledné naše družstvo D-čko odohralo svoj zápas v Smrečanoch. Po celkom sľubných výsledkoch v posledných kolách to tentokrát našim hráčom vôbec nevyšlo. Navyše pred zápasom nastali problémy so zostavou a keďže bodovať dokázal len jeden z kádra, nečudo, že družstvo si zaknihovalo vysokú prehru 2:16.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

7.kolo, 11.-12.11.2016

V tomto kole dosiahli naše družstvá opäť pozitívnu bilanciu, aj keď o trošku slabšiu, ako v minulom kole. Tu je komentár k jednotlivým zápasom.

V piatok odohralo svoj zápas B-čko, ktoré sa predstavilo u súpera v Demänovej. Aj keď naše družstvo nemohlo nastúpiť v optimálnej zostave, pri porovnaní kvalít hráčov obidvoch družstiev bolo jasným favoritom. Svoju úlohu aj s prehľadom splnilo, keď len v úvode boli niektoré zápasy vyrovnanejšie. Aj tie však získali naši hráči a tak bolo len otázkou, aké vysoké víťazstvo dosiahnu. Nakoniec sa skóre zastavilo na čísle 14:4, keď z hráčov súpera ich potrápil len J.Boča.

Sériu troch zápasov s oravskými družstvami uzatvorilo A-čko, ktoré v sobotu zavítalo do Dlhej na Orave. Je to tiež nováčik ako naše družstvo, ale v tabuľke boli omnoho nižšie. Keďže však naše družstvo nastúpilo bez svojho najlepšieho hráča, zápas nemal vyloženého favorita. Tomu zodpovedal aj priebeh stretnutia, keď v úvode sa domáci dostali do dvojbodového vedenia a toto si udržiavali takmer po celý zápas. Jeho záver však zvládli naši hráči bravúrne. Od stavu 5:8 získali štyri dvojhry a načahovali za celkovým víťazstvom v zápase. Poslednú dvojhru však aj s kusiskom šťastia získali domáci a zápas sa tak skončil spravodlivou remízou 9:9.

Zostávajúce družstvá nastúpili na domácich stoloch. C-čko privítalo súpera zo Závažnej Poruby a po slabších výsledkoch v posledných kolách potrebovali bodovať naplno, aby sa odpútali od spodných priečok v tabuľke. Tomu podriadili aj zostavu, keď nastúpili v takmer najsilnejšom zložení. Úvod zápasu však bol trošku nervóznejší, najmä keď súper získal prvé dve vyrovnané dvojhry a ujal sa vedenia 3:1. To však bolo z jeho strany všetko; v ďalšom priebehu podali naši hráči excelentný výkon a v zostávajúcich štrnástich dvojhrách dovolili získať súperom len 7 setov. Na konci zápasu tak na ukazovateli svietilo vysoké, ale úplne zaslúžené skóre 15:3.

Súbežne s týmto zápasom prebiehal aj zápas nášho D-čka, ktoré taktiež privítalo rovnakého súpera zo  Závažnej Poruby. Tento zápas mal však takmer opačný priebeh. Po sľubnom úvode, keď naše družstvo viedlo 3:1, dokázali súperovi hráči svoje vyššie kvality a najmä hernú vyrovnanosť. Postupne získavali bod za bodom a zvyšovali svoj náskok až na konečný výsledok 5:13.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

6.kolo, 5.11.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme nadviazali na minulotýždňové dobré výsledky a opäť sme dosiahli pozitívnu bilanciu, tentokrát 3 víťazstvá a 1 prehru. Tu je komentár k jednotlivým zápasom.

Začíname A-čkom, ktoré sa predstavilo na domácich stoloch, kde privítalo súpera z Lokce. Je to jedno z tých kvalitnejších družstiev v súťaži a zápasy s nimi bývali v minulosti väčšinou vyrovnané. Výnimkou veru nebol ani tento zápas. Ten rozohrali naši hráči výborne, keď zvíťazili v obidvoch štvorhrách a získali dvojbodový náskok. V ďalšom priebehu sa tento rozdiel viac-menej udržiaval, hoci sme mali šancu na rozhodujúci trhák, ale na druhej strane aj súper mohol vyrovnať. Zápas tak gradoval v poslednej runde, keď sa najskôr hosťom podarilo dotiahnuť na rozdiel jediného bodu, ale tri záverečné dvojhry získali naši hráči a zaknihovali ďalšie skvelé víťazstvo, tentokrát v pomere 11:7. Tento výsledok nás stále udržuje na popredných priečkach tabuľky, v čo sme veru ako nováčik ani nedúfali. Naše výborné výsledky sú okrem iného aj odrazom vyrovnanosti kádra, keď každý z hráčov dokáže získať aspoň bodík, ktorý sa často ukáže ako rozhodujúci.

Spolu týmto zápasom odohralo svoj zápas aj B-čko, ktoré privítalo súpera z Hýb. Naši hráči sa po kostrbatom úvode sezóny už dostávajú do očakávaného švungu a v plnej miere to potvrdili aj v tomto zápase. Jeho úvod bol síce vyrovnaný, ale domáci od stavu 3:3 šnúrou siedmich bodov rázne uťali akúkoľvek nádej hostí na úspešný výsledok. Pozitívom je aj fakt, že o úspech sa pričinili všetci hráči, ktorých vyrovnanosť bola v kontraste s tým, že u súpera až dvaja hráči uhrali nulu. Zápas tak skončil jasný víťazstvom 13:5, po ktorom sa už naše družstvo dostáva v tabuľke do pozícií, ktoré sme do nich vzhľadom na kvalitu kádra aj očakávali.

Momentky z obidvoch zápasov, ktoré urobil (nielen) fotograf Ivan Kohút Kiwi, si môžete pozrieť na stránke

www.flickr.com/photos/139977367@N06/albums

 

Zostávajúce družstvá sa predstavili u svojich súperov. V 1.triede naše C-čko vycestovalo k susedom do Partizánskej Ľupče a veru nebol to z ich strany vydarený zápas. Po tradične zaspatom úvode ešte dokázali otočiť z 0:3 na 4:3, ale to bolo z ich strany takmer všetko a ďalší bodík dokázali získať až v predposlednej dvojhre. A hoci tie duely neboli jednoznačné a takmer v každom z nich mali naši hráči šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, žiadny z hráčov nedotiahol túto snahu do konca a tak nečudo, že družstvo utrpelo ďalšiu prehru, tentokrát v pomere 5:13. Táto prehra znamená, že naše družstvo sa stále krčí takmer na chvoste tabuľky, čo je vzhľadom na kvalitu kádra sklamaním. Ak nechceme mať vážne problémy so záchranou, budú musieť všetci hráči výrazne pridať. Uvidíme, či sa tak stane už v najbližšom zápase.

Ako tradične prichádza na koniec hodnotenie nášho D-čka. Chlapci v minulom kole získali prvé body v tejto sezónne za remízu a v tomto trende chceli pokračovať, najmä keď sa im do cesty postavil celkom prijateľný súper – B-čko Veternej Poruby. Tomu zámeru podriadili aj zostavu, keď nastúpili v takmer najsilnejšom zložení aj so skúsenejšími hráčmi. A práve tí zabrali takmer na 100% a keďže aj mladí hráči pridali slušnú porciu bodov, zrodilo sa ich jednoznačné a zaslúžené víťazstvo 12:6. Ešte len druhé v ich kariére, ale všetci veríme, že im pomôže v ich snahe priblížiť sa k najlepším. Chce to však nielen trpezlivosť, ale samozrejme aj poctivý tréning a potom následne použiť nacvičené veci aj v zápase. Sami hráči vidia, že keď v zápase použijú nielen ruku ale aj hlavu, často môžu poraziť aj kvalitnejšieho hráča. Držíme im palce, aby sa im podarilo takéto výsledky zopakovať.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

5.kolo, 28.-29.10.2016

Tento stolnotenisový víkend mal pre nás veľmi sladkú príchuť. Nezískali sme síce žiadne poháre ani iné ocenenie, napriek tomu to bol historický moment. Všetky štyri naše družstvá totiž bodovali. A aké dosiahli výsledky? Dočítate sa nižšie.

V piatok odohralo svoj zápas A-čko, ktoré zavítalo na Oravu do Sedliackej Dubovej. S týmto súperom sme sa ešte nikdy v histórii nestretli a tak sme nemali žiadne informácie o hráčoch ani prostredí. Súper už hral 4.ligu vlani a skončil na peknom 8.mieste, takže sa naši hráči pripravovali na ťažký zápas. Jeho priebeh však všetkým vyrazil dych a najmä domáci hráči aj diváci zostali poriadne zaskočení. Po vyrovnaných štvorhrách spustili naši hráči poriadny uragán, na ktorý nedokázali domáci nájsť žiadnu protizbraň. A tak najväčším „súperom“ pre našich hráčov bola šmykľavá podlaha, kde pri niektorých výmenách vážne hrozilo aj nebezpečenstvo úrazu. Aj tento problém však naši hráči viac-menej zvládli a hoci bolo o víťazovi veľmi skoro rozhodnuté, zápas dohrali vo vysokom tempe až do konca. Dosiahli tak nečakane vysoké, ale úplne zaslúžené a veľmi cenné víťazstvo 14:4.

Naše zostávajúce družstvá odohrali svoje zápasy v sobotu. Už o 14.00 sa u súpera v Jamníku predstavilo naše B-čko. Po dvoch „manévroch“ so zostavou konečne nastúpili všetci hráči, ktorí by mali byť jej základom. A aj keď nastúpili v prostredí, ktoré svojimi malými rozmermi (nielen) našim hráčom moc nevyhovuje, podali bojovný výkon. Do stavu 3:3 sa síce družstvá naťahovali o každý bod, ale potom naši hráči získali 3-bodový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Domáci sa síce nevzdávali a snažili sa aspoň o remízu, naši hráči si však už získaný náskok udržali, ba dokonca ho v závere ešte zvýšili a dosiahli tak druhé tohtoročné víťazstvo, tentokrát v pomere 12:6.

Zostávajúce družstvá nastúpili na domácich stoloch. C-čko privítalo súpera z Liptovského Petra a po dvoch prehrách chceli hráči opäť zabodovať. Tomu zodpovedalo aj ich nasadenie; úvod zápasu bol vcelku vyrovnaný, ale potom nastal menší kolaps a zo stavu 4:3 zrazu svietilo na ukazovateli hrozivých 4:8. Zdalo sa, že naše družstvo opäť zapíše prehru, ale hráči ešte našli v sebe vnútornú silu, zabojovali a po infarktovom priebehu dokázali zachrániť aspoň remízu 9:9. Vzhľadom na priebeh zápasu s ňou musíme byť spokojný, hoci pred zápasom sme pomýšľali na víťazstvo.

Súbežne s týmto zápasom prebiehal aj zápas nášho D-čka, ktoré v derby-zápase privítalo súpera z Dúbravy. Obidve družstvá majú pomerne mladých a málo skúsených hráčov, takže jeho výsledok si netrúfol predpovedať nik. Zápas lepšie rozohrali hostia a od úvodu boli neustále vo vedení – 1:4, 2:6 a ešte pár dvojhier pred koncom 4:8. Ale z posledných šiestich dvojhier vyhrali naši hráči až 5 (a všetky hladko 3:0), takže duel sa nakoniec skončil remízou 9:9. A pritom naše družstvo veru nenastúpilo v takom zložení, ktoré je u nich štandardné. Ktovie, možno keby bol v ich zostave ešte jeden skúsenejší hráč, boli by dosiahli aj lepší výsledok. Ale cieľom nie je vyhrať za každú cenu, skôr dať v zápasoch príležitosť všetkým hráčom, aby získali skúsenosti a tie neskôr vedeli zužitkovať v ďalších zápasoch. Pozitívom je, že na tomto peknom výsledku sa podieľali všetci hráči. Sami na vlastnej koži zistili, že keď sa bojuje až do konca, môže prísť aj pekný výsledok.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

4.kolo, 21.-22.10.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom konečne zabralo viac ako len jedno družstvo.

Ako prvé z našich družstiev sa v tomto kole predstavilo A-čko, ktoré v piatok privítalo súpera z Bobrovca. Hostia mali skvelý vstup do súťaže a pred týmto zápasom boli na čele tabuľky. Naše družstvo však bolo len o tri priečky nižšie a tak sa očakával vyrovnaný duel, čo nakoniec aj samotný zápas potvrdil. Ale poďme pekne po poriadku. Po vyrovnaných štvorhrách získali pomerne jasne prvé dve dvojhry hostia, nasledujúce dve skončili tesným víťazstvom našich hráčov. V ďalšom priebehu zas domáci zvládli ľahšie svoje duely a hosti tesné zápasy strhli na svoju stranu. Takto sa družstvá naťahovali o každý bodík do polovice stretnutia, keď sa domácim hráčom podaril zrejme rozhodujúci 3-bodový únik.  A hoci sa hostia nevzdávali a bojovali až do konca, domáci hráči si už získaný náskok ustrážili a dosiahli cenné víťazstvo 11:7.

V piatok odohralo svoj zápas aj C-čko, ktoré vycestovalo do Liptovského Jána, kde je prechodný domov družstva z Podtúrne. A podobne ako v minulom kole, aj tentokrát začalo svoj zápas zle, keď po úvodných dvojhrách bol stav 1:5. Napriek takémuto zlému úvodu dokázali hráči ešte zabojovať a v polovici zápasu sa dotiahnuť na rozdiel jedného bodu – 5:6. V ďalšom priebehu však už získali len jeden bod a tak si zaknihovali už tretiu prehru v súťaži, opäť ako v minulom kole 6:12. Zlý úvod je aj odrazom nestálej zostavy, ktorá sa mení takmer každý zápas, keď niektorí hráči kvôli pracovným povinnostiam nie vždy môžu na zápas nastúpiť. Veríme, že aj napriek týmto skutočnostiam sa hráči vzchopia, dokážu svoju kvalitu a dostanú družstvo na pozície, ktoré od nich právom očakávame.

V sobotu sa na domácich stoloch predstavilo B-čko, ktoré odohralo ešte len druhý zápas v tejto sezóne, pretože v jeho súťaži je menší počet družstiev. A rovnako ako A-čko privítalo súpera z Bobrovca. Keďže naše družstvo bolo aj vďaka menšiemu počtu odohraných zápasov posledné a hostia boli na tom len o máličko lepšie, pre oboch to bol dôležitý duel. A ten nakoniec lepšie vyznel pre domácich hráčov, ktorí si v úvode vytvorili 2-bodový náskok a počas celého zápasu si ho viac-menej udržiavali až do konca. Zápas tak skončil víťazstvom nášho družstva 11:7, ktorým sa odlepili z dna tabuľky.

Posledné naše družstvo D-čko zavítalo do Vlách, ktoré pred týmto kolom nečakane uzatváralo tabuľku. Podľa toho by sa mohlo zdať, že s týmto družstvom by mohli naši hráči uhrať slušný výsledok. Ale skutočnosť je úplne iná a rozdiel v kvalite hráčov je stále príliš veľký. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, a hoci sa naši hráči snažili, na úspešný výsledok nemali šancu. Konečný výsledok 2:16 je toho jasným dôkazom.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

3.kolo, 15.10.2016

Stolnotenisové súťaže sa už parádne rozbehli, aktuálne cez víkend prebehlo už ich tretie kolo, ale nášmu klubu sa stále nedarí dostať sa do pozitívnej bilancie. Tu je komentár k jednotlivým zápasom našich družstiev.

Na domácich stoloch sa tentokrát predstavilo A-čko, ktoré privítalo súpera z Rabče. Hostia sú podobne ako naše družstvo nováčik súťaže, a tak sme nemali o sebe takmer žiadne informácie. Naše družstvo prvýkrát nastúpilo v najsilnejšom zložení a to ich v kombinácii s domácim prostredím pasovalo do úlohy favorita. Hostia však majú vo svojom strede dvoch výborných poľských hráčov, ktorí svojimi výkonmi dokážu potiahnuť družstvo. Tentokrát prišiel len jeden z nich a aj ten zaknihoval hladkú prehru hneď v úvode s našou jednotkou - M.Humeným. Tento duel akoby symbolizoval priebeh zápasu, keď hostia síce bojovali a nezriedka dokázali dostať domácich do úzkych, celkove však duel vyznel jasne v prospech domácich. Tí si od úvodu  vytvorili pohodlný 4-bodový náskok, ktorý si počas celého zápasu udržiavali a v závere ho dokonca dokázali ešte zvýšiť. Zápas sa tak skončil víťazstvom nášho družstva v pomere 12:6.

Tak ako v prvom kole, kvôli menšiemu počtu družstiev v súťaži aj tentokrát vyšlo voľno na naše B-čko. Je to trošku zvláštny pocit, mať po treťom kole odohraný len jeden zápas. Na druhej strane, aspoň sa hráči môžu dať dokopy; odteraz až do konca prvej polovice už budú hrať neustále a majú tak možnosť ukázať svoje kvality v plnom rozsahu. Tabuľka aj kvôli takémuto priebehu nemá vôbec výpovednú hodnotu a preto posledné miesto v nej zatiaľ nedáva dôvod na zvýšenú nervozitu či nebodaj nejaké radikálnejšie riešenia. Uvidíme, ako si budú chlapci stáť po 5-6 odohraných zápasoch.

Naše zostávajúce družstvá sa predstavili u svojich súperov. C-čko vycestovalo na svoj zápas do Nižnej Boce. Tak, ako v minulom kole B-čko, ani C-čko u tohto súpera neuspelo. Dôvod je vcelku jednoduchý – traja hráči získali dokopy len 2 body a to v žiadnom prípade nemôže na úspešný výsledok stačiť. Od ďalšieho debaklu ich zachránil výborný výkon T.Gejdoša, ktorý všetky svoje dvojhry vyhral. Tento individuálny výkon je však len slabá náplasť na ďalšiu prehru v súťaži, tentokrát v pomere 6:12.

Posledné naše družstvo D-čko zavítalo do VITALITU L.Hrádok, kde sa stretlo s jedným z favoritov celej súťaže. Súper hral ešte vlani o dve súťažné triedy vyššie a len organizačné zmeny v klube ich zaradili do najnižšej súťaže. Tomu aj zodpovedal priebeh zápasu, keď rozdiel vo výkonnosti jednotlivých hráčov bol príliš veľký a naši hráči len sem-tam uhrali dáky set. Hrozbu prehry na nulu odvrátili až v poslednej runde a zápas tak nakoniec skončil výsledkom 1:17.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

2.kolo, 7.-8.10.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa už predstavili všetky naše družstvá. Dosiahnuté výsledky však vôbec nedávajú dôvod na spokojnosť.

K súperovi do Krušetnice vycestovalo v piatok A-čko. Ešte vlani bol medzi týmito súpermi rozdiel dvoch súťažných tried, keďže súper hral 3.ligu a naši 5.ligu. Navyše sme mali problém so zostavou, keď z jej základu zostali len dvaja hráči, ktorých doplnili dvaja s aktuálne najlepšou formou. Takže na tento zápas sme veru nešli s prehnanými očakávaniami. Jeho začiatok však bol celkom dobrý a po štvorhrách a prvých dvoch dvojhrách svietil na ukazovateli skóre stav 2:2. Žiaľ, to bolo z našej strany všetko a hoci hráčom nemožno uprieť snahu a bojovnosť, jednoducho na domácich hráčov nestačili a tak odchádzali domov s poriadnym debaklom 2:16. Keďže posledné tri sezóny patrilo naše A-čko k špičke 5.ligy, na takéto výsledky sme neboli zvyknutý. Veríme však, že ani po postupe do vyššej súťaže to nebude pravidlo, ale skôr len výnimka.

Po minulotýždňovom voľne konečne nastúpilo na svoj prvý zápas v tejto sezóne aj B-čko, keď vycestovalo za súperom do Nižnej Boce. Tento zápas mal trošku pikantnú príchuť, keď sa stretli družstvá, ktoré vlani do posledného kola bojovali o tretiu priečku. Vlani to lepšie vyšlo našim, takže domáci nám to chceli hneď na úvod vrátiť. Zápas však lepšie začali naši a dostali sa aj do sľubného vedenia, ktoré však domáci dokázali rýchlo zmazať. V ďalšom priebehu družstvá držali  vyrovnaný stav a tak sa o jeho výsledku rozhodlo až v závere. Ten nakoniec lepšie vyšiel domácim a zápas tak skončil výsledkom 7:11.

Zostávajúce družstvá nastúpili na domácich stoloch. C-čko privítalo súpera zo Zdravotnej školy L.Mikuláš a po minulotýždňovom debakli chceli hráči napraviť zlý dojem, ktorý v prvom vystúpení zanechali. Aj keď družstvo stále nemohlo nastúpiť v optimálnom zložení, tentokrát podali všetci hráči diametrálne odlišný výkon. A hoci nad sily každého z nich bol Štefan Vrábel, ostatných hráčov súpera nepustili k slovu a dosiahli tak pohodlné víťazstvo 13:5. Dúfame, že to odrazí našich hráčov k výsledkom, ktoré od nich právom očakávame.

Súbežne s týmto zápasom prebiehal aj zápas nášho D-čka, ktoré privítalo súpera z Podtúrne. Tento duel mal však úplne opačný priebeh a takmer aj konečné skóre. Zlý začiatok a prvý získaný bod až za stavu 0:8, to nemohlo znamenať nič iné, len ďalšiu prehru, tentokrát v pomere 4:14. Aj napriek tomu, že družstvo svoje prvé dva zápasy prehralo, nie je v tabuľke na poslednom mieste. Je to síce len o skóre, ale aj tak je to stav, ktorý ešte naše družstvo nezažilo. Veríme, že sa hráči pokúsia tento stav udržať; k tomu však potrebujú v zápasoch bodovať všetci, čo sa im však v tejto sezóne ešte nepodarilo.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Sezóna začala, 1.kolo 1.10.2016

Prvým októbrovým víkendom sa začala ďalšia stolnotenisová sezóna, v ktorej budú účinkovať štyri naše družstvá. Po viacročnej prestávke sa A-čko opäť predstaví v krajskej súťaži, ostatné družstvá zostali v okresných súťažiach, ktoré hrali aj vlani. Prvé zápasy v sezóne priniesli nasledovné výsledky:

Na domácich stoloch sa predstavilo A-čko, ktoré privítalo súpera z Tvrdošína. Aj keď naše družstvo je nováčik súťaže, hostia sa vlani umiestnili na predposlednom mieste a len tesne sa vyhli zostupu. Vzhľadom na tieto skutočnosti a výhodu domáceho prostredia bol v tomto súboji miernym favoritom náš tím. Možno aj táto skutočnosť niektorým hráčom príliš zväzovala ruky a tak bol zápas vyrovnaný a rozdiel v skóre nebol väčší ako 1 bod. O výsledku rozhodli až záverečné dvojhry, v ktorých mali istejšiu ruku a možno aj trošku viac šťastia domáci hráči a zaknihovali si dôležité víťazstvo 10:8.

V 6.lige, v ktorej účinkuje naše B-čko, je prihlásených len 10 družstiev a keďže sa kvôli súčinnosti s ostatnými súťažami hrá podľa modelu pre 12 družstiev, tak majú dve družstvá vždy voľno. V prvom kole pripadlo toto voľno aj na naše družstvo, čo sa ukázalo ako veľmi vhodné. Z rôznych objektívnych aj subjektívnych príčin nám totiž počas víkendu chýbali traja hráči a tak by bol veľký problém vôbec zložiť štyri družstvá. Dúfame, že situácia sa v tejto oblasti zlepší, pretože spoliehať sa na takéto náhody by bolo cestou do pekla.

Naše zostávajúce družstvá sa predstavili u svojich súperov. C-čko vycestovalo na prvý zápas do Východnej. U tohto klubu došlo k redukcii družstiev a tak proti našim nastúpilo družstvo, ktoré vlastne hrávalo o jednu súťaž vyššie. A keďže naše družstvo pre spomínané problémy nenastúpilo v najsilnejšom zložení, favoritom boli jednoznačne domáci. Ani takáto konštalácia však nedáva vysvetlenie debaklu, ktorý naše družstvo utŕžilo. Až na pár duelov mal zápas jednoznačný priebeh a tak po poslednej dvojhre bol na ukazovateli stav 0:18. Takýto výsledok si toto družstvo veru nepamätá a treba len dúfať, že sa naplní príslovie „Zlý začiatok, dobrý koniec“.

D-čko sa v úvodnom kole tak ako vlani stretlo s hráčmi Pavlovej Vsi, ale tentokrát u súpera. Úvod zápasu bol vyrovnaný a naši hráči živili nádej na dobrý výsledok. Od stavu 4:3 však prehrali sedem dvojhier v rade a o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté. Záverečné dvojhry už len stanovili konečné skóre 6:12.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Ďalšie poháre do vitríny

Minuloročná sezóna nám priala a tak na vylosovaní novej sezóny okresných súťaží dňa 21.9.2016 prevzal z rúk člena VV OSTZ Liptovský Mikuláš p. Dušana Kuba predseda nášho klubu Ján Oško poháre za tretie miesta, ktoré v 6.lige získalo družstvo Ľubeľa „B“ a v 1.triede družstvo Ľubeľa „C“. Takúto úspešnú sezónu si veru nepamätajú ani tí služobne najstarší hráči. A tak chceme všetkým, ktorí sa o tieto úspechy pričinili, pogratulovať a zároveň všetkým hráčom nášho klubu popriať do novej sezóny veľa úspechov, aby ich hra bavila a v zápasoch dokázali odovzdať to, čo v nich naozaj je. Nie vždy to musí stačiť na víťazstvo, ale dobrý pocit z predvedenej hry je veru niekedy aj viac.

 

Turnaj vo východnej

Dňa 17.9.2016 sa vo Východnej uskutočnil stolnotenisový turnaj, ktorý už tradične na začiatku sezóny pripravili členovia domáceho stolnotenisového oddielu. Po víťazstvách v posledných dvoch ročníkoch sa tentokrát musel Mário Humený uspokojiť „len“ s tretím miestom, keď v semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi Milanovi Jurkovičovi ml. z Vitalitu L.Hrádok. Bola to repríza vlaňajšieho finále a kým vlani sa tešil Mário, tentokrát bol úspešnejší jeho súper a odplatil mu vlaňajšiu finálovú prehru. Aj napriek tomu, že sa Máriovi nepodarilo získať víťazný hetrik, umiestnenie na bedni v silnej konkurencii je dobrým znamením pred začiatkom novej sezóny.

 

Ocenenie víťazov

Na vylosovaní novej sezóny 5.ligy dňa 13.9.2016 prevzal z rúk člena VV OSTZ Liptovský Mikuláš p. Jána Kamiena zástupca nášho klubu pohár za prvé miesto, ktoré v tejto súťažnej triede v sezóne 2015/16 získalo družstvo Ľubeľa „A“. Po druhom a treťom mieste v predchádzajúcich sezónach to tentokrát chlapci dotiahli najvyššie a po viacročnej prestávke postúpili do 4.ligy. GRATULUJEME!!!

 

Nepríjemné zranenia

Sezóna ledva začala a už tu máme jednu nepríjemnú stratu. Maťo Javorek, ktorý sa v poslednej dobe hojne venuje aj cyklistike, mal nepríjemný „karambol“ a jeho výsledkom je zlomená kľúčna kosť na pravej ruke. Dúfame, že rekonvalescencia bude prebiehať úspešne a čo najskôr sa vráti medzi nás.

Táto najnovšia udalosť je len špičkou zdravotných peripetií, ktoré v poslednej dobe postihli našich hráčov. Počas prestávky mal vážne zdravotné problémy aj Laco Kandera (taktiež zlomenina ruky na bicykli) a Jano Vrbenský.

Dúfame, že toto je na dlhú dobu posledná nešťastná udalosť, ktorá našich hráčov postihla a že napriek týmto nepríjemným okolnostiam vstúpime úspešne do novej sezóny. Všetkým želáme pevné zdravie!

 

Tréning

Dobré výsledky bývajú spravidla podložené kvalitným tréningom. Preto pripomíname, že tréningy bývajú v tradičných termínoch utorok/štvrtok/sobota. Začiatky tréningov sú momentálne o 19.00hod, postupne sa bude začiatok posúvať k tradičnému času 17.30hod.

 

Sezóna začína

Na základe vyžrebovania stolnotenisových súťaží dávame do pozornosti všetkým hráčom ako aj našim priaznivcom, že všetky stolnotenisové súťaže, v ktorých účinkujú naše družstvá v sezóne 2016/2017, štartujú v 39. kalendárnom týždni. Prvé zápasy odohrajú naše družstvá 1.10.2016. Bližšie informácie o termínoch zápasov si nájdete v časti „SÚŤAŽE“

Turnaj v Nemeckej

Na pozvanie domácich organizátorov sa trojica našich hráčov zúčastnila 3.ročníka Turnaja o pohár starostu obce Nemecká, ktorý sa uskutočnil dňa 30.4.2014. Celkove sa turnaja zúčastnilo 77 hráčov z rôznych kútov Slovenska aj z Moravy. Hralo sa v 4-5 členných skupinách, z ktorých hráči na 1. a 2.mieste postúpili do boja o víťazstvo a zostávajúci hráči bojovali v turnaji útechy. Obe tieto časti sa už hrali na hrali KO systémom, ale v hlavnej časti hrali ešte porazení turnaj na druhú prehru. Turnaj sa odohrával v telocvični miestnej ZŠ, kde bolo rozložených 12 stolov; dobré osvetlenie, príjemná teplota, proste perfektné prostredie. Ako tradične sa z našich hráčov najlepšie umiestnil Mário Humený, ktorý skončil celkovo na 7.-8. mieste. Braňo Oravec skončil na 17.-24. mieste a Alino Švec hral v dolnom pavúku. Pre našich hráčov to bola veľmi dobrá skúsenosť, veď počas turnaja odohrali 5-10 zápasov s hráčmi rôznej výkonnosti od 3.ligy nižšie ale najmä s neznámymi hráčmi, kde museli až v priebehu zápasu zistiť, čo na nich platí a skúsiť to aplikovať do svojej hry. Nie vždy sa to podarilo, ale po turnaji boli s celkovým priebehom, atmosférou a najmä organizáciou turnaja veľmi spokojní a už dopredu avizovali svoju účasť aj v budúcom ročníku. Všetky výsledky od skupín až po pavúky si môžete pozrieť na stránke:

 

http://stolnytenisbb.webnode.sk/turnaje7/turnaj-o-pohar-starostu-obce-nemecka/

 

22.kolo, 19.3.2016

Cez víkend boli posledným kolom uzatvorené všetky majstrovské stolnotenisové súťaže sezóny 2015/16 v našom okrese. Pozrite si, aké výsledky v ňom dosiahli naše družstvá.

Najviac sledovaným družstvom bolo naše B-čko, ktoré ešte malo šancu vybojovať si konečné tretie miesto. Muselo však zvíťaziť vo Východnej a zároveň nesmel zvíťaziť ich konkurent – Nižná Boca. Bolo vidno, že hráči ešte veria v šťastný koniec, lebo na zápas išli riadne „nažhavení“. Dokonca po dlhšom zranení nastúpil aj Maťo Javorek, hoci ešte stále nie je celkom fit. Prvú časť úlohy sa im podarilo splniť, aj keď svoj zápas nezačali práve najlepšie. Po prehraných štvorhrách však dokázali okamžite vyrovnať a v nasledujúcich vyrovnaných zápasoch aj otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech. Získaný náskok si dokázali udržať až do konca a dosiahli tak potrebné víťazstvo 11:7. Všetko tak záviselo na tom, ako skončí zápas v Nižnej Boci, ktorá hostila Demänovú. Bol to zápas ako na hojdačke, ktorý sa nakoniec skončil pre nás zlatou remízou 9:9.  Tá znamenala, že konečné tretie miesto obsadilo naše B-čko a vyšperkovalo tak našu doteraz najúspešnejšiu sezónu. Gratulujeme!

U súpera sa v tomto kole predstavilo ešte naše C-čko. Po úľave z úspešného boja o bronz nastúpili v Závažnej Porube v čiastočne pozmenenej zostave, keď po dlhodobej maródke nastúpil aj Gejza Kovács. Naopak, domáce družstvo, ktoré sa chcelo vyhnúť baráži, nastúpilo v najsilnejšom zložení. Aj tak však naši dokázali s nimi držať krok a nechýbalo veľa, aby boli úspešní. O ich najtesnejšej prehre 8:10 tak v podstate rozhodli úvodné prehrané štvorhry. Aj napriek tomu si zaslúžia hráči pochvalu za celosezónnu prácu, výsledkom ktorej je konečné tretie miesto.

V sobotu ukončili sezónu na domácich stoloch zostávajúce družstvá. Podobne ako C-čko, aj naše A-čko si zmeralo sily so súperom, ktorý sa chcel vyhnúť baráži – Iľanovom. V tomto zápase však všetko prebehlo podľa papierových predpokladov. Aj keď sa hostia snažili a niektoré zápasy boli pomerne vyrovnané, zápas mal jednoznačný priebeh. Hoci rozdiel vo výkonnosti jednotlivých hráčov bol zrejmý, konečný výsledok 16:2 je však pre hostí až príliš krutý. Naši hráči tak aj v poslednom zápase potvrdili skvelú fazónu, ktorú si udržiavali počas celej sezóny a ktorá im priniesla víťazstvo v súťaži a postup do 4.ligy. Gratulujeme!

D-čko privítalo vo svojom poslednom zápase tejto sezóny susedov z Vlách. Po dvoch prehrách na nulu sa chlapci chceli rozlúčiť so sezónou lepším výsledkom, aj keď súper to bol z kategórie tých ťažších.  Po celkom slušnom a bojovnom výkone sa im to nakoniec aj podarilo, keď víťazstvá Rasťa Pavlanina a Martina Cebecauera znamenali konečný stav 3:15. A hoci sa to z výsledkov nezdá, chlapci znovu urobili krok smerom dopredu. Bola to len ich druhá súťažná sezóna a viac ako polovicu sezóny si to hrali viac-menej sami bez pomoci starších skúsenejších hráčov. Aj sami však zistili, že ak je s nimi aspoň jeden skúsenejší hráč, dokáže aj ich potiahnuť v zápase k lepším výkonom a výsledkom.

Takže toto sú posledné komentáre k súťažnému dianiu našich družstiev v práve skončenom ročníku 2015/16. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Jubilant medzi nami

V týchto dňoch sa dožíva významného životného jubilea ďalší z plejády skvelých hráčov, ktorí vyrástli v našom klube - Branko Kubík. Prvé začiatky so stolným tenisom boli aj u neho také, ako u väčšiny ostatných chlapcov na konci 70-ych rokov – na dvore stôl z prekličiek na capkoch, namiesto sieťky tehly „komínovky“ a v ruke zelená „hanojka“. Stály záujem o stolný tenis ho neskôr priviedol aj do telocvične, kde sa práve čulo rozvíjal nedávno založený stolnotenisový oddiel.  A keďže mal na túto hru aj talent, veľmi skoro sa prepracoval medzi najlepších hráčov. Jeho typická obranná hra, skvelý postreh a rýchle nohy veľmi často privádzali do zúfalstva aj hráčov vyšších športových súťaží. A hoci s pribúdajúcimi rokmi a najmä prekonanými rôznymi zdravotnými problémami jeho hra už nie je takým postrachom, stále dokáže potrápiť súperov a výraznou mierou pomôcť družstvu k dobrému výsledku. Branko, v mene všetkých členov nášho klubu Ti k Tvojej 50-ke prajeme všetko najlepšie, najmä veľa zdravia, ale aj šťastia a úspechov v osobnom živote a za zelenými stolmi ešte veľa víťazných zápasov.

 

21.kolo, 10.-12.3.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, ktoré rozhodlo, že po skončení tejto sezóny určite budú v našej vitríne minimálne dva poháre. Pozrime sa na to, ako k tomu došlo.

Už vo štvrtok predohralo svoj zápas naše A-čko, ktoré vycestovalo za súperom do Bieleho Potoka. Naši už ako istý víťaz sa predstavili u družstva, ktoré ešte stále bojuje o tretie miesto a tak to mal byť zápas vyššej kvality. Úvod vyšiel našim hráčom nad očakávanie a dostali sa do sľubného vedenia 6:1, potom ale nastal menší kolaps a domáci sa dotiahli až na rozdiel dvoch bodov. Tento náskok si však už naši ustrážili, ba na konci zápasu ho ešte zvýšili až na konečných 11:7. Treba povedať, že toto bol jeden z mála zápasov v odvetenej časti, v ktorom boli naši hráči prinútení k vyššiemu výkonu počas celého duelu.

D-čko zavítalo do Veternej Poruby k súperovi, ktorý je síce len o štyri priečky vyššie, ale počtom získaných bodov ich prevyšuje omnoho výraznejšie. Tomu aj zodpovedal priebeh zápasu, keď len v niektorých dvojhrách dokázali naši hráči ako-tak držať vyrovnanejší priebeh. Napriek tomu je výsledok 0:18 trošku sklamaním, aspoň jeden bodík by mali hráči dosiahnuť aj s týmto súperom.

V sobotu sa na domácich stoloch predstavili zostávajúce dve družstvá, ktoré zhodou okolností bojujú o tretie miesto. Po tomto kole si môžu definitívne vydýchnuť hráči C-čka. Tí síce privítali posledné družstvo v súťaži – Pavčinu Lehotu – to ich však v prvej časti nečakane porazilo. A hoci súper pricestoval na zápas len s trojicou hráčov, nebolo to vôbec jednoduché. Dokonca v polovici stretnutia ešte viedli hostia 5:4. V zostávajúcich zápasoch však získali už len dva body a tak si naši hráči pripísali trošku vydreté víťazstvo 11:7. To im však v kombinácii s ostatnými zápasmi v tomto kole už definitívne zabezpečilo konečné tretie miesto, k čomu im srdečne gratulujeme!

V priamom súboji o tretie miesto privítalo naše B-čko hostí z Nižnej Boce. Zápas mal veľmi dobrú športovú úroveň, o ktorú sa rovnakou mierou pričinili všetci aktéri tohto súboja. Priebeh zápasu bol vyrovnaný a hoci sa naši hráči dvakrát dostali do sľubného 2-3 bodového náskoku, hostia ho vždy dokázali stiahnuť. Koncovka zápasu bola skutočne infarktová, keď až v dvoch zápasoch mali naši hráči blízko ku konečnému víťazstvu, ale hosťujúci  hráči dokázali odvrátiť aj zopár mečbalov a tak sa nakoniec zápas skončil remízou 9:9. Ani tento výsledok ešte o ničom nerozhodol a všetko bude jasné až po zápasoch posledného kola. Naši to však už nemajú len vo svojich rukách a aj pri svojom víťazstve musia čakať na zaváhanie dnešného súpera. Uvidíme o týždeň, kto bude mať väčší dôvod na úsmev.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

20.kolo, 4.-5.3.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, po ktorom sa až trom našim družstvám otvára možnosť skončiť sezónu na medailovej pozícii.

V piatok odohrali svoje zápasy družstvá, ktoré sa v tomto kole predstavili u svojich súperov. A-čko vycestovalo za súperom do Liskovej a v prípade remízy by definitívne potvrdilo svoje prvenstvo v súťaži. Keďže však domáci okupujú s veľkou stratou posledné miesto, remíza by nás vôbec nepotešila. Tak k tomu pristúpili aj naši hráči a od úvodu dali jasne najavo, že aj tentokrát to bude jednoznačný zápas. Vyrovnanosť našich hráčov dáva možnosť prestriedať a zapojiť do zápasu aj piateho hráča. V tomto zápase dostal prvýkrát v sezóne šancu aj Alino Švec a zvládol ju celkom dobre. Aj jeho zásluhou sme dosiahli vysoké víťazstvo 15:3 a už dva kolá pred koncom získali prvé miesto v najvyššej liptovskej súťaži.

D-čko zavítalo do Demänovej k súperovi, ktorý ešte bojuje o druhé miesto a možnosť v baráži postúpiť do vyššej súťaže. A keďže naše družstvo uzatvára tabuľku, zápas mal veľmi jednoznačný priebeh. Výsledok 0:18 tak nie je žiadnym prekvapením. Trošku však mrzí zisk len jediného setu v celom zápase. Snáď to bude nabudúce lepšie.

V 6.lige účinkuje len 11 družstiev a tak má vždy jedno z nich voľno. To tentokrát pripadlo na naše B-čko, ale hoci nehralo, po tomto kole vďaka ostatným výsledkom poskočilo na 3.miesto. Takže všetko majú hráči vo svojich rukách a budeme im držať palce, aby si túto pozíciu udržali.

Na domácich stoloch sa tak predstavilo len C-čko, ktoré však hostilo ťažkého súpera - lídra súťaže Jamník. Toto družstvo zatiaľ všetky svoje zápasy vyhralo a aj preto sa naši hráči chystali mu túto sériu ukončiť. Tomu podriadili aj zloženie družstva a prvýkrát v sezóne nastúpili v najsilnejšom zložení. A bolo to hneď od úvodu aj vidieť. Aj keď hostia sa v úvode zápasu ešte držali, od stavu 4:4 to už bolo jednoznačné predstavenie domácich hráčov. Tí už do konca zápasu prehrali len jednu dvojhru a zaknihovali si cenné víťazstvo 13:5. V kombinácii s ostatnými výsledkami v tomto kole sa po tejto výhre vyšvihli na 3.miesto a hoci to pár kôl dozadu tak nevyzeralo, majú veľmi reálnu šancu si toto miesto udržať.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

19.kolo, 26.-27.2.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá zopakovali výsledky z minulého kola.

Ako prvé z našich družstiev sa v tomto kole predstavilo C-čko, ktoré už v piatok zavítalo k súperovi do ZdŠ Lipt.Mikuláš. Zápasy u tohto družstva sú nevyspytateľné, k čomu najviac prispievajú podmienky v ich herni. Naši hráči však vstúpili do zápasu sebavedome a od úvodu dali jasne najavo, kto je v zápase lepší. Najmä L.Kandera a T.Gejdoš už dlhodobejšie dosahujú výborné výsledky a ťahajú družstvo. Ak sa k nim pridá aspoň jeden zo zostávajúcej dvojice, šanca na víťazstvo v zápase je veľká. Tak tomu bolo aj v tomto zápase a konečný stav 12:6 verne odrážal rozdiel v kvalite družstiev. Nič na tom nemení ani fakt, že domácim chýbal ich najlepší hráč a tak mali naši hráči uľahčenú cestu za víťazstvom.

V sobotu poobede vycestovalo za súperom do Bobrovca aj naše B-čko, ktoré ešte bojuje o tretie miesto. Situácia sa však skomplikovala zranením M.Javorka na štvrtkovom tréningu, ktorý mal v posledných kolách veľmi dobrú formu. Napriek tomuto hendikepu sa ostatní hráči zomkli a u nie moc obľúbeného súpera podali veľmi dobrý výkon. Od úvodu sa dostali do sľubného vedenia a hoci domáci ešte zápas zdramatizovali, koncovku zvládli naši na jednotku a odnášajú si tak cenné víťazstvo 11:7.

V sobotu sa na domácich stoloch predstavili naše dve zostávajúce družstvá, keď zhodou okolností obidve hostili súperov zo Smrečian. A-čko chcelo potvrdiť svoje postavenie v tabuľke a priblížiť sa o ďalší krok k vytúženému cieľu – víťazstvu v súťaži. Hráči súpera však majú svoju kvalitu, o čom sa naši hráči presvedčili už v prvom vzájomnom zápase, ktorý až v úplnom závere zlomili vo svoj prospech. Na zápas tak nastúpili maximálne koncentrovane a od úvodu si vytvorili tesný náskok, ktorý sa hosťom darilo držať až do stavu 6:4. Od tohto momentu zvíťazili vo všetkých zápasoch naši hráči a zapísali si tak ďalšie vysoké víťazstvo, aj tentokrát v pomere 14:4.

Súbežne s týmto zápasom prebiehal na druhých dvoch stoloch aj zápas nášho D-čka so súperom z rovnakého družstva. Aj keď naši hráči vstúpili do zápasu víťazstvom, v ďalšom priebehu sa ukázal rozdiel vo výkonnosti hráčov obidvoch družstiev a rozdiel v skóre sa čoraz viac zväčšoval v náš neprospech. Priebeh niektorých zápasov bol síce celkom vyrovnaný, ale našim mladým hráčom ešte chýba skúsenosť a najmä trpezlivosť dotiahnuť vyrovnaný priebeh do zdarného konca. A to im ešte pomáha aj R.Pavlanin, ktorý oprašuje svoje dávnejšie získané herné majstrovstvo a od svojho vstupu do súťaže pravidelne boduje. Zápas sa tak podľa predpokladov skončil našou prehrou 5:13.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

18.kolo, 18.-20.2.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa väčšina našich družstiev opäť vrátila na víťaznú vlnu.

Vo štvrtok predohrávalo svoj zápas A-čko, ktoré vycestovalo za súperom do ŠKST Ružomberok. Postavenie v tabuľke jednoznačne stavalo do pozície favorita naše družstvo. To si zrejme uvedomovali aj domáci a tak na zápas ani nenastúpili v najsilnejšom zložení. Súboj tak mal ešte jednoznačnejší priebeh a najväčšie starosti robili našim hráčom podmienky v herni – vysoká vlhkosť a nový náter podlahy. Aj cez tieto okolnosti sa však dokázali viac-menej úspešne preniesť a zapísať si ďalšie jednoznačné víťazstvo, tentokrát v pomere 14:4.

V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce družstvá. D-čko zavítalo do Podtúrne k súperovi, ktorý sa pohybuje v strede tabuľky. Po celkom vydarených domácich zápasoch však zápasy u súperov našim hráčom moc nevychádzajú. To sa potvrdilo aj v tomto zápase, ktorý sa skončil ich vysokou prehrou 1:17. Napriek takýmto nepriaznivým výsledkom chceme vyzdvihnúť zlepšený prístup hráčov tohto družstva k tréningom, na ktorých sa dá pri poctivom prístupe dosiahnuť vyššie herné majstrovstvo u každého z nich. A to by sa potom mohlo prejaviť aj v jednotlivých zápasoch.

Na domácich stoloch sa predstavili dve naše družstvá. B-čko po dvoch zápasoch s družstvami z čela tabuľky tentokrát privítalo súpera z opačného konca – Vitalit Lipt. Hrádok. A bol to súboj Goliáša s Dávidom. Lenže tentokrát sa žiadne zázraky nekonali a zápas mal veľmi jednoznačný priebeh. Konečný výsledok 18:0 je azda až príliš krutý pre hosťujúcich hráčov, ale verne odráža rozdiel vo výkonnosti obidvoch družstiev.

Zároveň s týmto zápasom sa v telocvični odohrávalo aj susedské derby, keď naše C-čko hostilo súperov z Dúbravy. Tí stále bojujú o druhé miesto, kým naši po minulotýždňovej prehre zrejme definitívne stratili šancu na medailové umiestnenie. Ani to však neubralo na snahe našich hráčov, práve naopak. Do zápasu vstúpili vo veľkom štýle a rýchlo získali náskok, ktorý do konca stretnutia neustále zvyšovali. Potvrdili tak skutočnosť, že keď nastúpia v kompletnom  zložení, môžu poraziť kohokoľvek v tejto súťaži. Prednosť však v tejto sezóne mala myšlienka, aby si rovnomerne zahrali všetci hráči z družstva. Preto aj tie nevyrovnané výkony v jednotlivých kolách.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

17.kolo, 11.-13.2.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom dosiahli naše družstvá po dlhšej dobe negatívnu bilanciu.

Už vo štvrtok predohrávalo svoj zápas A-čko, keď na domácich  stoloch privítalo svojho doteraz jediného premožiteľa v tejto sezóne – družstvo Vitalit Lipt.Hrádok. Mal to byť súboj o čelo tabuľky, ale zápas mal nakoniec celkom iný náboj. Súper totiž prišiel na zápas v značne oklieštenej zostave a otázka víťaza bola prakticky od prvého zápasu vyriešená. S pribúdajúcimi zápasmi celkom reálne vyvstávala otázka, či sa zápas neskončí na nulu. Túto hrozbu odvrátili hostia až v posledných zápasoch, ale konečný výsledok 16:2 prakticky rozhodol o našom celkovom prvenstve v súťaži. Gratulácie však budú až po poslednom kole! Snaha družstva je vyhrať aj všetky zostávajúce zápasy a umocniť tým tento celkový úspech.

Naše zostávajúce družstvá odohrali svoje zápasy v sobotu s bilanciou jedna remíza a dve prehry. Doma sa predstavilo ešte D-čko, keď privítalo susedov z Dúbravy. Keďže hostia neboli v tabuľke príliš pred nami, chceli sa naši hráči opäť pokúsiť zabodovať. V úvode zápasu sa im aj celkom darilo napĺňať ich predstavy, ale za stavu 3:3 sa hostia dostali do 3-bodového vedenia a tento náskok si do konca stretnutia s prehľadom udržiavali. Zápas sa tak skončil výsledkom 7:11.

B-čko sa po poslednom neúspešnom zápase stretlo aj s druhým adeptom na celkové víťazstvo, keď zavítalo do Lipt. Jána. Začiatok zápasu však vyšiel našim hráčom nad očakávanie a do stavu 5:3 to s výsledkom vyzeralo veľmi nádejne. V nasledujúcich siedmich dvojhrách však domáci otočili stav na 6:9 z nášho pohľadu a zdalo sa, že opäť neuspejeme. V nervy drásajúcej koncovke však naši hráči zabojovali, posledné tri zápasy dotiahli do víťazného konca a zápas sa tak skončil cennou remízou 9:9.

Posledné naše družstvo C-čko sa predstavilo v Iľanove. Ak si naši hráči chceli zachovať reálnu šancu na medailové umiestnenie, museli v zápase zvíťaziť. Možno práve táto skutočnosť im zväzovala ruky a nohy, takže konečný výsledok logicky nebol priaznivý. Začali to už celkom jednoznačne prehraté zápasy vo štvorhre a keď zo štyroch hráčov až dvaja nebodovali ani v jednej dvojhre, nádej na úspešný výsledok sa veľmi rýchlo rozplynula. Aj keď do konca súťaže ešte zostáva 5 zápasov, prehra 5:13 zrejme definitívne pochovala snahu o medailové umiestnenie.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Majstrovstvá okresu jednotlivcov

V nedeľu 7.2.2016 sa v Bobrovci uskutočnili Majstrovstvá okresu jednotlivcov, ktoré z poverenia OSTZ Liptovský Mikuláš usporiadal stolnotenisový oddiel TJ Bobrovec. Turnaja sa zúčastnilo 47 hráčov, z nášho klubu to boli Mário Humený, Branislav Oravec a Rastislav Pavlanin. V prvej časti turnaja sa v dvojhrách hral skupinový systém, z ktorého postúpilo 22 hráčov do vyraďovacej časti. Z našich sa to podarilo Máriovi, ktorý svoju skupinu vyhral a Braňovi, ktorý skončil v skupine druhý. V druhej časti turnaja sa Mário dostal až medzi posledných 8 hráčov, kde vo vyrovnanom a dramatickom stretnutí podľahol 1:3 neskoršiemu víťazovi Mirovi Mažárimu. Braňo v zápase o postup medzi posledných 16 podľahol Jožovi Janovčíkovi 2:3. Vo štvorhrách sa hralo systémom na 2 porážky. Tu sa Mário s Braňom po dvoch výhrach dostali až medzi 4 posledné družstvá, ale v zápase o postup do finále prehrali s dvojicou Jožo Janovčík/Filip Kollárik najtesnejším pomerom 2:3. Následne v pavúku porazených prehrali s dvojicou Martin Blcháč/Jano Toman opäť 2:3 a skončili na 5.-6. mieste. Opäť sme tak nedosiahli na medailové umiestnenie ani v jednej kategórii. Aj keď sa turnaja zúčastnila prevažná väčšina najlepších hráčov a konečné umiestnenie našich hráčov zodpovedá alebo dokonca mierne prevyšuje ich rebríčkové postavenie, predsa len bolo cítiť, že ich po turnaji mrzeli nevyužité príležitosti dosiahnuť v každej kategórii lepšie umiestnenie. Stolný tenis je však nevyspytateľný šport, kde vo vyrovnaných zápasoch o konečnom výsledku často rozhodujú maličkosti a tie tentokrát lepšie zvládli naši súperi. Snáď to vyjde nabudúce! Výsledky v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť v kolónke „ÚVOD – Informácie Okresného stolnotenisového zväzu“

 

16.kolo, 2.-6.2.2016

Toto kolo mali naše kluby kvôli predohrávkam rozťahané na 5 dní. Tu je komentár k jednotlivým zápasom našich družstiev.

Už vo utorok predohrávalo svoj zápas C-čko, ktoré privítalo na domácich stoloch tabuľkového suseda z Nižnej Boce. Po vyrovnaných štvorhrách zvládli lepšie úvodné dvojhry naši, keď z hostí im stačil len I.Tréger. Získaný náskok z úvodu naši hráči neustále zvyšovali a zápas dotiahli do pomerne jednoznačného víťazstva 12:6. To im stále dáva reálnu nádej na konečné medailové umiestnenie, ale bude to ešte ťažký boj.

Vo štvrtok predohrávalo svoj zápas aj A-čko, ktoré vycestovalo za súperom do Východnej. Od úvodu sa dostali naši hráči do tesného vedenia, ale ešte v polovici súboja bol stav len mierne v náš prospech - 6:4. Od tohto momentu sa však všetky zostávajúce duely skončili víťazstvom našich hráčov a zápas sa tak skončil našim celkom jednoznačným víťazstvom 14:4.

V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce družstvá. D-čko zavítalo taktiež do Východnej a bol to súboj družstiev z opačných pólov tabuľky. Tomu zodpovedal aj konečný výsledok 0:18, ktorý odráža rozdiel v hernom majstrovstve a výkonnosti  jednotlivých hráčov.

B-čko, náš posledný zástupca v tomto kole, nastúpil na domácich stoloch proti súperovi z Demänovej. Bol to súboj o druhé miesto, ktoré by v prípade víťazstva nášho družstva bolo na dosah. Zápas mal dobrú úroveň a naši napriek prehraným štvorhrám držali so súperom vyrovnaný krok až do stavu 6:7. Z posledných päť zápasov však  zvládli hostia lepšie až štyri a naši si tak zaknihovali prvú prehru v odvetnej časti - 7:11.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

15.kolo, 28.-30.1.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, ktoré sa zapíše do našej histórie. Naše D-čko konečne po takmer jeden a pol ročnom účinkovaní v súťaži neprehralo. A keby nebolo mierneho zaváhania C-čka, bol by to dokonalý víkend. Ale poďme pekne po poriadku a pozrime sa na všetky naše družstvá, ktoré dosiahli nasledovné výsledky.

Už vo štvrtok predohrávalo svoj zápas spomínané D-čko, ktoré na domácich stoloch privítalo súpera z Veternej Poruby. So súperom, ktorý je len o jedno miesto pred nimi, chceli naši hráči zabojovať o prvé body a tak za nich opäť nastúpil aj J.Vrbenský a tiež aj nový hráč nášho klubu R.Pavlanin. A pomoc to veru bola účinná, najmä keď aj zostávajúci hráči T.Gejdoš a F.Vyšňan podali výborné výkony. Počas celého zápasu boli naši o krok pred súperom a nakoniec toto svoje snaženia aj dotiahli do víťazného konca. A tak na konci zápasu bol na ukazovateli skóre stav 11:7; stav, aký ešte toto družstvo nezažilo. Všetci sa tešíme, že konečne prelomili prekliatie prehier a zažili ten víťazný pocit. A veríme, že ich tento úspech nakopne do ešte väčšieho zápalu, aby mohli tento pocit zažiť čo najčastejšie.

V sobotu odohrali svoje zápasy naše zostávajúce družstvá. Doma sa predstavilo A-čko, ktoré privítalo súpera z Ľubochne. Zápas sa po dohode klubov hral už o 14.00 a tento skorý čas veru nie je pre nás najvhodnejší. Zabehaný biorytmus je potrebné prispôsobiť skoršiemu začiatku a nie vždy to ide. Výhodou bolo, že tento zápas sme odohrali so súperom, ktorý sa nachádza na konci tabuľky a tak aj herná kvalita bola jednoznačne na strane našich hráčov. Napriek ťažkopádnejšiemu rozbehu a vyrovnaným prvým duelom sa zápas niesol v réžii našich hráčov a ja keď niektoré zápasy mali vyrovnaný priebeh, o víťazovi nebolo vôbec pochýb. Svedčí o tom aj konečný stav 15:3.

U súperov sa predstavili naše zostávajúce družstvá. B-čko zavítalo do L.Mikuláša k súperovi, s ktorým posledné tri vzájomné zápasy prehralo. Obidve družstvá sa pohybujú v hornej polovici tabuľky a poškuľujú po medailovom umiestnení. Preto sa aj očakával vyrovnaný a kvalitný zápas. Naši hráči však tieto očakávania rozmetali na prach, najmä čo sa vyrovnanosti týka. Vstúpili do zápasu naozaj famózne, po vyrovnaných štvorhrách vyhrali prvých šesť dvojhier a bolo prakticky po zápase. Najmä keď aj vo zvyšku stretnutia nedali domácim šancu na zvrat. Dosiahli tak cenné víťazstvo 12:6 a stále živia reálnu šancu na medailové umiestnenie.

Posledné z našich družstiev C-čko zavítalo do Liptovského Petra. Vzhľadom na postavenie v tabuľke bolo naše družstvo miernym favoritom, ale tento zápas vôbec nevyšiel dvojici našich hráčov, a tak počas celého duelu boli domáci o krok vpredu. Našťastie, zostávajúca dvojica našich hráčov udržiavala šance na úspešný výsledok. A aj keď sa zápas neskončil našim víťazstvom, za danej situácie je dosiahnutá remíza 9:9 celkom dobrým a aj spravodlivým výsledkom.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

14.kolo, 21.-23.1.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá zopakovali úspešné výsledky, dosiahnuté počas minulého víkendu.

Už vo štvrtok predohrávalo svoj zápas B-čko, ktoré privítalo na domácich stoloch susedov z Partizánskej Ľupče. Aj keď sa súper pohybuje v spodných miestach tabuľky, naši nenechali nič na náhodu a nastúpili v najsilnejšom zložení, aby pokračovali v dobrom vstupe do odvetnej časti a potvrdili svoju snahu o atakovanie medailových pozícií. Podľa toho sa aj odvíjal priebeh zápasu, keď naši hráči až na pár momentov nedali súperovi žiadnu šancu ani len pomyslieť na úspešnejší výsledok. V nasadenom tempe nepoľavili, aj keď už bolo o víťazovi rozhodnuté, a dosiahli jednoznačné víťazstvo 16:2, už druhé takýmto pomerom z posledných troch zápasov.

V sobotu privítalo súpera z rovnakého klubu aj C-čko. Aj keď naši nenastúpili v najsilnejšom zložení, napriek tomu chceli potvrdiť svoj dobrý vstup do odvetnej časti. Toto  sa im aj do bodky podarilo splniť, keď si počas celého stretnutia s prehľadom udržiavali dostatočný náskok a nepripustili žiadne komplikácie. Konečný výsledok 13:5 odzrkadlil nielen momentálny rozdiel vo výkonnosti, ale aj tabuľkové postavenie obidvoch súperov.

Naše zostávajúce družstvá sa predstavili u súperov, zhodou okolností obidve odohrali svoje zápasy v Jamníku. Ako prví tam nastúpili už v piatok mladíci z D-čka, ktorých kvôli maródke posilnil aj J.Vrbenský, stabilný hráč vyššieho družstva. A práve on ako jediný dokázal v zápase zabodovať a tak odvrátiť hrozbu prehry na nulu. Prehra 2:16 je verným odrazom herného umenia jednotlivých hráčov.

V sobotu nastúpilo na tých istých stoloch k svojmu zápasu aj posledné naše družstvo -  A-čko. Po zbabraných úvodoch v dvoch predchádzajúcich zápasoch si tentokrát naši hráči dali pozor, aby sa situácia nezopakovala. Od úvodu sa dostali do vedenia, keď im pomohla najmä výhra D.Hrnčiara nad najúspešnejším hráčom súťaže P.Beňom, pre ktorého to je mimochodom len druhá prehra v súťaži. Táto skutočnosť akoby zobrala vietor z plachiet domácim hráčom, ktorí sa v celom priebehu zmohli len na chabý odpor a tak sa zápas skončil našim pomerne hladkým víťazstvom 12:6.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

13.kolo, 14.-16.1.2016

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá dosiahli nasledovné výsledky.

Už vo štvrtok predohrávalo svoj zápas B-čko, ktoré zavítalo k súperovi do Hýb. Naši sa snažia atakovať medailové pozície, kým súper je na chvoste tabuľky a tak podľa týchto papierových predpokladov bolo favoritom naše družstvo. Prvá polovica zápasu však bol mimoriadne vyrovnaná až do stavu 7:6 pre naše družstvo. Od tohto momentu získali posledných 5 zápasov vo svoj prospech naši hráči a zápas tak dotiahli do víťazného konca v pomere 12:6.

V sobotu sa u súpera predstavilo aj C-čko, ktoré nastúpilo v Podtúrni. Postavenie aj ambície obidvoch družstiev v tabuľke takmer navlas kopírovalo predchádzajúce stretnutie B-čka a aj priebeh zápasu tomu zodpovedal. V polovici stretnutia síce naši získali sľubný 3-bodový náskok 7:4, ale domáci dokázali vyrovnať na 7:7 a tak o výsledku rozhodovala koncovka. Tú zvládli lepšie naši hráči, získali potrebné 3 body a zvíťazili 10:8. Zaujímavosťou zápasu bolo, že všetky 5-setové zápasy (boli 4) získali vo svoj prospech domáci.

Naše zostávajúce družstvá sa predstavili v sobotu na domácich stoloch. A-čko, ktoré bolo na čele tabuľky, hostilo súpera z Bešeňovej, ktorá bojuje o medailové umiestnenie. Takže zápas to mal byť z oboch strán kvalitný a aj vyrovnaný. Už v druhom zápase za sebou však naši hráči trestuhodne zaspali jeho úvod a po prvých zápasoch bol na ukazovateli hrozivý stav 0:5. Ale tak, ako v minulom zápase, aj teraz naši nezložili zbrane, zabojovali o každú loptičku a výsledkom ich úsilia bol skvelý obrat vo vývoji stretnutia. A nebyť poslednej prehranej dvojhry, bol by to totálny obrat. Aj tak to však skončilo cenným víťazstvom 12:6, v ktoré po úvode asi veril málokto z prítomných divákov. Aj taký je však stolný tenis.

Posledný zápas tohto kola odohralo D-čko, ktoré privítalo na domácich stoloch súpera z Bobrovca. Ten síce nenastúpil v najsilnejšom zložení, ale aj tak boli traja zo štyroch hráčov jednoznačne nad sily našich mladíkov. Ku cti im slúži, že každý z nich porazil toho zostávajúceho hráča a spolu s jednou víťaznou štvorhrou tak uhrali výsledok 5:13. Zaujímavosťou zápasu bolo, že vo dvojhre skončili všetky zápasy výsledkom 3:0.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Začala odvetná časť, 12.kolo 9.-10.1.2016

Po vianočnej prestávke sa cez víkend 9.-10.1.2016 začala odvetná časť stolnotenisovej sezóny 2015/16. Oproti začiatku si naše družstvá výsledkovo polepšili, keď dosiahli dve víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru.

Už v piatok predohrávalo svoj zápas B-čko, ktoré privítalo na domácich stoloch susedov z Dúbravy. Obidve družstvá sa držia v popredí tabuľky a tak sa očakával vyrovnaný zápas. Priebeh zápasu však obrátil všetky predpoklady naruby. Naši začali ako z partesu, získali prvé vyrovnané duely vo svoj prospech a tým zobrali súperovi vietor z plachiet. Ten sa z toho nespamätal do konca zápasu a výsledkom je skutočne impozantné víťazstvo 16:2, ktoré stále dáva nášmu družstvu šancu reálne bojovať o medailové umiestnenie.

V sobotu odohrali svoje zápasy naše zostávajúce družstvá. C-čko začalo taktiež doma, kde privítalo súpera z Liptovskej Porúbky a chcelo mu vrátiť prehru 8:10 z prvého kola. Keďže obidve družstvá sú v hornej polovici tabuľky, aj tu sa očakával vyrovnaný priebeh. Oproti piatkovej predohrávke sa však tento predpoklad aj naplnil. Po vyrovnanom úvode sa naši hráči dostali do najtesnejšieho 1-2 bodového vedenia, ktoré si udržiavali prakticky počas celého stretnutia a v závere ho dokonca dokázali ešte aj zvýšiť. Výsledkom tak je cenné víťazstvo 11:7, o ktoré sa pričinili vyrovnanou hrou všetci hráči.

D-čko vycestovalo za svojím súperom do Pavlovej Vsi. Po veľmi zlých výsledkoch na konci prvej časti si mladíci zrejme zobrali k srdcu dohovor starších kolegov z klubu a snažili sa vylepšiť dojem zo svojej hry. A v úvode sa im to aj dokonale podarilo, keď so súperom držali vyrovnaný stav. V ďalšom priebehu však domáci niekedy aj s troškou šťastia potvrdili svoje vyššie herné umenie a vyprevadili našich hráčov s prehrou 4:14.

Posledný zápas našich družstiev odohralo A-čko, ktoré zavítalo k súperovi do SCP Ružomberok. Hoci podľa postavenia v tabuľke boli favoritom naši, súper je kvalitné a nevyspytateľné družstvo, ktoré často dokáže prekvapiť aj favoritov. A keď k tomu pridáme aj nie celkom vydarený herný prejav našich hráčov, dráma bola na stole. Na ich chválu však treba povedať, že aj po zbabranom začiatku (1:5 po prvých dvojhrách) sa dokázali vzchopiť a zabojovať tak, že v závere mali dokonca bližšie k víťazstvu. Až do takého rozprávkového záveru to však nedotiahli a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou 9:9.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Vianočný turnaj

Tak ako po iné roky, aj tohto roku sme usporiadali tradičný Vianočný turnaj pre hráčov nášho klubu. Tentokrát sme sa stretli trošku netradične až 2.1.2016, aby sme si zmerali svoje sily a tí najlepší odniesli aj pekné poháre. Aj keď turnaj je určený výhradne pre našich hráčov, jednu výnimku má. Je to Janko Kandera z B.Bystrice, ktorý začínal so stolným tenisom práve u nás, bol dlhé roky našim hráčom a vypracoval sa na vysokú športovú úroveň. Jeho prístup k nášmu klubu bol skutočne obdivuhodný a aj preto je jeho účasť na našom turnaji vždy vítaná. Celkove sa tohtoročného turnaja zúčastnilo 19 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch 4-5 členných skupín. Prví dvaja z každej skupiny postúpili do finálovej časti a ostatní hráči si zahrali v turnaji útechy. Všetky časti turnaja sa hrali systémom každý s každým, takže hráči odohrali v rýchlom slede 9-12 zápasov, čo im dalo riadne zabrať. Následne sme ešte odohrali aj súťaž vo štvorhrách, tam však už vyraďovacím spôsobom. Popri zápasoch si však každý našiel čas prehodiť zopár slov o veciach osobných aj klubových, takže turnaj sa niesol v príjemnej vianočnej pohode.

Tohtoročný turnaj mal vysokú športovú úroveň, keď z prvej desiatky sa ho nezúčastnili len dvaja hráči a navyše ho obohatila aj účasť Janka Kanderu, dlhoročného hráča 3.ligy. Do finálovej časti sa dostali všetci nasadení hráči, čo býva skôr zriedkavosťou ako pravidlom. Tu sa potom rozbehli neľútostné súboje o víťazné vavríny, pričom v jednotlivých zápasoch nebolo o prekvapenie núdza. Turnaj nakoniec najlepšie zvládol Mário Humený, ktorý ako jediný vo dvojhre zvíťazil vo všetkých zápasoch a tým potvrdil aj dlhoročnú stabilnú vysokú úroveň svojej hry. Na druhom mieste sa umiestnil Dušan Hrnčiar a tretí skončil Štefan Oravec. V turnaji útechy sa najlepšie prezentoval Branko Kubík, o jeho víťazstve však rozhodol až vzájomný zápas s Lacom Kanderom, keď obaja mali po jednej prehre. Po dvojhrách ešte nasledoval turnaj vo štvorhrách, ktorý sa však už hral vyraďovacím spôsobom. Tu sa do finále dostali dvojice nášho A-čka: Mário Humený/Štefan Oravec a Dušan Hrnčiar/Branislav Oravec. Súboj o prvenstvo mal výbornú športovú úroveň a hoci druhá dvojica už viedla 2:0 na sety a v treťom sete mala aj zopár mečbalov, prvej dvojici sa podarilo otočiť vývoj stretnutia a nakoniec zvíťazili 3:2, čím sa stali víťazmi tejto súťaže. Prví traja vo dvojhre a víťazi turnaja útechy a štvorhry dostali ako odmenu za svoje športové výkony poháre, všetci si však z turnaja odnášajú aj príjemný pocit spolupatričnosti k nášmu klubu.

 

Turnaj veteránov liptova

V sobotu 19.12.2015 sa v telocvični v Černovej uskutočnil jubilejný 30.ročník tradičného Turnaja veteránov Liptova v stolnom tenise. Turnaj je otvorený pre všetkých hráčov z liptovských klubov, ktorí v danom kalendárnom roku dosiahnu vek 40 rokov a viac. Z nášho klubu sa na turnaj prihlásili M.Javorek, L.Kandera, J.Oško, B.Oravec a A.Švec. V tomto ročníku sa turnaja zúčastnilo 56 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch vekových kategórií (40-49, 50-59, 60-69, nad 70 rokov). V jednotlivých kategóriách prebehla prvá časť skupinovým systémom, pričom prví dvaja z každej skupiny postúpili do vyraďovacej časti. Z našich hráčov sa to podarilo v kategórii 40-49 rokov M.Javorekovi a B.Oravcovi a v kategórii 50-59 rokov A.Švecovi. Pre všetkých však bol konečnou stanicou súboj o postup medzi najlepších štyroch, takže obsadili zhodne 5.-8. miesto. Okrem spomenutých vekových kategórií sa hrali aj dve OPEN kategórie: 40-59 rokov a nad 60 rokov. Tu sa najviac darilo B.Oravcovi, ktorý sa dostal až do semifinále medzi najlepších štyroch hráčov; tu sa však jeho cesta skončila a tak obsadil konečné 4.miesto. J.Oško sa dostal medzi posledných 16 a ostatní naši hráči vypadli už v prvom kole.

Po ukončení športovej časti turnaja nasledovala tradičná spoločenská časť s príjemným posedením, kde sa dostali na pretras rôzne spoločenské, športové ale aj osobné témy a otázky. Na turnaji sa stretávajú hráči a dlhoroční kamaráti, ktorí toho medzi sebou odohrali za tie roky neskutočne veľa. Veď najstarší z nich majú už cez 80 rokov, a predsa sa ešte dokážu postaviť za stolnotenisový stôl, odohrať zaujímavé zápasy a nezriedka poraziť aj oveľa mladších súperov. Naozaj obdivuhodné!

Ale aj tá najlepšia zábava má svoj koniec a nebolo tomu inak ani v Černovej. A tak sme sa všetci rozlúčili chytľavým refrénom hymny tohto turnaja:

Loptička maličká, raz hore raz dole

veselo si poskakuje po zelenom stole

 

Nasledujúci ročník tohto turnaja sa uskutoční posledný víkend pred Vianocami u nás v Ľubeli. Už teraz sa tešíme na našich kamarátov a veríme, že dokážeme usporiadať vydarený turnaj ako po športovej, tak aj po spoločenskej stránke.

Kompletné výsledky turnaja si môžete pozrieť na stránke Okresného stolnotenisového zväzu Liptovský Mikuláš.

 

11.kolo 8.-12.12.2015

Zápasy tohto víkendu ukončili prvú polovicu stolnotenisových súťaží, v ktorom naše družstvá dosiahli nasledovné výsledky.

Už v utorok predohrávalo svoj zápas A-čko, ktoré sa predstavilo u druhého nováčika v Iľanove. Postavenie družstiev v tabuľke stavalo naše družstvo do úlohy jednoznačného favorita, čo nebýva vždy jednoduché. Naši hráči však pristúpili k zápasu mimoriadne koncentrovane a situáciu ani na okamih nepodcenili. A hoci súper taktiež podal dobrý výkon, priebeh zápasu odzrkadlil rozdiel vo výkonnosti jednotlivých hráčov. A tak si naše družstvo pripísalo ďalšiu výhru, tentokrát v pomere 14:4.

Vo štvrtok predohrávali svoje zápasy ďalšie dve družstvá. B-čko privítalo na domácich stoloch súpera z Východnej. Ak si chcelo udržať kontakt s čelom tabuľky, povinnosť kázala našim hráčom tento zápas zvládnuť. S tým aj nastúpili do zápasu a po vyrovnanom úvode sa dostali do sľubného 2-3bodového vedenia. V závere zápasu však hostia túto stratu dohnali a o zápase tak rozhodli posledné dve dvojhry. V tých mali istejšiu ruku a pevnejšie nervy naši hráči a tak vydreli potrebné víťazstvo 10:8.

Druhý štvrtkový zápas odohrali chlapci z D-čka, ktorí sa predstavili u susedov vo Vlachoch. Hoci sa to nepíše ľahko, zápas mal tradičný priebeh a výsledok 0:18 by si pomaly mohli dať chlapci aj patentovať. Už sa ani nepýtame na získané body, ale na sety a to nie je dobré znamenie. Po jedenapolročnom účinkovaní v súťaži by mali svoje získané skúsenosti pretaviť aspoň do tej miery, aby ich zápasy neskončili na nulu.

Zápasy našich družstiev v prvej polovici aktuálneho súťažného ročníka ukončilo C-čko, ktoré privítalo súpera zo Závažnej Poruby. Po minulotýždňovom nečakanom výpadku sa chceli hráči rehabilitovať a dokázať, že ten nevydarený zápas bol skôr výnimkou. Preto aj na zápas nastúpili v plnej sile a s maximálnym odhodlaním. Po úvodných dvojhrách sa dostali do vedenia a hoci súper nezložil zbrane, prejavila sa ich vyššia herná kvalita. Zápas v pohode dotiahli do víťazného konca a pripísali si víťazstvo 12:6.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“. Po tomto kole nasleduje vo všetkých súťažiach prestávka a odvetné zápasy začnú v až novom roku 9.1.2016. Na budúci týždeň sa v Černovej uskutoční jubilejný 30.ročník Turnaja veteránov Liptova, ktorého sa môžu zúčastniť všetci registrovaní aj neregistrovaní hráči s vekom nad 40 rokov.

Aj keď je v súťažiach prestávka, tréningový proces bude prebiehať podľa zaužívaného rytmu utorok – štvrtok - sobota s výnimkou sviatočných dní. Je to nielen príprava na odvetnú časť, ale aj na náš tradičný vnútroklubový Vianočný turnaj, ktorý sa tentokrát uskutoční trošku netradične 2.1.2016. Bližšie podrobnosti o čase a priebehu turnaja budú zverejnené na stránke po dohode členov VV OSTK Ľubeľa.

 

10.kolo 5.12.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise „Mikulášskym“ kolom, v ktorom naše družstvá dosiahli nasledovné výsledky.

V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy dve naše družstvá. A-čko privítalo súpera z Bieleho Potoka, ktorý minulý rok účinkoval vo vyššej súťaži. V tejto sezóne sa však pohybuje v strede tabuľky a tak favoritom zápasu bolo naše družstvo. V tomto duchu sa aj odvíjal priebeh zápasu a hoci hosťujúci hráči nedali ani bod zadarmo, vyššia kvalita bola na strane domácich. Aj keď nie každému vyšiel zápas podľa predstáv, ostatní hráči dokázali zabrať naplno a potiahnuť družstvo ku konečnému víťazstvu 12:6.

Spolu s týmto zápasom odohralo svoj zápas na domácich stoloch aj naše D-čko, ktoré privítalo súpera z Veternej Poruby. Hoci súper sa pohybuje skôr v dolnej časti tabuľky a nedosahuje kvalitu družstiev, proti ktorým sa naši chlapci v predchádzajúcich zápasoch predstavili, výsledok sa im podobal ako vajce vajcu. Výhru síce neočakával ani najväčší optimista, ale prehra na nulu je veľkým sklamaním. Ešteže sa blíži vianočná prestávka, počas ktorej hádam hráči načerpajú novú energiu do odvetnej časti sezóny.

U súperov sa predstavili zostávajúce družstvá. B-čko vycestovalo za súperom na Nižnú Bocu, ktorá v tejto sezóne podáva veľmi dobré výsledky a v tabuľke sa drží na popredných miestach. To sa potvrdilo aj v tomto zápase a keďže sa naše družstvo nepredstavilo v najsilnejšej zostave, výsledok zápasu 5:13 nie je až takým veľkým prekvapením.

C-čko vycestovalo do Závažnej Poruby, kde v tejto sezóne hrajú svoje domáce zápasy aj hráči z Pavčinej Lehoty. Tí uzatvárajú tabuľku tejto súťaže a tak bol reálny predpoklad, že víťazstvo si odvezú domov naši hráči. Nič na tom nemenil ani nečakaný problém so zostavou na poslednú chvíľu, keď do zápasu musel nastúpiť jeden z hráčov D-čka. Domáci hráči sa však vypli k výbornému výkonu a nečakane, ale úplne zaslúžene si pripísali prvé víťazstvo v sezóne a naši prehru 7:11.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“.

 

9.kolo 28.11.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá dosiahli nasledovné výsledky.

V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy dve naše družstvá, pričom v obidvoch prípadoch to boli zápasy družstiev z opačných koncov tabuľky. A-čko privítalo súpera z Liskovej, ktorá ešte nedávno bývala naším nie práve obľúbeným súperom, čo sa týka herného štýlu. Momentálne však toto družstvo uzatvára tabuľku 5.ligy, kým naše družstvo je na 2.mieste. Priebeh zápasu odzrkadlil ich postavenie v tabuľke, domáci v ňom nemali žiadny problém a otázkou bolo len konečné skóre. To sa nakoniec zastavilo na čísle 17:1 a je to doteraz naše najvyššie víťazstvo v tejto sezóne.

V opačnom postavení sa nachádza naše D-čko, ktoré privítalo na domácich stoloch družstvo z Demänovej. Aj tu mal zápas, žiaľbohu pre nás, jednoznačný priebeh a našim hráčom sa ani tentokrát nepodarilo zastaviť sériu vysokých prehier. Tretia prehra na nulu z posledných štyroch zápasov, to je naozaj čierna séria, akú asi v našej histórii nenájdeme. Pravdou je, že chlapci hrajú zápasy sami bez pomoci starších skúsenejších hráčov, ale aj napriek tomu by 1-2 body mali dosiahnuť, najmä keď aj súper pristupuje k zápasom s nimi trošku laxnejšie. Body si však musia uhrať sami a zatiaľ to nezvládajú.

V 6.lige účinkuje len 11 družstiev a tak má vždy jedno z nich voľno. To tentokrát pripadlo na naše B-čko, takže u súpera sa predstavilo v tomto kole len C-čko. A to priamo u lídra 1.triedy v Jamníku, ktorý ešte nestratil ani bod. Tento stav platí aj po tomto zápase, ktorý žiaľ vôbec nevyšiel dvom našim hráčom. A s takýmto výpadkom to na takého kvalitného a skúseného súpera nemohlo stačiť. Aj keď zostávajúci hráči bojovali, stačilo to len na konečný výsledok 7:11.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“.

 

8.kolo 20.-21.11.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá ešte vylepšili minulotýždňovú bilanciu.

V piatok predohrávalo svoj zápas A-čko, ktoré zavítalo do Smrečian. Vzájomné zápasy týchto súperov bývajú väčšinou vyrovnané a ani tento zápas nebol výnimkou. Súperi sa počas celého zápasu striedali v jednobodovom vedení, keď v jednotlivých zápasoch nebola núdza o prekvapivé zvraty aj ich výsledky. Koncovku však lepšie zvládli naši hráči, keď poslednú rundu vyhrali 3:1 a tým aj celý zápas 10:8.

V sobotu odohralo v Smrečanoch svoj zápas aj D-čko. Vzhľadom na rozdiel vo výkonnosti hráčov obidvoch družstiev sme nemali veľké neočakávania, ale dosiahnutý výsledok je sklamaním. Ďalšia prehra na nulu a dokonca len dva získané sety nastoľujú otázku, ako pokračovať ďalej. Po sľubnom úvode sezóny sú posledné tri výsledky riadnou sprchou. Donekonečna prehrávať nebaví nikoho, najmä ak sa výsledky nezlepšujú, skôr naopak.

V sobotu sa doma predstavil naše zostávajúce družstvá a obidve mali značné problémy so zostavou. B-čko privítalo nepríjemného súpera z Bobrovca, s ktorým za posledné tri roky nedosiahlo ani len remízu. Navyše jeden z našich hráčov bol aj zdravotne indisponovaný. Zápas však napriek tomu zvládli skvele, hráči podali výborný výkon a odmenou im bolo vysoké víťazstvo v pomere 14:4. Pritom jednotlivé zápasy boli pomerne vyrovnané, ale v rozhodujúcich chvíľach mali istejšiu ruku a pevnejšie nervy naši hráči.

C-čko privítalo na domácich stoloch družstvo ZdŠ Lipt.Mikuláš. V obidvoch družstvách chýbali hráči zo základu súpisky a s týmto hendikepom sa lepšie vyrovnali naši. Po prehraných štvorhrách rýchlo vyrovnali stav a ešte do polovice stretnutia sa dostali do tesného vedenia. A hoci hostia nezložili zbrane a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, naši hráči si získané vedenie udržali až do konca a zvíťazili 10:8.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“.

 

7.kolo 11.-14.11.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom naše družstvá dosiahli kladnú bilanciu.

Už v stredu predohrávalo svoj zápas C-čko, ktoré sa predstavilo na horúcich stoloch susednej Dúbravy. Obidve družstvá sa pohybujú v horných priečkach tabuľky a tak to bolo derby ako remeň. Po vyrovnanom úvode sa zo stavu 3:3 domáci dostali do vedenia 8:4 a zdalo sa, že zápas dotiahnu do víťazného konca. Naši hráči však nezložili zbrane a skvelým záverom sa im podarilo vyrovnať na 9:9, čo je vzhľadom na priebeh zápasu výborný výsledok.

V sobotu odohralo svoj zápas u súpera aj B-čko, ktoré sa predstavilo vo Vitalite L.Hrádok. V zápase jednoznačne dominovali naši hráči, ktorí sa v úvode dostali do 3-bodového vedenia a toto si počas celého zápasu postupne zvyšovali až po konečný výsledok 12:6.

V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy naše zostávajúce družstvá. A-čko privítalo súpera z ŠKST Ružomberok, s ktorým má dlhodobejšie problém uhrať dobrý výsledok. V tejto sezóne však tento súper nemá taký kvalitný káder a pohybuje sa v spodnej časti tabuľky. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, domáci v ňom nemali žiadny problém a aj napriek tréningovému tempu dosiahli jednoznačné víťazstvo 15:3.

D-čko privítalo na domácich stoloch družstvo z Podtúrne. Po minulotýždňovom debakli síce podali naši chlapci lepší výkon,  ale ani tentokrát to zďaleka nestačilo na kvalitnejších hráčov hostí. Konečný výsledok 2:16 verne odráža rozdiel vo výkonnosti hráčov oboch družstiev.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“.

 

6.kolo, 6.-7.11.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, po ktorom už všetky naše družstvá majú minimálne jednu prehru.

V piatok odohralo svoj zápas u súpera vo Vitalite L.Hrádok A-čko. Bol to súboj dvoch družstiev, ktoré do tohto zápasu ešte nestratili ani bod a podľa súpisiek sú aj ašpirantami na konečné umiestnenie v prvej trojke. Tomu zodpovedal aj priebeh stretnutia, v ktorom nebola núdza o skvelé výmeny a dramatické zvraty. Dve tretiny zápasu bolo vyrovnaných herne aj výsledkovo, ale od stavu 6:6 zvládli posledné zápasy lepšie domáci a tak si naše A-čko zaknihovalo prvú prehru v súťaži v pomere 6:12.

V sobotu odohrali svoje zápasy na domácich stoloch dve družstvá. B-čko privítalo ambiciózneho súpera z Lipt.Jána, ktorý mal do tohto zápasu okrem jednej remízy samé víťazstvá a netají sa postupovými ambíciami. Naopak, naše družstvo malo za sebou sériu dvoch prehier a zápasy s týmto družstvom mu v posledných rokoch moc nesedeli. V tomto zápase však naši hráči podali skvelý výkon, od úvodu sa dostali do vedenia a aj keď hosti znížili z 1:5 na 4:5, opätovnou šnúrou štyroch bodov naši prakticky rozhodli o zápase. V závere ešte umocnili svoj dobrý kolektívny výkon ďalšími bodmi a tak sa zápas nakoniec skončil až nečakane vysokým víťazstvom 12:6.

Súčasne s týmto zápasom odohralo svoj zápas aj C-čko, ktoré privítalo súpera z Iľanova. Zápas mal až nečakane jednoznačný priebeh, keď naši hráči získali prvých osem zápasov vo svoj prospech. Po takomto úvode sa dostali k slovu aj hráči súpera, ale domáci si už svoj náskok ustrážili a zápas doviedli v pohode do víťazného konca. Výsledok bol rovnaký, ako na susedných stoloch dosiahlo B-čko, teda 12:6.

U súpera sa v tomto kole predstavilo naše D-čko, keď zavítalo do susednej Dúbravy. Tento zápas sa však našim hráčom vôbec nevydaril a pripísalo si najvyššiu tohtoročnú prehru 0:18. Získali dokonca len tri sety, čo je ich historicky najvyššia prehra. Snahu našim hráčom uprieť nemožno, ale okrem bojovnosti musia pridať aj hernú kvalitu. A tá sa dá dosiahnuť len tréningom, kde sa ukazujú ich najväčšie rezervy – v (ne)účasti ale aj v ich priebehu. Palicu však nikto nad nimi neláme, ale ich prístup musí byť adekvátny vytvoreným podmienkam a aj ich vlastným očakávaniam.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

5.kolo 23.-24.10.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa však našim družstvám nedarilo podľa predstáv a celkovou bilanciou sme napodobnili úvodné kolo.

Už v piatok odohrali svoje zápasy u súperov naše dve družstvá. B-čko sa predstavilo v Demänovej, a hoci súper nenastúpil v najsilnejšom zložení, naši hráči mu aj napriek tomu nestačili. Pritom zápas sa pre nás vyvíjal celkom dobre a v polovici zápasu sme ešte viedli 6:5. Zo zostávajúcich siedmich zápasov však bolo až šesť v réžii domácich a tak sa zápas skončil výsledkom 7:11.

V piatok vycestovali za súperom do Nižnej Boce aj hráči C-čka a v zápase dostal príležitosť aj nádejný Miško Javorek.  Po slabšom úvode, keď sme prehrávali už 1:5, sa dokázali naši hráči vzchopiť a dokonca vyrovnali na 8:8. Posledné dva zápasy však strhli na svoju stranu domáci a tak sme nakoniec prehrali 8:10.

D-čko privítalo na domácich stoloch vedúce družstvo z Východnej. Tento zápas mal jednoznačný priebeh, keď rozdiel vo výkonnosti hráčov oboch družstiev bol až príliš veľký. Aj napriek tomu však naši hráči nezložili zbrane a dokázali súpera v niektorých fázach zápasov celkom slušne potrápiť. Výsledkom sú dva získané body a celkový výsledok 2:16.

Jediné víťazstvo tak v tomto kole zaznamenalo opäť len A-čko, ktoré privítalo súpera z Východnej. Oproti vlaňajšej sezóne sa toto družstvo oslabilo a tak sme tentokrát boli jednoznačným favoritom. Aj keď v úvode zápasu boli niektoré zápasy celkom vyrovnané, všetky ich nakoniec zvládli lepšie naši hráči. Úspešný začiatok nás dostal do pohody a body na našom konte utešene pribúdali. Hostia až v závere zápasu skorigovali hrozivo vyzerajúce skóre, zápas sa však aj tak skončil naším jednoznačným víťazstvom 15:3.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“. Budúci víkend je z dôvodu sviatkov vo všetkých súťažiach prestávka a najbližšie zápasy odohráme v termíne 6.-7.11.

 

4.kolo, 16.-17.10.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme dosiahli vyrovnanú bilanciu.

V piatok predohrávalo svoj zápas B-čko, keď na domácich stoloch privítalo súpera z ŠKST L.Mikuláš. Zápas mal veľmi dobrú úroveň, o čo sa pričinili hráči obidvoch družstiev. Naši hráči sa v úvode dostali do 1-2 bodového vedenia, ktoré si udržiavali až do stavu 8:6. Koncovku duelu však vôbec nezvládli a hoci boli takmer celý zápas vo vedení, nakoniec ho stratili v pomere 8:10.

V piatok vycestovali za svojím súperom do Veternej Poruby hráči D-čka, kde odohrali svoj zápas s domácim družstvom B-čka. Naši hráči podali celkom slušný výkon, zabodovali všetci a nenechali to len na pleciach jedného z nich. Napriek tomu to ani tentokrát nestačilo na bodový zisk, keď žiaden z nich nestačil na dvojicu domácich hráčov a zápas sa skončil výsledkom 6:12.

Po týchto dvoch prehrách sme si výsledkovú bilanciu vylepšili v sobotu. Na domácich stoloch privítalo C-čko nepríjemného súpera z Lipt.Petra. Podľa očakávania mal zápas vyrovnaný priebeh a do polovice duelu sa družstvá striedali v 1-bodovom vedení. V druhej polovici však domáci od stavu 4:5 získali 6 víťazstiev a hostia už len v závere skorigovali na 10:8.

Prvýkrát v sezóne vycestovalo za svojím súperom A-čko, keď sa predstavilo u jedného z nováčikov v Ľubochni. V tomto zápase sme boli jednoznačným favoritom a to sa v zápase aj prejavilo. Aj keď niektoré zápasy v úvode boli viac ako vyrovnané, svojimi skúsenosťami ich naši hráči strhli na svoju stranu a tak sa dostali do pohodlného vedenia 7:0, ktoré v ďalšom priebehu udržiavali až do konečného výsledku 13:5.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

3.kolo, 8.-10.10.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme sa opäť udržali na víťaznej vlne.

Už vo štvrtok predohrávalo svoj zápas B-čko u súpera v Partizánskej Ľupči. Po vyrovnanom úvode od stavu 3:3 naši hráči príkladne zabojovali a v zostávajúcich 12-ich zápasoch dovolili domácim uhrať už len 3 body. Zápas sa tak skončil našim víťazstvom 12:6, keď o víťazstve rozhodla vyššia kvalita a aj väčšia vyrovnanosť kádra.

V sobotu odohralo u toho istého súpera svoj zápas aj C-čko. Tento zápas mal oveľa jednoznačnejší priebeh. Naši hráči od úvodu zobrali opraty zápasu do svojich rúk, svoj náskok neustále zvyšovali a zápas v pohode doviedli do víťazstva 13:5.

Tretíkrát v sezóne sa na domácich stoloch predstavilo A-čko, keď tentokrát privítali súpera z Jamníka. Jeho herný štýl nám moc nevyhovuje a zápasy s týmto súperom bývajú pomerne vyrovnané. V našom drese sa po dlhých rokoch predstavil aj Dušan Hrnčiar a jeho výkon do bodky naplnil naše očakávania. Aj jeho zásluhou sme súperovi v úvode odskočili a keďže z hosťujúcich hráčov okrem Paľa Beňa získali ostatní dokopy len jeden bod, dosiahli sme nečakane vysoké víťazstvo 13:5.

Z rovnakým súperom sa doma stretlo aj D-čko. Hoci hostia prišli na zápas len v trojici, opäť sa prejavila vyššia kvalita ich hráčov. Aj keď domáci bojovali, na súpera ani tentokrát nestačili a prehrali 6:12. Ich jediný bod z hry opäť získal Miško Javorek; ak bude pokračovať v svojom prístupe k tréningu a zápasom, mohol by byť prísľubom do našej stolnotenisovej budúcnosti.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

2.kolo, 3.10.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa pomer víťazstiev a prehier oproti minulému kolu otočil.

Kvôli problémom súpera s hracou miestnosťou odohralo A-čko svoj zápas s Bešeňovou na domácich stoloch v sobotu krátko popoludní. Posledné výsledky s týmto súperom boli pre nás priaznivé, preto sme aj do tohto zápasu nastúpili sebavedome. Aj keď úvodné zápasy boli pomerne vyrovnané, všetky sa skončili víťazstvom našich hráčov a tak sme sa dostali do výrazného náskoku. Posledné zápasy však lepšie zvládli hostia, ktorý tak skorigovali nepriaznivý priebeh na konečný výsledok 10:8.

Doma odohrali svoje zápasy aj B-čko a C-čko. Prvé menované družstvo privítalo na svojich stoloch staronového účastníka z Hýb. Domáci sa chceli rehabilitovať za minulotýždňovú prehru, opäť však nemohli nastúpiť v kompletnom zložení, navyše Maťo Javorek tesne predtým odohral aj zápas za A-čko. Tieto komplikácie však našich hráčov skôr „nakopli“ k dobrým výkonom. Od úvodu sa domáci dostali do vedenia, ktoré postupne zvyšovali a hosťom až v závere dovolili skorigovať výsledok na prijateľných 11:7.

C-čko nastúpilo na svoj zápas proti súperovi z Podtúrne. Obidve družstvá nenastúpili v najsilnejšom zložení a tak sa dal očakávať vyrovnaný súboj. V úvode sa dostali naši do 1-2 bodového vedenia, ktoré si udržiavali počas celého zápasu. V závere zápasu ho dokonca dokázali ešte aj zvýšiť a tak sa zápas skončil rovnako 11:7.

U súpera tak tento víkend nastúpilo len D-čko, keď vycestovalo za súperom do Bobrovca. Tentokrát nastúpili na zápas len mladí hráči, ktorým to skúsený súper poriadne sťažil. Zápas mal jednostranný priebeh a naši hráči dokázali až v závere získať nejaké víťazstvá. Tomu zodpovedá aj konečný výsledok 2:16.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Sezóna začala, 1.kolo 25-26.9.2015

Počas víkendu 25-26.9.2015 sa začala ďalšia stolnotenisová sezóna, v ktorej budú opäť účinkovať štyri naše družstvá. Za zelené a modré stolnotenisové stoly sa po dlhšej odmlke v našom drese vracia Dušan Hrnčiar a po zdravotnej prestávke aj Branko Kubík. Veríme, že svojimi skúsenosťami a herným výkonom pomôžu našim družstvám k dobrým výsledkom. Začiatok súťaže však našim družstvám nevyšiel podľa predstáv.

Už v piatok odohralo svoj prvý zápas B-čko, ktoré začínalo u súpera na horúcej pôde v Dúbrave. Na poslednú chvíľu došlo kvôli zdravotným problémom jedného z hráčov k zmene v zostave a táto skutočnosť akoby poznačila výkony ostatných hráčov. Domáci od úvodu diktovali tempo zápasu, ktorému naši hráči prekvapivo nestačili. To sa napokon odrazilo aj na konečnom výsledku 7:11.

V sobotu odohrali svoje zápasy aj naše zostávajúce družstvá. C-čko vycestovalo na prvý zápas do Liptovskej Porúbky. Po vyrovnanom úvode sa naši hráči dostali do sľubného vedenia 7:5, ale záver zápasu im vôbec nevyšiel a celý zápas prehrali 8:10.

D-čko privítalo na domácich stoloch nováčika z Pavlovej Vsi. Našich mladých hráčov posilnil nestarnúci Karol Zubaj a spolu s Miškom Javorkom udržiavali až do polovice zápasu šancu na prvé víťazstvo tohto družstva. Posledné zápasy však lepšie zvládli vyrovnanejší hostia a tak si domáci zaknihovali prehru 6:12.

Jediné víťazstvo tak v úvodnom kole zaznamenalo len A-čko, ktoré privítalo súpera z SCP Ružomberok. Je to nevyspytateľné družstvo, ktoré často dokáže prekvapiť aj favoritov. Tomu zodpovedal aj úvod zápasu, kde sa odohrali veľmi vyrovnané zápasy a výsledok zápasu bol tesný. Potom však nasledovala šnúra našich deviatich víťazstiev a zápas sa skončil jednoznačným víťazstvom 13:5.

Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Mário obhájil

Dňa 19.9.2015 sa vo Východnej uskutočnil stolnotenisový turnaj, ktorý už tradične na začiatku sezóny pripravili členovia domáceho stolnotenisového oddielu. Vo dvojhre obhájil svoje vlaňajšie víťazstvo Mário Humený, keď vo finále porazil Milana Jurkoviča ml. z ŠKST Ružomberok. Mário, gratulujeme k úspešnému vystúpeniu a nech Ti to sype aj v sezóne!

 

Opäť máme pohár

Na vylosovaní novej sezóny 5.ligy dňa 9.9.2015 prevzal z rúk člena VV OSTZ Liptovský Mikuláš p. Dušana Kuba zástupca nášho klubu pohár za tretie miesto, ktoré v tejto súťažnej triede v sezóne 2014/15 získalo družstvo Ľubeľa „A“. GRATULUJEME!!!

 

Sezóna začína

Všetky stolnotenisové súťaže, v ktorých účinkujú naše družstvá v sezóne 2015/2016, štartujú v 39. kalendárnom týždni. Prvé zápasy odohrajú naše družstvá 26.09.2015.

 

Návrat strateného syna

Po siedmich sezónach, ktoré strávil v rôznych súťažiach ako hráč Hlohovca, sa vracia do materského klubu Dušan Hrnčiar. Naposledy u nás aktívne pôsobil v sezóne 2006/2007, kde úspešne účinkoval v najvyššej oblastnej súťaži okresov Lipt. Mikuláš a Ružomberok. Nasledujúci súťažný ročník už kvôli pracovným povinnostiam neodohral a od sezóny 2008/2009 pôsobil v Hlohovci. Tu sa postupne prepracoval z nižších súťaží až po pôsobenie v 3.lige, kde bol jedným z lídrov svojho družstva. Zmena pracovného pôsobiska ho priviedla do rodnej obce a tak sme využili túto možnosť a opäť ho zaradili medzi hráčov nášho klubu. Veríme, že zdravotné problémy, ktoré mu v minulej sezóne nedovoľovali zapojiť sa aktívne do zápasov, už pominuli a že nám svojimi výkonmi pomôže k dobrému umiestneniu.

22.kolo, 20.-21.3.2015

V piatok a v sobotu odohrali naše družstvá posledné kolo sezóny 2014/15 v stolnom tenise. A-čko privítalo na domácich stoloch už istého víťaza 5.ligy, družstvo z Valaskej Dubovej. Tak ako v prvom vzájomnom zápase, aj tentokrát to bol vyrovnaný súboj plný krásnych výmen, ktorý by bol ozdobou aj vo vyšších súťažiach. Žiaľ, opäť sa skončil v náš neprospech najtesnejšou prehrou 8:10. Súbežne s týmto zápasom odohrali svoj zápas aj mladí hráči z D-čka, ktorí privítali súpera z Pavčinej Lehoty. Ani tentokrát svojou hrou nestačili na súpera, ktorý vo 8.lige skončil na 4.mieste, a pripísali si prehru 0:18. B-čko aj C-čko odohrali svoje zápasy na Nižnej Boci. C-čko, ktoré odohralo svoj zápas v piatok, opäť dalo príležitosť jednému z mladých hráčov a napriek tomu dlho držalo šancu na remízu. Túto stratilo až v záverečných dvojhrách a odišlo domov s prehrou 7:11. V sobotu sa na tých istých stoloch predstavilo aj B-čko, ktoré v priamom súboji so svojím súperom bojovalo o konečné 5.miesto. Zápas bol veľmi vyrovnaný a družstvá sa striedali v 1-2 bodovom vedení. Nakoniec sa zápas skončil spravodlivou remízou 9:9, ktorá stačila nášmu družstvu na udržanie 5.miesta. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

21.kolo, 13.-14.3.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise predposledným kolom. V piatok odohralo A-čko svoj zápas u súpera v Bešeňovej. S týmto súperom sa nám v posledných zápasoch darilo nad očakávania a tak tomu bolo aj tentokrát. Po vyrovnanom úvode chlapci postupne zvyšovali svoj náskok až po konečný výsledok 12:6. V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce družstvá. D-čko vycestovalo za súperom do Podtúrne a zápas sa skončil výsledkom 1:17. Hoci bol súper opäť nad ich sily, aj podľa vyjadrení samotných hráčov odohrali celkom slušné zápasy a úspechom je aj jeden získaný bod. Na domácich stoloch privítalo B-čko aj C-čko súperov z Partizánskej Ľupče. Lepšie sa darilo hráčom B-čka, ktorý nedali svojmu súperovi žiadnu šancu a vyprevadili ho domov s výsledkom 17:1. C-čko opäť dalo šancu odohrať zápasy aj mladým chlapcom z D-čka, čo pri súperových kvalitách výrazne prispelo k prehre 6:12. Napriek tomu musíme pochváliť vystúpenie mladíkov v tomto zápase, keď jeden z nich dokonca získal aj jeden bod. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

20.kolo, 6.-7.3.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom. V piatok odohralo A-čko svoj zápas u súpera v Hrboltovej. Po dvoch prehrách konečne všetci hráči podali primeraný výkon a hneď sa to odzrkadlilo aj na celkovom výsledku zápasu, ktorý sa skončil našim víťazstvom 12:6. V piatok taktiež odohralo svoj zápas D-čko, ktoré sa predstavilo v Demänovej. Súper bol opäť nad sily našich hráčov a  zápas skončil výsledkom 0:18. V sobotu privítalo na domácich stoloch B-čko súpera z Liptovského Jána. Aj keď ani jedno družstvo nenastúpilo v najsilnejšom zložení, s touto skutočnosťou sa lepšie vyrovnali naši hráči a po veľmi dobrom výkone dosiahli cenné víťazstvo 13:5. Zároveň s nimi odohralo svoj zápas C-čko, ktoré privítalo súpera z Jamníka. V zápase dostali príležitosť aj dvaja mladí hráči z D-čka a tak mal súper z čela tabuľky uľahčenú cestu za víťazstvom. Výsledok 3:15 je napriek tomu trošku privysoký. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

19.kolo, 28.2.2015

V sobotu odohrali naše družstvá ďalšie kolo súťaží v stolnom tenise. A-čko privítalo na domácich stoloch súpera z Východnej a po minulotýždňovom výpadu chcelo potvrdiť postavenie v tabuľke. Žiaľ, začiatok zápasu jeho hráčom absolútne nevyšiel a hoci v závere mohutne sťahovali, bolo to už len chytanie zajaca za chvost. Zápas sa skončil 8:10 a tak nám hostia vrátili prehru z prvej polovice súťaže. Zároveň s nimi odohrali svoj zápas mladí hráči z D-čka, ktorí taktiež privítali súpera z Východnej. Po troch zápasoch, v ktorých chlapci dokázali uhrať nejaký bodík, to tentokrát na súpera nestačilo a pripísali si prehru 0:18. B-čko sa predstavilo v Bobrovci a opäť s týmto súperom ťahalo z kratší koniec. Po vyrovnanom priebehu sa o výsledku zápasu rozhodovalo v závere, ktorý lepšie zvládli domáci. A tak si naši pripísali už štvrtú prehru s týmto súperom z posledných štyroch zápasov, opäť v pomere 7:11. O jediné víťazstvo našich družstiev sa postaralo C-čko, ktoré odohralo derby zápas v Dúbrave. Od úvodu chytili naši hráči opraty zápasu do svojich rúk a nedali domácim žiadnu šancu na úspešný výsledok. Výsledok 13:5 v náš prospech hovorí jasnou rečou. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

18.kolo, 20-21.2.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom. V piatok odohralo svoj zápas A-čko u súpera z ŠKST Ružomberok, s ktorým bojuje o druhé miesto, zaručujúce účasť v baráži o postup do 4.ligy. Zápas však našim hráčom vôbec nevyšiel a pripísali si najvyššiu prehru za posledné dva roky v pomere 3:15. Aj napriek tomu zostali v tabuľke o jeden bod pred svojím súperom a všetko majú vo svojich rukách. V piatok taktiež odohralo svoj zápas D-čko, keď sa predstavilo vo Veternej Porube. Hoci prehrali 1:17, natiahli šnúru zápasov, kde získali aspoň bod, už na tri. V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy zostávajúce družstvá. B-čko hostilo súpera zo Smrečian, ktoré je v tabuľke na predposlednom mieste. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu a jednoznačné víťazstvo nášho družstva 16:2. C-čko privítalo súpera z Vitalitu L.Hrádok. Zápas vyrovnaných družstiev priniesol veľmi dobrý stolný tenis, kde nebola núdza o dramatické koncovky. Nakoniec rozhodla väčšia vyrovnanosť domácich, ktorí si pripísali dôležité víťazstvo v pomere 12:6. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

17.kolo, 10-14.2.2015

V týždni pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom dosiahli naše družstvá celkom nečakané výsledky. V utorok predohrávalo svoj zápas C-čko u súpera v SOU L.Mikuláš. Po sérii prehier už potrebovali chlapci získať nejaký bodík, lebo sa nebezpečne priblížili ku koncu tabuľky. Aj keď boli počas celého zápasu vo vedení, nakoniec museli zachraňovať aspoň remízu v poslednom zápase, čo sa im aj podarilo a zápas sa skončil remízou 9:9. Vo štvrtok predohrávalo svoj zápas B-čko, ktoré nastúpilo u vedúceho družstva súťaže v Iľanove. Toto družstvo ešte neprehralo v súťaži ani jeden zápas, čo už ale po tomto stretnutí nie je pravda. V kvalitnom zápase im naši hráči odplatili prehru z prvého vzájomného stretnutia a zvíťazili rovnako 10:8. V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy zostávajúce družstvá. A-čko hostilo súpera z Lipt. Hrádku, pohybujúceho sa v strede tabuľky. Kvôli zdravotným a pracovným problémom však hostia nastúpili na zápas len v trojici a tak mali domáci uľahčenú cestu za ďalším víťazstvom, tentokrát v pomere 15:3. D-čko hostilo súpera z Lipt. Porúbky a zhodou okolností títo nastúpili tiež len v trojici. Je to však druhé družstvo v súťaži a aj bez jedného hráča si poradili s našimi mladými hráčmi, ktorí prehrali 5:13. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

16.kolo, 6-7.2.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme dosiahli o trošku lepšie výsledky, ako v minulom kole. O jediný úspech sa opäť postaralo A-čko, ktoré predohrávalo svoj zápas v piatok v Liptovských Sliačoch. Aj keď naši nenastúpili v najsilnejšom zložení, s posledným družstvom súťaže si poradili hladko 12:6. V sobotu nastúpili na domácich stoloch hráči B-čka proti súperovi z Demänovej. Hoci už v zápase prehrávali 2:7, dokázali ešte zabojovať a nakoniec sa im podarilo uhrať cennú remízu 9:9. C-čko privítalo súpera z Podtúrne taktiež na domácich stoloch. A keďže ako už tradične nenastúpili v najsilnejšom zložení, museli sa skloniť pred umením súpera a prehrali 5:13. Pozitívom je, že v zápase opäť dostal príležitosť mladý Miško Javorek. Mladí hráči z D-čka sa tentokrát predstavili v Iľanove a po dlhšej dobe konečne získali nejaký bodík, keď prehrali 1:17. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Majstrovstvá okresu jednotlivcov

V nedeľu sa v Liptovskom Hrádku uskutočnili Majstrovstvá okresu v stolnom tenise jednotlivcov, ktoré v športovej hale Haliganda usporiadal VITALIT Lipt. Hrádok. Turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov, z nášho klubu to boli Mário Humený, Branislav Oravec, Martin a Michal Javorekovci. V prvej časti turnaja sa v dvojhrách hral skupinový systém, z ktorého postúpilo 24 hráčov do vyraďovacej časti. Z našich sa to podarilo Máriovi, ktorý svoju skupinu vyhral a Braňovi, ktorý skončil v skupine druhý. Martin mal taktiež blízko k postupu, ale zápasy o postup s obidvomi hráčmi prehral 2:3. Miško síce skončil v skupine podľa očakávania posledný, ale zahral si štyri dobré zápasy s kvalitnými hráčmi. V druhej časti turnaja s Mário dostal až medzi posledných 8 hráčov, kde vo vyrovnanom a dramatickom stretnutí podľahol 2:3 neskoršiemu víťazovi Jarovi Karolčíkovi, keď rozhodujúci piaty set prehral 9:11. Braňo sa dostal medzi posledných 16, kde po vyrovnanom priebehu prehral 1:3 s Vladom Stankovianskym, ktorý skončil napokon na 4. mieste. Vo štvorhrách sa hralo systémom na 2 porážky. Tu sa Mário s Braňom dostali až medzi 4 posledné družstvá, ale v zápase o postup do finále prehrali s Peterom a Patrikom Kováčovcami 1:3. Následne v pavúku porazených prehrali s dvojicou Karolčík/Trizna 0:3 a skončili na 5.-8. mieste. Martin s Miškom to mali o poznanie ťažšie, ale napriek tomu aj oni zvíťazili v jednom zápase a neodchádzali tak z turnaja bez víťazstva. Výsledky v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť v kolónke „ÚVOD – Informácie Okresného stolnotenisového zväzu“

 

15.kolo, 31.1.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa našim družstvám moc nedarilo. Jediné víťazstvo získalo A-čko, ktoré privítalo na domácich stoloch hostí z Liskovej. Postavenie v tabuľke ale aj zdravotné peripetie hosťujúcich hráčov silno favorizovali domácich a tí to aj patrične potvrdili, keď zvíťazili 14:4. Spolu s nimi odohrali svoj zápas aj chlapci z D-čka, ktorí privítali susedov z Vlách. Aj tam to bol jednoznačný zápas, ale tentokrát pre súperov a domáci ho prehrali 0:18. B-čko odohralo svoj zápas v L.Mikuláši a nedokázalo im vrátiť domácu porážku. Domáci boli od úvodu vo vedení, ktoré neustále zvyšovali a tak konečný výsledok zápasu z nášho pohľadu bol 6:12. C-čko cestovalo na svoj zápas do Liptovského Petra a pretože boli problémy so zostavou, svoje prvé zápasy v tejto súťaži odohrali Miško Javorek a Frederik Guoth. Samozrejme, v takejto zostave nebola šanca na priaznivý výsledok u druhého družstva súťaže a zápas sa skončil 3:15 v náš neprospech. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

14.kolo, 24-25.1.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa našim družstvám z pohľadu získaných bodov opäť podarilo dostať do kladných čísel. V piatok odohralo svoje stretnutie D-čko u súpera v Jamníku. Chlapci boli veľmi prekvapení, v akých priestoroch sa môže stolný tenis hrať. Kto pozná kultúrny dom v Jamníku, vie, že tam toho miesta veľa nie je. Niežeby to ovplyvnilo výsledok zápasu, ktorý skončil 0:18 a chlapci neuhrali ani set, naši chlapci ešte nedosahujú hernú úroveň svojich súperov. Snáď si ale o to viac budú vážiť kvalitné podmienky, aké sú pre našu činnosť vytvorené u nás. V sobotu ich na toto pre nás „nehostinné“ územie nasledovalo A-čko. Postavenie v tabuľke a absencia najlepšieho domáceho hráča vysoko favorizovala naše družstvo, ale úvod bol veľmi opatrný. Dva vyrovnané zápasy v ňom však zvládli lepšie naši hráči, dostali sa do vedenia a zápas dotiahli do víťazného konca s výsledkom 12:6. Zostávajúce dve družstvá privítali svojich súperov na domácich stoloch. B-čko sa stretlo s Východnou a naši hráči podali v tomto zápase diametrálne odlišný výkon, ako v minulom kole. Po úvodnej „runde“ sa dostali do vedenia, ktoré si udržiavali počas celého zápasu a v jeho závere ho ešte navýšili na konečný stav 12:6. C-čko nastúpilo proti vedúcemu družstvu súťaže z Hýb a bol to zápas ako remeň. Počas celého stretnutia sa družstvá striedali v tesnom jednobodovom vedení, aby sa stretnutia nakoniec skončilo spravodlivou remízou 9:9. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

13.kolo, 14.-17.1.2015

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sa našim družstvám darilo so striedavými úspechmi. V stredu predohrávalo svoj zápas C-čko u súpera v Závažnej Porube. Postavenie v tabuľke jednoznačne favorizovalo naše družstvo a to sa potvrdilo aj v samotnom zápase, ktorý naše družstvo v pohode doviedlo do víťazného konca s výsledkom 11:7. V piatok odohralo svoje stretnutie B-čko u súpera v Dúbrave. Aj v tomto susedskom derby bolo naše družstvo favoritom, ale tentokrát to vypálilo celkom inak. Nečakaný výpadok až trojice hráčov sa nedal nahradiť ani skvelým výkonom štvrtého hráča a tak si naše družstvo zaknihovalo nečakanú prehru 6:12. V sobotu odohrali na domácich stoloch svoje zápasy zostávajúce družstvá. A-čko privítalo družstvo z SCP Ružomberok, ktoré sa síce pohybuje v dolnej časti tabuľky, ale je to nevyspytateľný súper a často dokáže narobiť problémy aj silnejším družstvám. Navyše naše družstvo nenastúpilo v najsilnejšej zostave. Možno aj vďaka týmto okolnostiam naši hráči pristúpili k zápasu mimoriadne zodpovedne, súperovi nedali šancu na prípadný úspech a zvíťazili 12:6. Súbežne s týmto zápasom odohralo svoj zápas aj družstvo D-čka, ktoré privítalo súpera z Bobrovca. Ani tentokrát sa nepodarilo žiadnemu z hráčov zvíťaziť čo i len v jednej dvojhre a tak si pripísali ďalšiu prehru na nulu. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

12.kolo, 10.1.2015

Po takmer mesačnej prestávke pokračovali stolnotenisové súťaže odvetnými zápasmi a v sobotu 10.1. nastúpili naše družstvá na zápasy 12.kola. Podobne ako v úvode sezóny aj v odvete dosiahli naše družstvá rovnaké bodové výsledky – tri výhry a jednu prehru. A-čko sa predstavilo u nevyspytateľného súpera v Smrečanoch a zápas vôbec nezačalo dobre. Po prehraných úvodných štvorhrách však hráči predviedli skvelý obrat a vo dvojhrách dovolili domácim hráčom získať len 4 body, takže zápas sa nakoniec skončil až nečakane jednoznačným víťazstvom 12:6. Doma odohrali svoje zápasy B-čko a C–čko. Obidve družstvá mali za súperov družstvá z konca tabuľky (Závažnú Porubu resp. Smrečany-Žiar) a tomu zodpovedal aj priebeh ich zápasov. Hosti zo Závažnej Poruby nastúpili proti B-čku dokonca len v trojici a tak najväčšie starosti v zápasoch spôsoboval silný vietor, kvôli ktorému bol niekoľkokrát výpadok osvetlenia. Zápasy nakoniec skončili 17:1 resp. 13:5 v prospech domácich družstiev. D-čko odohralo svoj zápas v Dúbrave a pripísalo si ďalšiu prehru na nulu. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Vianočný turnaj

V sobotu 27.12. sme si od skorých ranných hodín v telocvični základnej školy usporiadali tradičný Vianočný turnaj pre hráčov nášho klubu. Celkove sa turnaja zúčastnilo 18 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch 4-5 členných skupín. Prví dvaja z každej skupiny postúpili do finálovej časti a ostatní hráči si zahrali v turnaji útechy. Všetky časti turnaja sa hrali systémom každý s každým, takže hráči odohrali v rýchlom slede 9-10 zápasov, čo dalo hráčom riadne zabrať. Popri zápasoch si však každý našiel čas prehodiť zopár slov o veciach osobných aj klubových, takže turnaj sa niesol v príjemnej vianočnej pohode. Účastníkov turnaja prišli pozdraviť aj starosta obce Erik Gemzický s poslancami Peterom Slavkovským a Mariánom Matejovie a tiež aj riaditeľka základnej školy Iveta Kališová. Aj týmto spôsobom vyjadrili svoju podporu nášmu klubu a športu v obci vôbec, za čo im patrí naša vďaka.

Keďže turnaja sa kvôli zdravotným problémom nezúčastnil náš najlepší hráč Mário Humený, otázka víťaza bola otvorená a zálusk naň si robilo viacero hráčov. Turnaj nakoniec najlepšie zvládol Štefan Oravec, ktorý ako jediný vo dvojhre zvíťazil vo všetkých zápasoch a tým potvrdil aj svoju tohtoročnú výbornú formu z majstrovských zápasov. Na druhom mieste sa umiestnil Branislav Oravec a tretí skončil Ladislav Kandera. V turnaji útechy sa najlepšie prezentoval Dano Urban, ktorý v tejto časti zvíťazil vo všetkých zápasoch. Po dvojhrách ešte nasledoval turnaj vo štvorhrách, ktorý sa však už hral vyraďovacím spôsobom. Tu sa do finále dostali dvojice Alino Švec/Štefan Oravec a Martin Javorek/Branislav Oravec. Súboj o prvenstvo mal výbornú športovú úroveň a hoci prví menovaní už viedli 2:0 na sety, druhej dvojici sa podarilo otočiť vývoj stretnutia a nakoniec zvíťazili 3:2, čím sa stali víťazmi tejto súťaže. Prví traja vo dvojhre a víťazi turnaja útechy a štvorhry dostali ako odmenu za svoje športové výkony poháre, všetci si však z turnaja odnášajú aj príjemný pocit spolupatričnosti k nášmu klubu.

 

Turnaj veteránov Liptova

V sobotu 20.12. sa uskutočnil už 29.ročník turnaja veteránov Liptova, ktorého sa tradične zúčastňujú aj hráči nášho klubu. Tentokrát sa turnaj konal v herni ŠKST Ružomberok, jeho usporiadateľom bol OŠK Lisková. Hralo sa v štyroch kategóriách 40-49, 50-59, 60-69 a nad 70 rokov a potom ešte dve kategórie OPEN 40-59 a nad 60 rokov. V prvej fáze turnaja boli hráči rozdelení do skupín, z ktorých postupovali dvaja do druhej časti. Tá sa už hrala vyraďovacím spôsobom až po finále a boj o 3.miesto. V prvej časti si naši hráči počínali obzvlášť úspešne, keď Alino Švec (50-59), Martin Javorek a Braňo Oravec (obaja 40-49) svoje skupiny vyhrali a Karol Zubaj (60-69) skončil v skupine druhý. Do 2.kola nepostúpil iba Laco Kandera (50-59). Vo vyraďovacej časti to už nebolo také dobré a do bojov o medaily sa dostali len Martin Javorek a Karol Zubaj. Nakoniec však obaja po boji obsadili „len“ nevďačné 4.miesto. V kategóriách OPEN sa našim hráčom až tak nedarilo a len dvaja z nich postúpili do druhého kola. Aj keď každý hráč sa snaží urobiť pre víťazstvo maximum, tento turnaj má najmä výnimočnú spoločenskú úroveň. Stretávajú sa na ňom skôr narodení hráči z celého Liptova, ktorí sa niekedy nevidia celý rok. O to sú potom tieto stretnutia vzácnejšie a srdečnejšie a pri záverečnom posedení sa bez ostychu preberajú rôzne športové, spoločenské aj osobné témy. Najlepším dôkazom, že tento turnaj je skutočne medzi hráčmi obľúbený, je fakt, že všetci sa pri záverečnom lúčení už tešia na ďalší ročník. Ten bude opäť na konci roku 2015 v Černovej. A tam si budeme môcť znovu zanôtiť hymnu tohto turnaja, ktorej refrén znie:

„Loptička zelená, raz hore raz dole

veselo si poskakuje po zelenom stole“

 

11.kolo, 9-13.12.2014

V sobotu 13.12. na Lucie sa zápasmi 11.kola skončila prvá polovica súťaží v stolnom tenise. Snáď tá trinástka v dátume spôsobila, že to bol totálne neúspešný víkend, v ktorom prehrali všetky naše družstvá. Už v utorok predohrávalo na domácich stoloch svoj zápas B-čko so súperom z Nižnej Boce. Podľa postavenia v tabuľke sa očakával vyrovnaný zápas, ale opak bol pravdou. Domáci vôbec nezachytili úvod zápasu a v jeho polovici bolo zrazu skóre 1:10, ktoré aspoň záverečnými dvojhrami kozmeticky upravili na 6:12. V piatok odohralo svoj zápas D-čko, ktoré vycestovalo za súperom do Pavčinej Lehoty. Po sérii prehier na nulu tentokrát chlapci opäť získali nejaké body a prehrali 2:16. A-čko sa v zápase o prvé miesto predstavilo vo Valaskej Dubovej a svoj zápas začali hráči skvele. Od úvodu sa dostali do vedenia, ktoré postupne zvyšovali až na 7:3 a neskôr 8:5. Posledné dvojhry im však vôbec nevyšli a tak nakoniec zápas prehrali 8:10. Doma odohralo svoj zápas C-čko, ktoré privítalo taktiež súpera z Nižnej Boce. Domáci napriek snahe od úvodu za súperom zaostávali a nakoniec mu podľahli 7:11. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Alinove abrahámoviny

V týchto dňoch sa dožíva významného životného jubilea jeden z prvých členov pôvodného stolnotenisového oddielu, Alino Švec. Tí skôr narodení si určite pamätajú skvelého hráča 70-tych a 80-tych rokov Stellana Bengtssona, prvého švédskeho majstra sveta v dvojhre, podľa ktorého dostal aj Alino prezývku „Bengson“. Typický pre jeho hru bol najmä silný topspinový forhend, ktorý vo svoje hre často využíval a stále používa aj Alino. So stolným tenisom začínal na prelome 70-tych a 80-tych rokov a hoci nebol vyložene talent od Boha, dokázal sa vďaka svojej „zaťatosti“ a tréningovému drilu postupne vypracovať na jedného z lídrov stolnotenisového oddielu. Najmä v období, keď z rôznych dôvodov odišlo z oddielu viacero hráčov a tento skoro zanikol, bol jedným z mála, ktorí ho ešte udržali nad vodou. Prístup k tréningom a zápasom a oddanosť klubu by mohla byť vzorom pre mnohých z jeho nasledovníkov. Alino, v mene všetkých našich hráčov Ti k Tvojmu jubileu prajeme všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia a úspechov v osobnom živote a za zelenými stolmi ešte veľa víťazných zápasov.

 

10.kolo, 4-6.12.2014

Cez „Mikulášsky“ víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise predposledným kolom prvej polovice, v ktorom sa po dvoch „pôstnych“ týždňoch tentokrát naše družstvá predstavili v lepšom svetle. Vo štvrtok predohrávalo svoje stretnutie B-čko u súpera v Partizánskej Ľupči. Po dvoch prehrách chceli chlapci zabodovať naplno a tak nastúpili na zápas v najsilnejšom zložení. Tomu potom zodpovedal aj priebeh zápasu s konečným výsledkom 14:4. V sobotu odohrali svoje zápasy zostávajúce tri družstvá. Za súperom do Partizánskej Ľupče vycestovalo aj C-čko, a hoci jeho hráči podali dobrý výkon, tentokrát to stačilo len na remízu 9:9. A-čko na domácich stoloch privítalo nevyspytateľné družstvo z Bešeňovej. Po vyrovnanom úvode domáci šnúrou siedmich bodov získali rozhodujúci náskok a zápas doviedli pohodlne do víťazného konca s výsledkom 14:4. Doma sa predstavili aj mladí hráči z D-čka, ktorí nestačili na svojho súpera z Podtúrne a podľahli mu 0:18. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

9.kolo, 29.11.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme pokračovali v negatívnej bilancii z minulého kola. O jediný úspech sa opäť postaralo A-čko, ktoré na domácich stoloch zdolalo druhého nováčika z Hrboltovej 12:6. Domáci hráči mali vývoj zápasu pod kontrolou a pomerne jasne a bez problémov ho doviedli do víťazného konca. Doma sa predstavili aj mladí hráči z D-čka, ktorí opäť nezískali ani bod a podľahli súperovi z Demänovej 0:18. Po celkom sľubnom úvode sezóny začali tieto prehry na nulu pribúdať a bolo by dobré, keby sa chlapcom podarilo prerušiť túto nepríjemnú sériu. Zostávajúce dve družstvá odohrali svoje zápasy u súperov a zhodne prehrali 5:13. B-čko odohralo svoj zápas v Lipt.Jáne, ktorý sa po roku snaží o návrat do najvyššej oblastnej súťaže. Po vyrovnanom úvode domáci získali nasledujúcich 8 bodov a zápas bol rozhodnutý. C-čko odohralo svoj zápas v Jamníku a z rôznych objektívnych ale aj subjektívnych dôvodov naň nastúpili len v trojici. To znamená stratu 5-ich bodov hneď v úvode a s takým mankom sa ťažko zápasy otáčajú. Je však na pováženie, prečo k  niečomu takémuto vôbec došlo. Hráči by si mali tieto veci poriadne prebrať, aby sa už podobná situácia neopakovala. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

8.kolo, 22.11.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme mali druhýkrát v tejto sezóne negatívnu bilanciu. Z minulotýždňovej prehry sa rýchlo oklepali hráči A-čka a v priamom súboji o druhé miesto zvíťazili u ambiciózneho nováčika vo Východnej 10:8, keď po vyrovnanom priebehu o svojom víťazstve rozhodli v záverečných zápasoch. Súčasne s nimi hrali vo Východnej aj mladí hráči z D-čka, ktorí tentokrát nezískali ani bod a podľahli súperovi 0:18. Doma sa predstavili zostávajúce dva družstvá a ich bilancia bola ešte horšia. C-čko hostilo v susedskom derby Dúbravu a aj keď domáci boli podľa postavenia v tabuľke favoritmi, nezvládli svoju úlohu na 100% a zápas sa skončil remízou 9:9. B-čko hostilo hráčov z Bobrovca a zápas len potvrdil, že  tento súper im svojou hrou nesedí. Domáci po slabšom úvode síce postupne dokázali vyrovnať skóre, ale v koncovke opäť ťahali za kratší koniec  a nakoniec prehrali 7:11. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

7.kolo, 13-15.11.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, po ktorom už všetky naše družstvá majú minimálne jednu prehru. Vo štvrtok predohrávalo svoj zápas v Smrečanoch B-čko a aj keď hráči mali pred zápasom zo súpera rešpekt, v zápase mu nedali žiadnu šancu a po suverénnom výkone zvíťazili 14:4. Ostatné družstvá odohrali svoje stretnutia v sobotu. Prvýkrát v tejto sezóne si pripísalo prehru A-čko, ktoré vo výbornom zápase podľahlo hosťom z ŠKST Ružomberok pomerne jednoznačne 5:13. Súper prišiel skutočne v silnej zostave a hoci domáci hráči nepodali zlý výkon, hostia boli herne lepší zaslúžene zvíťazili. Doma hrali aj mladí hráči z D-čka, ktorí podľahli súperovi z Veternej Poruby 1:17, keď ich jediný bod získal Frederik Guoth. Hoci priebeh niektorých zápasov bol pomerne vyrovnaný, predsa len chýba našim hráčom zápasová prax. Je to ich prvá sezóna a tak je potrebné mať trpezlivosť a postupovať krok po kroku; žiadne víťazstvo sa nerodí ľahko. C-čko sa predstavilo vo Vitalite L.Hrádok. Na zápas nemohli z rôznych dôvodov nastúpiť niektorí stabilní hráči a naopak domáci boli posilnený o hráčov vyšších súťaží. Tomu nakoniec zodpovedal aj konečný výsledok, keď naši hráči si zaknihovali prehru 6:12. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

6.kolo, 7-8.11.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom. V piatok odohralo svoj zápas vo Vitalite L.Hrádok A-čko a proti oslabeným domácim nastupovalo v nevďačnej roli favorita. Najmä v úvode to bolo až príliš poznať, ale postupne sa jeho hráči s touto úlohou vyrovnali a nakoniec zvíťazili 12:6. V sobotu odohrali svoje zápasy zvyšné tri družstvá. B-čko nastúpilo v šlágri kola s Iľanovom, ktoré viedlo tabuľku bez straty bodu. Zápas mal zaujímavý priebeh, keď v úvode sa domáci dostali do dvojbodového trháku, ale záver vyšiel lepšie hosťom a tak sa zápas skončil 8:10 v ich prospech. C-čko privítalo tabuľkového suseda z SOU L.Mikuláš a od začiatku šli jednoznačne za víťazstvom. S prehľadom si udržovali vedenie a po výbornom kolektívnom výkone zaslúžene zvíťazili v pomere 12:6. Mladí hráči z D-čka tento krát vycestovali do Liptovskej Porúbky a utrpeli doposiaľ najvyššiu prehru, keď pri skóre 0:18 získali len dva sety. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

5.kolo, 23-25.10.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme sa opäť vrátili na víťaznú vlnu. Vo štvrtok predohrávalo svoj zápas v Demänovej B-čko a po dramatickom priebehu nakoniec zvíťazilo 10:8, keď vyhralo posledných 5 dvojhier. Ostatné družstvá odohrali svoje stretnutia v sobotu. C-čko sa predstavilo u ambiciózneho nováčika v Podtúrni a po dvoch prehrách už potrebovali bodovať. Tentokrát jeho hráči konečne zabrali od začiatku a od úvodu šli cieľavedome za víťazstvom, ktoré aj zaslúžene získali v pomere 12:6. Na domácich stoloch hrali zvyšné dve družstvá. A-čko potvrdilo úlohu vysokého favorita a súpera z Liptovských Sliačov vyprevadilo z výsledkom 16:2. Mladí hráči z D-čka podľahli súperovi z Iľanova 4:14, keď svoje prvé víťazstvá v majstrovských súťažiach dosiahli Frederik Guoth a Fero Vyšňan. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

4.kolo, 16-18.10.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom, v ktorom sme mali prvýkrát v tejto sezóne negatívnu bilanciu. C-čko odohralo podobný zápas ako v minulom kole. Po slabšom začiatku už nedokázali ani zlepšeným záverom odvrátiť ďalšiu prehru, tentokrát z družstvom Liptovského Petra. Po takmer identickom priebehu prvýkrát v sezóne prehralo aj B-čko, keď na domácich stoloch nestačilo na súpera z ŠK-ST L.Mikuláš. Takže bez straty bodu už zostalo len A-čko, ktoré až nečakane vysoko zvíťazilo u súpera v Liskovej. Mladí hráči z D-čka tentokrát nestačili na nováčika z Vlách a druhýkrát prehrali na nulu, ale v piatich zápasoch získali po sete. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

3.kolo, 8-11.10.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom. Naše dve družstvá svoje zápasy u súperov predohrávali. Kým C-čko malo v stredu trošku smolu a svoj zápas v Hybiach tesne prehralo, B-čko vo štvrtok svoj zápas vo Východnej zvládlo a naďalej je bez straty bodu. Rovnako tak sa darilo aj v sobotu doma A-čku, ktoré tentokrát zdolalo nepríjemného súpera z Jamníka. Mladí hráči z D-čka opäť neprehrali na nulu, aj keď súper z Jamníka prišiel len v trojici, čo ich výsledok trošku skresľuje. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

2.kolo, 3-4.10.2014

Cez víkend pokračovali súťaže v stolnom tenise ďalším kolom. Aj v nich sa našim družstvám darilo a družstvá A, B a C svoje zápasy opäť vyhrali. Prvý bod v zápase sa podarilo dosiahnuť aj mladým hráčom D-čka, získal ho Miško Javorek. Veríme, že postupom času sa k nemu pridajú aj ostatní spoluhráči. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Sezóna začala

V sobotu 27.9.2014 sa začala ďalšia stolnotenisová sezóna, v ktorej budú účinkovať až štyri naše družstvá. Pre pracovné povinnosti a zdravotné problémy niektorých hráčov panovala pred jej štartom v našich radoch mierna obava, ale nakoniec všetko dopadlo podľa našich predstáv. Družstvá A, B a C svoje zápasy vyhrali a s prehrou odišli len mladí hráči D-čka. Tí však len zbierajú prvé skúsenosti a žiadne zázraky od nich nikto neočakáva. Dôležité bude, aby ich prehry neodradili od záujmu o stolný tenis, ale aby ich naopak motivovali k usilovnejším tréningom. Potom sa môže dostaviť aj výsledok v podobe víťazstiev. Výsledky jednotlivých družstiev si môžete pozrieť v kolónke „SÚŤAŽE“

 

Mário dobyl východnú

Dňa 13.9.2014 sa vo Východnej uskutočnil stolnotenisový turnaj, ktorý už tradične na začiatku sezóny pripravili členovia stolnotenisového oddielu z Východnej. Z našich členov sa ho zúčastnil len Mário Humený, ktorý potvrdil svoju dlhoročnú vysokú kvalitu. Vo štvorhre vybojoval spolu s Jarom Karolčíkom bronz a vo dvojhre si odniesol celkové prvenstvo, keď vo finále porazil práve svojho spoluhráča zo štvorhry. Mário, gratulujeme k úspešnému vystúpeniu a nech Ti to sype aj v sezóne!

 

Mládežníci začínajú

Konečne sa nám výraznejšie podarilo zapojiť do činnosti klubu aj mladšie ročníky. Pre nastávajúcu sezónu sme prihlásili do súťaže aj družstvo „D“, ktoré bude účinkovať vo 8.lige. Prvoradým cieľom tohto družstva je dať šancu najmä novým mladým hráčom ročníkov 1999-2003, pre ktorých to bude vôbec prvý kontakt s oficiálnymi majstrovskými zápasmi. Veríme, že takto získané skúsenosti zúročia v ďalších sezónach. Všetci im držíme palce, aby im chuť a elán vydržali čo najdlhšie!

 

Máme pohár

Na vylosovaní novej sezóny 5.ligy dňa 10.9.2104 prevzal z rúk člena VV OSTZ Liptovský Mikuláš p. Jána Kamiena zástupca nášho klubu pohár za druhé miesto, ktoré v tejto súťažnej triede v sezóne 2013/14 získalo družstvo Ľubeľa „A“. GRATULUJEME!!!

 

Tréningový proces

Do začiatku súťaží budú tréningy prebiehať v utorok, štvrtok a sobotu, začiatok je o 18.00hod. Po začiatku súťaží len v utorok a štvrtok; začiatok sa postupne presunie na 17.30hod. Kľúč od telocvične má Jano Oško a Braňo Oravec.

 

Už to začína

Všetky stolnotenisové súťaže, v ktorých účinkujú naše družstvá v sezóne 2014/2015, štartujú v 39. kalendárnom týždni. Prvé zápasy odohrajú naše družstvá 27.09.2014.

 

Zas je nás viac

Touto cestou by sme chceli srdečne zablahoželať spoluhráčovi Štefanovi Rojčekovi a jeho manželke Miške k prírastku do rodiny – malému Adamkovi. Dúfame, že keď trošku zmocnie, príde medzi nás a vyrastie z neho aspoň taký dobrý hráč, ako je jeho tato.